محمد صمدی سرپرستی حوزه مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات ساختمانی شهری شهرداری ورامین را به عهده گرفت
خسرو زواره سکاندار معاونت اداری و مالی شهرداری ورامین شد
پیام شهردار ورامین به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر
حضور گسترده کارکنان شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر ورامین در راهپیمایی روز جهانی قدس
برگزاری نشست هم اندیشی ستاد بحران شهرداری ورامین با مدیران ارشد خدمات شهری
اداره بازرسی
اداره بازرسی

نسخه چاپی
اداره بازرسی
شرح وظایف سازمان بازرسی: اهداف:هدف سازمان بازرسی: نظارت پیگیری ، انجام تحقیقات و بازرسی های مستمر و ادواری لازم از کلیه واحد های مختلف شهرداری ، سازمان ها و شرکت های وابسته می باشد که در چهارچوب موازین قانونی و حفظ ارزشهای اسلامی ، ضمن راهنمائی و ارشاد کنترل نحوه خدمت و اجرای ظوابط و … ادامه خواندن اداره بازرسی

شرح وظایف سازمان بازرسی:

اهداف:هدف سازمان بازرسی: نظارت پیگیری ، انجام تحقیقات و بازرسی های مستمر و ادواری لازم از کلیه واحد های مختلف شهرداری ، سازمان ها و شرکت های وابسته می باشد که در چهارچوب موازین قانونی و حفظ ارزشهای اسلامی ، ضمن راهنمائی و ارشاد کنترل نحوه خدمت و اجرای ظوابط و فعالیت های حوزه ها،ارزیابی عملکرد مدیران و کارکنان شهرداری ،سلامت و ارتقاء بازدهی را در کلیه ضمینه های اداری مالی ،برنامه ریزی ، خدمات شهری ،فنی عمران ، شهرسازی و معماری ، حمل و نقل و ترافیک ، اجتماعی و فرهنگی را به منظور حصول اطمینان از اجرای صحیح مقررات و ظوابط و پیشنهاد ها ، روشها و طرح های اسلامی محقق نماید.

اهم وظایف:

 1. نظارت و پیگیری در کلیه واحد های مختلف شهرداری از طریق بازرس مقیم و بازرس دوره ای ، منظور حصول اطمینان از اجرای صحیح ظوابط و مقررات
 2. انجام تحقیقات و بازرسی به منظور کشف نارسائی ها و رسیدگی به موارد خلاف ظوابط و مقررات.
 3. راهنمائی و ارشاد کارکنان با استفاده از روشهای مطلوب و اصولی به منظور جلوگیری از تخلفات و بهبود عملکرد و ارتقاء بازدهی مجموعه شهرداری.
 4. کنترل مستمر از کمیت و کیفیت نحوه خدمتی کارکنان به منظور شناسائی افراد ساعی و متعهد از افراد خاطی و سهل انگار در جهت رفع تبعیض،افزایش کارآئی و بهره وری پرسنل شهرداری.
 5. انجام بازرسی های ادواری و مستمر در زمینه فعالیت های مختلف شهرداری به منظور حصول اطمینان از حسن اجرای امور
 6. بررسی و ارزیابی عملکرد مدیران و کارکنان شهرداری به منظور شناسائی افراد متعهد ، متخصص و کارآمد و ایجاد زمینه ارتقای آنان.
 7. حفظ سلامت و ارتقای بازدهی از طریق بازرسی های مستمر و دوره ای مطلوب ، علمی و راهگشا.
 8. رسیدگی و اعلام نظر صریح در خصوص تخلفات کارکنان حوزه های مختلف شهرداری در ارتباط با وظایف محوله و متعاقباً تهیه و ارسال گزارشات لازم به مراجع زیربط با رعابت سلسله مراتب سازمانی .
 9. آگاهی مستمر از مقررات و تغییرات مربوط از طریق الزام به ارسال مقررات تدوین شده توسط کلیه حوزه های ستادی شهرداری .
 10. ضرورت آگاهی مستمر از برنامه ها و سیاستهای خورد و کلان مدیریت عالیه ، بخشنامه ها،دستورالعمل ها،ظوابط و مقررات تدوین شده شهرداری و اطلاع از هرگونه تغییرات در زمینه های مربوطه از طریق الزام به ارسال به موقع آنها توسط کلیه حوزه های ستادی.
 11. نظارت بر نحوه ی اطلاع رسانی به موقع ظوابط و مقررات ملاک عمل به شهروندان با اهداف تکریم ارباب رجوع.
 12. پیشنهاد طرح های اصلاحی و رفاهی در زمینه های برنامه های اجرائی و خدماتی به منظور بهبود نظام اداری و ارائه خدمات مناسب به پرسنل مجموعه شهرداری
 13. بررسی شکایتهای مرتبط واصله از اشخاص حقیقی و حقوقی توأم با اعلام نظر و ارائه پیشنهادات لازم و عند الزوم پاسخگوئی به متقضیان مربوطه.
 14. انجام و تکمیل تحقیقات و بررسی های مقتضی در چهار چوب وظایف محوله، از مدیران وکارکنان مناطق ، سازمان های ادارات و شرکت های وابسته به شهرداری.
 15. اخذ مشاوره از خبرگان دانشگاهی و مؤسسات علمی و تحقیقاتی با هدف شناسائی قابلیت ها و فرصتها و تحلیل مناسب از مشکلات و آسیب های وارده به شهرداری و ارائه راهکار های مناسب به منظور پیشگیری و حفظ صیانت از سلامت مجموعه شهرداری.
 16. دریافت نامه ها و شکوائیه ها،برقراری ارتباط مناسب با شهروندان و دستگاه های اجرائی برون سازمانی .

شماره تماس بازرسی مرکز: ۳۶۲۴۲۵۲۵ داخلی ۲۸۳

شماره تماس بازرسی منطقه یک و سه : ۳۶۲۴۲۵۲۵ داخلی ۴۷۴

شماره تماس بازرسی منطقه دو : ۳۶۲۴۲۵۲۵ داخلی ۵۷۴

 

کارشناس پاسخگوئی به شکایات : مجید تختی ۰۹۲۱۱۸۹۷۹۲۹