رفع خاموشی پایه ها وبرج های نوری در بلوار شهید قدوسی و شهرک اصلاح بذر
میزبانی شهردار ورامین در ملاقات عمومی با شهروندان
برگزاری ویژه برنامه شهرداری ورامین به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس و عید امامت و ولایت امام زمان (عج)
عملیات تعویض و نصب پروژکتورهای اس ام دی کم مصرف و رفع خاموشی برج های نوری و پایه های روشنایی پارک مشاهیر
اجرای طرح پاکسازی و بهداشت محله ای همراه با شستشو و نظافت در پارک و بوستان محله ای مسجد جامع تاریخی
اداره بازرسی
اداره بازرسی

نسخه چاپی
اداره بازرسی
شرح وظایف سازمان بازرسی: اهداف:هدف سازمان بازرسی: نظارت پیگیری ، انجام تحقیقات و بازرسی های مستمر و ادواری لازم از کلیه واحد های مختلف شهرداری ، سازمان ها و شرکت های وابسته می باشد که در چهارچوب موازین قانونی و حفظ ارزشهای اسلامی ، ضمن راهنمائی و ارشاد کنترل نحوه خدمت و اجرای ظوابط و … ادامه خواندن اداره بازرسی

شرح وظایف سازمان بازرسی:

اهداف:هدف سازمان بازرسی: نظارت پیگیری ، انجام تحقیقات و بازرسی های مستمر و ادواری لازم از کلیه واحد های مختلف شهرداری ، سازمان ها و شرکت های وابسته می باشد که در چهارچوب موازین قانونی و حفظ ارزشهای اسلامی ، ضمن راهنمائی و ارشاد کنترل نحوه خدمت و اجرای ظوابط و فعالیت های حوزه ها،ارزیابی عملکرد مدیران و کارکنان شهرداری ،سلامت و ارتقاء بازدهی را در کلیه ضمینه های اداری مالی ،برنامه ریزی ، خدمات شهری ،فنی عمران ، شهرسازی و معماری ، حمل و نقل و ترافیک ، اجتماعی و فرهنگی را به منظور حصول اطمینان از اجرای صحیح مقررات و ظوابط و پیشنهاد ها ، روشها و طرح های اسلامی محقق نماید.

اهم وظایف:

 1. نظارت و پیگیری در کلیه واحد های مختلف شهرداری از طریق بازرس مقیم و بازرس دوره ای ، منظور حصول اطمینان از اجرای صحیح ظوابط و مقررات
 2. انجام تحقیقات و بازرسی به منظور کشف نارسائی ها و رسیدگی به موارد خلاف ظوابط و مقررات.
 3. راهنمائی و ارشاد کارکنان با استفاده از روشهای مطلوب و اصولی به منظور جلوگیری از تخلفات و بهبود عملکرد و ارتقاء بازدهی مجموعه شهرداری.
 4. کنترل مستمر از کمیت و کیفیت نحوه خدمتی کارکنان به منظور شناسائی افراد ساعی و متعهد از افراد خاطی و سهل انگار در جهت رفع تبعیض،افزایش کارآئی و بهره وری پرسنل شهرداری.
 5. انجام بازرسی های ادواری و مستمر در زمینه فعالیت های مختلف شهرداری به منظور حصول اطمینان از حسن اجرای امور
 6. بررسی و ارزیابی عملکرد مدیران و کارکنان شهرداری به منظور شناسائی افراد متعهد ، متخصص و کارآمد و ایجاد زمینه ارتقای آنان.
 7. حفظ سلامت و ارتقای بازدهی از طریق بازرسی های مستمر و دوره ای مطلوب ، علمی و راهگشا.
 8. رسیدگی و اعلام نظر صریح در خصوص تخلفات کارکنان حوزه های مختلف شهرداری در ارتباط با وظایف محوله و متعاقباً تهیه و ارسال گزارشات لازم به مراجع زیربط با رعابت سلسله مراتب سازمانی .
 9. آگاهی مستمر از مقررات و تغییرات مربوط از طریق الزام به ارسال مقررات تدوین شده توسط کلیه حوزه های ستادی شهرداری .
 10. ضرورت آگاهی مستمر از برنامه ها و سیاستهای خورد و کلان مدیریت عالیه ، بخشنامه ها،دستورالعمل ها،ظوابط و مقررات تدوین شده شهرداری و اطلاع از هرگونه تغییرات در زمینه های مربوطه از طریق الزام به ارسال به موقع آنها توسط کلیه حوزه های ستادی.
 11. نظارت بر نحوه ی اطلاع رسانی به موقع ظوابط و مقررات ملاک عمل به شهروندان با اهداف تکریم ارباب رجوع.
 12. پیشنهاد طرح های اصلاحی و رفاهی در زمینه های برنامه های اجرائی و خدماتی به منظور بهبود نظام اداری و ارائه خدمات مناسب به پرسنل مجموعه شهرداری
 13. بررسی شکایتهای مرتبط واصله از اشخاص حقیقی و حقوقی توأم با اعلام نظر و ارائه پیشنهادات لازم و عند الزوم پاسخگوئی به متقضیان مربوطه.
 14. انجام و تکمیل تحقیقات و بررسی های مقتضی در چهار چوب وظایف محوله، از مدیران وکارکنان مناطق ، سازمان های ادارات و شرکت های وابسته به شهرداری.
 15. اخذ مشاوره از خبرگان دانشگاهی و مؤسسات علمی و تحقیقاتی با هدف شناسائی قابلیت ها و فرصتها و تحلیل مناسب از مشکلات و آسیب های وارده به شهرداری و ارائه راهکار های مناسب به منظور پیشگیری و حفظ صیانت از سلامت مجموعه شهرداری.
 16. دریافت نامه ها و شکوائیه ها،برقراری ارتباط مناسب با شهروندان و دستگاه های اجرائی برون سازمانی .

شماره تماس بازرسی مرکز: ۳۶۲۴۲۵۲۵ داخلی ۲۸۳

شماره تماس بازرسی منطقه یک و سه : ۳۶۲۴۲۵۲۵ داخلی ۴۷۴

شماره تماس بازرسی منطقه دو : ۳۶۲۴۲۵۲۵ داخلی ۵۷۴

 

کارشناس پاسخگوئی به شکایات : مجید تختی ۰۹۲۱۱۸۹۷۹۲۹