شهرداری ورامین » اهم اقدامات و فعالیت های اداره روابط عمومی شهرداری ورامین به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم اهم اقدامات و فعالیت های اداره روابط عمومی شهرداری ورامین به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم – شهرداری ورامین
اهم اقدامات و فعالیت های اداره روابط عمومی شهرداری ورامین به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم
۲۶ شهریور ۱۳۹۷
نسخه چاپی
اهم اقدامات و فعالیت های اداره روابط عمومی شهرداری ورامین به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم

به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری شهرداری وشورای اسلامی شهر ورامین ، محمد صمدی رئیس اداره روابط روابط عمومی شهرداری ورامین از اهم فعالیت های اداره روابط عمومی شهرداری ورامین به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم خبرداد.
صمدی افزود: اهم فعالیت های  اداره روابط عمومی شهرداری ورامین از جمله سیاه پوش کردن شهرداری مرکزی ، مناطق سه گانه و سازمان های تابعه همچنین   نصب بنرهای تسلیت و حدیث های ابا عبدالله الحسین علیه السلام  و فضا سازی معنوی شهر به استقبال ماه محرم و عزای سید الشهدا (ع) شتافت .
وی همچنین از فعالیتهای این اداره  در خصوص فرهنگ سازی  و ارزشهای امام حسین (ع) که از بزرگترین و مهم ترین مفاخر اسلام  است اظهار داشت: اداره روابط عمومی شهرداری  همه ساله با اجرای برنامه های جامع و مفید در این زمینه ازقبیل برگزاری مراسمات زیارت عاشورا همراه با مداحی ، مصیبت خوانی، شعر خوانی در مدح سالار شهیدان (ع)در شهرداری مرکزی ، مناطق سه گانه و سازمانها طبق سالهای گذشته برگزار شد.
صمدی بیان داشت : امسال هم بحمدالله تلاش بسیار شد تا با مهیا نمودن فضای سطح شهر اعم از میادین و بلوارها  به نشانه عزای حسینی  و اجرای برنامه های فرهنگی در سطح شهر ، همکاری با مساجد و هئیت های مذهبی و سازمان تبلیغات اسلامی در مراسمی با حضور مسئولین شهری و اهدای بسته های فرهنگی با مضامین فرهنگ عاشورا و مقتل شناسی  به تعداد ۳۵۰ کتاب به ذاکرین اهل بیت علیه السلام تحویل داده شد.

محمد صمدی افزود : با بیان اینکه عاشورا کلاس درس دفاع از دین مقدس اسلام است، گفت: بصیرت نیاز امروز جوامع اسلامی است و عاشورا مدرسه بصیرت افزایی است.

 رئیس اداره روابط عمومی شهرداری با اشاره به هدف قیام حضرت سیدالشهداء (ع) افزود: امر به معروف و نهی از منکر هدف اصلی قیام اباعبدالله(ع) بوده و عاشقان واقعی ایشان نباید از هرگونه تلاش و کوشش در جهت تقویت این دو فریضه معنوی دریغ کنند، امر به معروف و نهی از منکر از منظر اسلام جهاد فی سبیل الله محسوب می شود و کسانی که از این مهم غافل هستند بدانند طبق فرمایش امیرالمومنین (ع) مرده‌ای در میان زندگان هستند.

وی رشد فعالیت های تبلیغاتی و فرهنگی در شهرداری ورامین را بی سابقه خواند و تصریح کرد: ما نیز در راستای اجرای رسالت های فرهنگی به مناسبت ایام شهادت امام حسین(ع) برنامه های تبلیغانی و فرهنگی خود را تشدید نمودیم.

صمدی همچنین گفت : طراحی،تولید و چاپ بنر، تراکت و بروشور  پیام‌های ماه محرم با مضامین فرهنگی عاشورا،امر به معروف و نهی از منکر و مظلومیت ائمه معصومین علیهم السلام،پخش محصولات فرهنگی در میان  هیئات مذهبی،مساجد،پایگاه های بسیج و تعدادی از مدارس و مراکز فرهنگی اجتماعی منطقه،سرکشی و حضور مداوم مسئولین در میان سوگواران هیئات مذهبی و مساجد و ایراد سخنرانی با موضوعات امر به معروف و نهی از منکر و بصیرت افزایی بخشی از این اقدامات بوده است.

ایشان در ادامه تصریح کرد: برگزاری جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرداری ورامین به مناسبت هفته امر به معروف و نهی از منکر ، همکاری مشترک اداره روابط عمومی شهرداری ورامین با سازمان تبلیغات اسلامی و شورای هیئات مذهبی در گردهمایی پیام آوران عاشورا همراه با اهدای کتاب های معرفی عاشورا و پرچم های حسینی ، و پذیرایی از عزاداران هیئات مذهبی ، دیدار از هیئات مذهبی توسط مسئولین شهرداری ورامین ، اهداء پرچم و بنرهای فرهنگی به هیئات مذهبی ، مساجد ، پایگاه های مقاومت بسیج  و مدارس سطح شهر از موارد خدماتی است که صورت پذیرفت.

وی سپس بیان داشت: تبلیغات محیطی تجمع عصر تاسوعای حسینی همراه با نصب بنرهای فرهنگی و آماده سازی دستگاه های صوتی و نصب داربست های فلزی در میادین توسط اداره روابط عمومی شهرداری ورامین با همکاری شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی انجام شده است.

صمدی در پایان اظهار داشت :امیدواریم با این گونه فعالیتها در ماه محرم  بتوانیم گام موثری در راستای فرهنگ سازی شعائر اسلامی برداشته باشیم و خشنودی قلب نازنین حضرت بقیه الله الااعظم ارواحنا له الفدا را در این زمینه بدست آورده باشیم.