سه شنبه های پاسخگویی در اولین ملاقات عمومی با علیرضا مومنی شهردار ورامین
شهردار ورامین به همراه عضو جدید شورای اسلامی شهر با امام جمعه ورامین دیدار و گفتگو کردند
بازدید محله ای شهردار ورامین و اعضای شورای شهر ورامین از محله خیابان دانشگاه و حضور در مسجد المهدی
دیدار شهردار ورامین با خانواده شهدای دلیری و اسماعیلی
معارفه علیرضا مومنی سیزدهمین شهردار ورامین و جوان ترین شهردار استان تهران برگزار شد
تشریح فعالیت ها و برنامه های شهرداری ورامین در دهه اول ماه محرم
تشریح فعالیت ها و برنامه های شهرداری ورامین در دهه اول ماه محرم
۱۲ آبان ۱۳۹۴
نسخه چاپی
تشریح فعالیت ها و برنامه های شهرداری ورامین در دهه اول ماه محرم
محمد صمدی طی گزارشی اهم اقدامات و فعالیتهای شهرداری ورامین را در ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدا... الحسین(علیه السلام) در دهه اول ماه محرم ، تشریح نمود .

به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر ورامین ، صمدی در رابطه با عملکرد شهرداری ورامین در دهه اول ماه محرم گفت : مهمترین اهداف مورد نظر ما در اجرای ویژه برنامه های این ماه ، تعظیم و تکریم شعائر و معارف اسلامی ،هویت افزایی دینی و انقلابی و ایجاد شورحسینی و برجسته سازی جلوه های قیام حسینی در فرهنگ عمومی شهروندان و تسهیل اجرای برنامه های مردمی بوده است که به کوری چشم دشمنان قسم خورده اهل بیت علیهم السلام به نحو شایسته صورت گرفت .

بر پایه این گزارش محمد صمدی با اشاره به هدف اصلی امام حسین(ع) از قیام عاشورا که همان امر به معروف و نهی از منکر بوده است اظهار داشت : وضعیت موجود جهان اسلام و اهمیت مبارزه با هجمه های دشمنان اسلام و گروههای تکفیری از جمله داعش و وهابیت بر علیه مکتب اهل بیت علیهم السلام ما را مجاب کرده تا برنامه ریزی کاملی جهت اجرای برنامه های ماه محرم داشته باشیم .

وی اهمّ برنامه ها و اقدامات شهرداری ورامین در دهه اول ماه محرم امسال را “طراحی و چاپ بروشور و تراکت ویژه ماه محرم و الصاق در تابلو اعلانات دفاتر ساختمانهای اداری تابعه شهرداری ، سیاهپوش نمودن ساختمانهای اداری تابعه شهرداری و همچنین میادین و معابر و بلوارهای شهری ، طراحی و چاپ و نصب تعداد ۴۰ عدد بنر فرهنگی ۴*۳ با مضامین ماه محرم و عاشورا و امر به معروف و نهی از منکر در میادین و معابر و بلوارهای شهری ، برپایی ایستگاههای صلواتی در میادین اصلی شهر از جمله امام خمینی(ره) و میدان امام حسین(ع) و پارک شقایق توسط مدیران و همکاران روابط عمومی مناطق یک و دو و پذیرایی از شهروندان ، اهدای بنر و پلاکارد و پرچم مخصوص ایام محرم به مساجد و تکایا ، همکاری مشترک با گروه های هنری از جمله باب الحوائج جهت برگزاری مراسم تعزیه خوانی در سطح شهر ، همکاری لازم با مساجد و هیئات مذهبی جهت برگزاری نماز پرفیض جماعت ظهر عاشورا ، برگزاری مراسم معنوی و پرفیض دعای زیارت عاشورا و عزاداری امام حسین علیه السلام با حضور مداحان برتر شهرستان در نمازخانه های ساختمان مرکزی و مناطق و سازمانهای تابعه شهرداری، حضور فعال مسئولین شهرداری به ویژه شهردار و معاونین و مدیران شهرداری در مراسم های هیئات مذهبی و مساجد سطح شهر ، فضاسازی تبلیغی برای هیئات مذهبی ” عنوان نمود .

صمدی با اشاره به اینکه در بسیاری از برنامه های مذکور با ارگانها و نهادهای فرهنگی مانند شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستانهای شرق استان تهران تعامل وهمکاری داشته ایم ، افزود : مهندس علی حیدریان شهردار ورامین ، در بیشتر ویژه برنامه های ماه محرم حضور فعال داشته و خدمت شایسته به عزاداران حسینی را مورد تاکید قرار داده بودند و نیز شخصا باحضور در ایستگاههای صلواتی شهرداری از سوگواران حضرت اباعبدا..الحسین (علیه السلام) پذیرایی نمودند .

سرپرست اداره روابط عمومی شهرداری ورامین خاطر نشان کرد : مطابق سال های گذشته ، شهرداری ورامین با توجه به ضرورت رعایت اصول ایمنی از مساجد، حسینیه ها و تکایا، بازدیدهای ایمنی را توسط کارکنان سازمان آتش نشانی داشته و حوزه های خدمات شهری اقدام به تنظیف محوطه مساجد، تکایا و محل های عبور هیئات و دسته های عزاداری نموده اند . همچنین همکاری ها و هماهنگی لازم با شهروندان متقاضی برپایی ایستگاه صلواتی و ساماندهی هیاتها و عزاداران حسینی جهت رعایت مسائل ترافیکی در دستور کار مدیران شهرداری ورامین بوده است .

وی ادامه داد : اقدامات لازم در راستای تحقق اهداف مدیریت شهری جهت برگزاری برنامه های ماه محرم از قبل تدارک دیده شده بود و به همین دلیل افزایش کیفیت برنامه ها و رضایت شهروندان ولایت مدار ورامین را در امسال شاهد بودیم .

صمدی اظهار داشت : فعالیتهای فرهنگی و مذهبی را از اولویتهای ویژه شهرداری و شورای اسلامی شهر ورامین دانسته و امیدواریم با برنامه ریزی های دقیقتر ، منسجم و هدفمند در آینده شاهد برگزاری برنامه های متنوع تر و باشکوه تر در مناسبتهای مختلف و ارائۀ خدمات شایسته به شهروندان گرامی باشیم .

 2 3 6 5 4 7  10محرم18