۞ رهبر معظم انقلاب اسلامی:
انتخابات صرفاً تکلیف نیست بلکه حق مردم است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » همایش و مراسم ها » وسط
  • شناسه : 336
  • ۲۴ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۶
  • 55 بازدید
  • ارسال توسط :

حضور شهردار ورامین در جلسه ستاد ۱۴ و ۱۵خرداد+تصاویر

علی حیدریان شهردار ورامین در جلسه ستاد برگزاری مراسم یوم الله ۱۴ و ۱۵ خرداد شهرستان ورامین  شرکت کرد. جلسه ستاد برگزاری مراسم یوم الله ۱۴ و ۱۵ خرداد شهرستان ورامین با حضور آیت الله سید مرتضی محمودی گلپایگانی امام جمعه و نماینده ولی فقیه و اعضای این ستاد در بیت امام جمعه ورامین برگزار […]

علی حیدریان شهردار ورامین در جلسه ستاد برگزاری مراسم یوم الله ۱۴ و ۱۵ خرداد شهرستان ورامین  شرکت کرد.

جلسه ستاد برگزاری مراسم یوم الله ۱۴ و ۱۵ خرداد شهرستان ورامین با حضور آیت الله سید مرتضی محمودی گلپایگانی امام جمعه و نماینده ولی فقیه و اعضای این ستاد در بیت امام جمعه ورامین برگزار شد.

آیت الله سید مرتضی محمودی در این جلسه با اشاره به نقش مردم ورامین در قیام تاریخی ۱۵ خرداد سال ۴۲ اظهار داشت: مردم ورامین در شرائطی که جو خفقان توسط رژیم پهلوی در سطح کشور برقرار شده بود در اعتراض به دستگیری امام خمینی(ره) کفن پوشیده و با پای پیاده به سمت تهران حرکت کردند.

حادثه ۱۵ خرداد فراموش نشدنی است

امام جمعه ورامین قیام پانزدهم خرداد را منشأ پیروزی انقلاب اسلامی ایران دانست و افزود: قیام تاریخی پانزدهم خرداد که در آن خون مطهر بهترین جوانان و مردان این سرزمین بر زمین ریخته شد را باید منشأ پیروزی انقلاب اسلامی ایران دانست و از آن زمان بود که نهضت امام راحل وارد مرحله جدیدی شد.

وی ادامه داد: اگر چه بیش از نیم قرن از حادثه پانزده خرداد می گذرد اما همچنان بزرگان و تحلیلگران مسائل سیاسی از این واقعه به بزرگی یاد می کنند و برنامه های مختلفی برای واکاوی و شناسایی اهداف این حرکت بزرگ و فراموش نشدنی در سطح کشور برگزار می شود.

IMG_6850.jpg

مردم ورامین به دلیل قیام ۱۵ خرداد مورد غضب شاه قرار داشتند

محمودی اضافه کرد: مردم ورامین به جرم دفاع از امام راحل و مرجعیت مورد غضب شاه قرار گرفتند و از سال ۴۲ تا پیروزی انقلاب اسلامی از اولیه ترین امکانات محروم شدند به همین خاطر مردم این خطه حق بزرگی بر گردن همه ما دارند و باید در زمینه خدمت رسانی به آنان تلاش بیشتری صورت گیرد.

وی با اشاره به ضرورت برنامه ریزی جدی و منظم برای برگزاری باشکوه مراسم گرامیداشت یوم الله پانزدهم خرداد عنوان کرد: اعضای ستاد گرامیداشت یوم الله پانزدهم خرداد باید به صورت هدفمند و برنامه ریزی شده، برای بزرگداشت باشکوه این قیام تاریخی و معرفی شهدای این خطه در ۱۵ خرداد قدم های موثری را بردارند.

IMG_6851.jpg

باید زمینه آشنایی نسل جوان با تفکر امام فراهم شود

نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین در بخش دیگری از سخنان خود امام راحل را مرد بزرگ تاریخ عنوان کرد و یادآور شد: امام راحل با رهبری و هدایت های حکیمانه خود سبب سقوط نظام ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی در کشور شد به طوری که مردم ایران اسلامی به برکت تفکر امام توانستند برای سرنوشت خود تصمیم بگیرند.

محمودی افزود: باید برای گرامیداشت سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران نیز برنامه ریزی لازم صورت گرفته و زمینه آشنایی نسل جوان و نوجوان با تفکر و راه امام بیش از پیش فراهم شود.

IMG_6853.jpg

شهدای ۱۵ خرداد حق بزرگی بر گردن انقلاب اسلامی دارند

حجت الاسلام سید محسن محمودی نیز در این جلسه با اشاره به برگزاری جلسات مختلف برای برگزاری باشکوه مرایم یوم الله ۱۴ و ۱۵ خرداد در سطح شهرستان ورامین اظهار داشت: باید مسئولان ادارات در فرصت باقی مانده، برنامه ریزی لازم را برای برگزاری باشکوه این دو مناسبت مهم انقلابی و ملی تدارک ببینند.

رییس ستاد گرامیداشت یوم الله ۱۴ و ۱۵ خرداد شهرستان های استان تهران افزود: امام راحل و شهدای قیام پانزدهم خرداد بر همه مردم و مسئولان نظام حق بزرگی دارند به همین خاطر کوتاهی هر یک از مدیران در بزرگداشت این دو مناسبت پذیرفتنی نیست.

IMG_6854.jpg

وی در بخش دیگری از سخنان خود گرامیداشت سالگرد ارتحال ملکوتی امام راحل را فرصتی برای آشنایی بیشتر مردم با تفکر امام دانست و گفت: باید از فرصت چهاردهم خرداد برای آشنایی مردم با اندیشه و سیره امام راحل استفاده کرد.

محمودی با انتقاد از برخی سخنان تفرقه افکنانه اخیر ادامه داد: باید توجه داشت که خانه امید مردم ولایت فقیه است و امام راحل و فرزند بصیرش مرحوم حاج سید احمد خمینی تکلیف همگان را روشن کرده است به همین خاطر به زبان آوردن برخی سخنان قطعا با اهداف امام مطابقت ندارد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*