کلیات بودجه پیشنهادی ۱۴۰۰شهرداری ورامین مصوب گردید
برگزاری نشست شورای امر به معروف و نهی از منکر حوزه مقاومت بسیج ادارات
عملکرد شهرداری ورامین در دهه مبارک فجر
 قابل توجه کلیه همشهریان و مالکین ماشین آلات حمل و نقل پسماندهای عمرانی و ساختمانی
دوچرخه سواران شهرداری ورامین به چابهار رسیدند
اجرای شیوه نامه ساماندهای پسماندهای عمرانی و ساختمانی سازمان پسماند شهرداری ورامین
اجرای شیوه نامه ساماندهای پسماندهای عمرانی و ساختمانی سازمان پسماند شهرداری ورامین
۰۷ تیر ۱۳۹۷
نسخه چاپی
اجرای شیوه نامه ساماندهای پسماندهای عمرانی و ساختمانی سازمان پسماند شهرداری ورامین
سید حسن میر تبار مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند ازاعلام نمودن این سازمان از سال 1395 و اقدام به اجرای شیوه نامه ساماندهای پسماندهای عمرانی و ساختمانی خبرداد.

به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری وشورای اسلامی شهر ورامین ،سید حسن میر تبار مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند ازاعلام نمودن این سازمان از سال ۱۳۹۵ و اقدام به اجرای شیوه نامه ساماندهای پسماندهای عمرانی و ساختمانی خبرداد.

میر تبار افزود: امید است با همکاری هرچه بیشترسازمان ها و نهادهای ذیربط در سال جاری،  این امر با موفقیت بیشتر و هم چنین به طور کامل و جامع در سطح شهر اجرایی گردد.
ایشان در ادامه به تبیین یکی از طرح های مشترک سازمان و حوزه خدمات شهری به نام  اسکیپ لودر(باکس و مخازن جمع آوری مکانیزه پسماندهای عمرانی و ساختمانی) که  مربوط به شیوه نامه موصوف  نیزمی باشد ، پرداخت که در حال حاضر در مرحله بازبینی و امکان سنجی  و تهیه پروپوزال و طرح اولیه قراردارد.
ایشان از اسکیپ لودر به عنوان یکی از تجهیزات به روز یاد نموده و عملکرد کاملا هیدرولیک ، قابلیت نصب بر روی کامیون و کامیونت و شاسی، که از مشخصات متمایز و بارز مورد مطروحه می باشد را در  تخلیه و بارگیری نخاله های ساختمانی  بسیار موثر دانسته  و  از ملموس ترین مزایای اسکیپ لودر، تسریع در روند انجام کار ،  سهولت در بارگیری و جمع آوری پسماند های عمرانی عنوان نمودند.
هم چنین شایان ذکر است طرحی فرهنگی با عنوان” سرای بازمصرف” نیز در دست مطالعه و اقدام است که این پروژه با اهداف آموزش شهروندان ، کار گاه های بازیافتی و محل بازی برای کودکان و هم چنین مبلمان پسماندی و بازیافتی و موزه در قالب ویترین کارهای دستی انجام شده توسط شهروندان و … در دستور کار مدیریت پسماند قراردارد لازم به توضیح است که جامعه  هدف  طرح (کودکان) را   با  هدف آموزش شهروندان (خاصه کودکان) و بازدید های علمی و عملی و با نمود عینی بازیافت و تبدیل مواد دوریختنی به وسائل و موارد تولیدی کاملاً آشنا خواهد ساخت .
ایشان اضهار داشت: بی شک احداث مکان هایی از این دست که با ماهیت و رویکرد عملی بنا خواهند شد ، می توانند در نهادینه سازی فرهنگ  های نوظهور  از جمله فرهنگ بازیافت نقش بسیار پر رنگی را بازی نمایند.