شهرداری ورامین » جلسه شورای امربه معروف شهرداری ورامین برگزار شد . جلسه شورای امربه معروف شهرداری ورامین برگزار شد . – شهرداری ورامین
جلسه شورای امربه معروف شهرداری ورامین برگزار شد .
۱۴ تیر ۱۳۹۵
نسخه چاپی
جلسه شورای امربه معروف شهرداری ورامین برگزار شد .

به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر ورامین، در این جلسه محمد صمدی دبیر شورای امربه معروف و نهی از منکر و سرپرست حوزه شهردار ضمن تشکر از حضور اعضا و همچنین گرامیداشت یاد و خاطره شهدای امر به معروف و نهی از منکر گفت : با توجه به آیات قرآنی و روایات نقل شده از اهل بیت عصمت و طهارت(ع) ، اجرای امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک فریضه واجب ، آثار ارزشمند و نورانی در بین اعضای جامعه در پی خواهد داشت .

وی افزود : می خواهیم با شهدا به ویژه ارواح طیبه شهدای امر به معروف این عهد و پیمان را ببندیم که به اجرای مصوبات جلسات امر به معروف و نهی از منکر پایبند بوده و بتوانیم در جهت احیای این فریضه که اصل قیام ارزشمند سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(علیه السلام) نیز نشات گرفته از آن بوده ، گام برداریم .

محمد صمدی ادامه داد : مصادیق ارزشمند امر به معروف و نهی از منکر در محیط اداری از جمله ” تکریم ارباب رجوع ، انضباط اداری و مالی ، انجام تبلیغات محیطی جذاب ، آموزش کارکنان و تذکر لسانی ، مبارزه با فساد اداری و اسراف و تجمل گرایی و…  ” می باشد که خود را موظف به اجرای این موارد می دانیم .

محسن ممیزی رئیس اداره روابط عمومی شهرداری وشورا و اداره آموزش در این جلسه با اشاره به سخن گهربار حضرت علی علیه السلام در خصوص فریضه امر به معروف و نهی از منکر ((امر به معروف و نهی از منکر را رها نکنید ، چرا که در غیر این صورت بدترین شما بر شما حاکم خواهد شد)) گفت : اجرای فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر از کوچکترین نهاد اجتماع یعنی خانواده گرفته تا محیط ادارات همه و همه باید به صورت جد پیگیری شود .

وی افزود : واقعیت این است که ما می توانیم با برگزاری دوره های آموزشی در بین کارکنان شهرداری مرکز ، مناطق و نواحی و همچنین مراکز تابعه شهرداری ،  به نوبه خود نقش مثبتی در جهت احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر ایفا نموده و رشد بصیرتی و معرفتی کل مجموعه را در طول زمان شاهد باشیم .

در ادامه این جلسه ، علی عباسی معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری عناوین فعالیتهای موثر صورت گرفته در رشد معنوی و معرفتی کارکنان و شهروندان گرامی را در ابعاد اداری و شهروندی مطرح نموده و سپس حاضران نظرات خود را در خصوص موضوعات جلسه عنوان نمودند .

شایان ذکر است در جهت اجرای شایسته نظرات مطروحه در خصوص فریضه امر به معروف و نهی از منکر ، مصوباتی تنظیم شد .

1 2 3