شهرداری ورامین » تلاش برای جذب سرمایه گذاران جدید برای راه اندازی اماکن تفریحی در ورامین تلاش برای جذب سرمایه گذاران جدید برای راه اندازی اماکن تفریحی در ورامین – شهرداری ورامین
تلاش برای جذب سرمایه گذاران جدید برای راه اندازی اماکن تفریحی در ورامین
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۴
نسخه چاپی
تلاش برای جذب سرمایه گذاران جدید برای راه اندازی اماکن تفریحی در ورامین

با توجه به درخواست های مکرر شهروندان ورامینی برای ساخت مراکز تفریحی و رفاهی، این موضوع با جدیت از سوی شهرداری و شورای اسلامی شهر ورامین مورد توجه قرارمی گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، شهرستان ورامین از جمله اولین مناطقی بود که برای حمایت از ولایت فقیه و دفاع از نهضت اسلامی قیام کرد و حماسه پانزدهم خرداد ۴۲ را رقم زد و همین امر سبب شد تا این دیار مورد خشم و غضب رژیم پهلوی قرار بگیرد.

مردم شهرستان ورامین به دلیل حضور تأثیرگذار در قیام تاریخی پانزدهم خرداد به مدت ۱۵ سال از اولیه ترین امکانات محروم شد و به همین خاطر این منطقه نسبت به بسیاری از مناطق کشور با محرومیت نسبی مواجه گردید.

اگرچه پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران خدمات بزرگ و ارزنده ای در  منطقه و دیار ۱۵ خرداد انجام شد اما هنوز سایه محرومیت در بسیاری از بخش ها در این شهرستان به وفور دیده می شود که بسیاری از مردم و شهروندان را رنج می دهد.

کمبود مراکز تفریحی و رفاهی یکی از موضوعاتی است که همواره مورد توجه مردم شهرستان ورامین قرار داشته است به طوری که مردم این دیار از کمبود این مراکز در منطقه ای باسابقه نظیر ورامین ابراز گلایه کرده و خواستار توجه جدی تر مسئولان شده اند.

تلاش برای جذب سرمایه گذاران جدید برای راه اندازی اماکن تفریحی

علی حیدریان نیز در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تلاش شهرداری ورامین برای راه اندازی مجتمع های تفریحی جدید در این شهرستان بیان داشت: ایجاد مجتمع های تفریحی که بتواند نیازهای شهروندان را تأمین کند در دستور کار شهرداری قرار دارد به طوری که تلاش داریم طی امسال و سال های آینده زمینه راه اندازی اماکن تفریحی جدید را در ورامین فراهم آوریم.

شهردار ورامین افزود: باید به این نکته نیز توجه داشت که در زمینه استفاده از سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی برای ایجاد امکانات جدید در سطح شهرستان، از تمامی ظرفیت ها استفاده نکرده ایم، به همین خاطر شهرداری ورامین تلاش می کند تا حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی را برای راه اندازی مجتمع های تفریحی تسهیل بخشد.

وی ادامه داد: با توجه به درخواست های مکرر شهروندان ورامینی برای ساخت مراکز تفریحی و رفاهی، این موضوع با جدیت از سوی شهرداری و شورای اسلامی شهر ورامین مورد توجه قرار گرفته او به همین منظور رایزنی های لازم با جمعی از سرمایه گذاران صورت گرفته است.

حیدریان اضافه کرد: بر همین اساس مجتمعی تجاری و تفریحی در یکی از بهترین نقاط  شهر پیش بینی شده است که امیدواریم این موضوع هر چه سریعتر به نتیجه نهایی برسد.

این مسئول گفت: از طرف دیگر توسعه فضای سبز و احداث پارک های محله ای از دیگر اقداماتی است که از سوی شهرداری ورامین با جدیت دنبال می شود به طوری که با تصمیم اتخاذ شده، بودجه فضای سبز شهرداری در سال جاری بیش از سه برابر افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: شهرداری ورامین تلاش دارد تا پارک های محله ای را در مناطق مختلف شهر ورامین بویژه مناطق محروم و کم برخوردار ورامین ایجاد کند که در این زمینه نیز در سال گذشته قدم های مثبت و قابل توجهی برداشته شده است.

حیدریان یادآور شد: ایجاد پارک های محله ای در مناطق کم برخوردار با استقبال شهروندان این مناطق مواجه شده است و بر همین اساس احداث پارک های محله ای در سال جاری نیز با قوت ادامه می یابد.