اجرای طرح “کاغذ زباله نیست” توسط سازمان پسماند شهرداری ورامین
برگزاری شب های مهتابی برای ششمین سال متوالی
راه اندازی چهارمین خانه فرهنگ محله ای توسط شهرداری ورامین
نشست هم اندیشی شهردار و فرمانده سپاه ورامین
معاون حمل و نقل و ترافيک شهرداري ورامين: ورامين به ناوگان ثبت مکانيزه تخلفات رانندگي مجهز مي شود
آخوندی خبر داد: برنامه دولت برای برقراری نظام حمل و نقل حومه‌ای
آخوندی خبر داد: برنامه دولت برای برقراری نظام حمل و نقل حومه‌ای
۱۷ مهر ۱۳۹۵
نسخه چاپی
آخوندی خبر داد: برنامه دولت برای برقراری نظام حمل و نقل حومه‌ای
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به افزودن دو خط دیگر به راه‌آهن گرمسار-تهران گفت:با این اقدام شهر گرمسار به ورامین و سپس به شهرری متصل خواهد شد و قرار است خط سوم نیز در نیمه اول آبان افتتاح شود.

به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر ورامین ، عباس آخوندی در مراسم بهره‌برداری از پل روگذر امام‌رضا(ع)، با اشاره به اهمیت برقراری یک نظام حمل و نقل حومه‌ای در کشور گفت: بر اساس برنامه قرار است تا پایان سال جاری، مراحل نهایی توسعه قطار حومه‌ای تهران-ورامین-پیشوا انجام شود.

وزیر راه و شهرسازی افزود: دو باند رفت روگذر امام‌رضا(ع) هم اکنون به بهره‌برداری رسید و دو باند برگشت هم، تا پایان سال جاری افتتاح می‌شود؛ ضمن اینکه زیرگذر ۱۵ خرداد هم که سه باند رفت و سه برگشت زیر خط راه‌آهن دارد، برای تسهیل تردد مردم ورامین تا شش ماه آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی تصریح کرد:توسعه ایستگاه ورامین هم در دستور کار قرار دارد که طراحی آن انجام و به پیمانکار ابلاغ شده است؛ در عین حال، توسعه ایستگاه ورامین در دو مرحله انجام می‌شود که ساخت سکوها قبل از پایان سال نهایی شده؛ اما ساخت و بزرگ‌سازی ایستگاه با ۲ هزار متر سطح زیربنا، در سال جاری آغاز خواهد شد.

آخوندی تصریح کرد: در حال حاضر، ۷۵ هزار تردد خودرو بین ورامین و تهران انجام می‌شود که این ترددهای جاده‌ای باید به سمت ریل حرکت کند.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به افزودن دو خط دیگر به راه‌آهن گرمسار-تهران گفت: با این اقدام، شهر گرمسار به ورامین و بعد به شهرری متصل می‌شود، همچنین بر اساس برنامه، خط سوم در نیمه اول آبان افتتاح و خط چهارم در اوایل سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی ادامه داد: با توسعه خط حومه‌ای تهران-ورامین-پیشوا، مسافران این خط در ایستگاه شهرری به خط ۶ و یک مترو، در ایستگاه جوانمرد قصاب به خط یک و در ایستگاه راه‌آهن، به خط سه متروی تهران متصل می‌شوند.

آخوندی افزود: مجموع سرمایه‌گذاری برای قطار حومه‌ای تهران-ورامین-پیشوا ۶۰۰ میلیارد تومان است که با توجه به اهمیت شبکه‌ای کردن حمل و نقل، این هزینه تامین خواهد شد.