شهرداری ورامین » درجلسه هماهنگی برپایی موکب احباب الرضا(ع) شهرستان ورامین مطرح شد؛ آمادگی ورامین برای پذیرایی از زائران اربعین/۲ موکب برپا می شود درجلسه هماهنگی برپایی موکب احباب الرضا(ع) شهرستان ورامین مطرح شد؛ آمادگی ورامین برای پذیرایی از زائران اربعین/۲ موکب برپا می شود – شهرداری ورامین
درجلسه هماهنگی برپایی موکب احباب الرضا(ع) شهرستان ورامین مطرح شد؛ آمادگی ورامین برای پذیرایی از زائران اربعین/۲ موکب برپا می شود
۱۴ مهر ۱۳۹۵
نسخه چاپی
درجلسه هماهنگی برپایی موکب احباب الرضا(ع) شهرستان ورامین مطرح شد؛ آمادگی ورامین برای پذیرایی از زائران اربعین/۲ موکب برپا می شود

به گزارش خبرنگار مهر، جلسه هماهنگی برپایی موکب احباب الرضا(ع) شهرستان ورامین عصر چهارشنبه با حضور محمدرضا یوسفی فرماندار، علی حیدریان شهردار، جمعی از اعضای شورای شهر و مسئولان شهری و اجرایی منطقه برگزار شد.

سید رضا احمدی رییس شورای اسلامی شهر ورامین و مسئول هیئت رزمندگان اسلام این شهرستان در این نشست با اشاره به این نکته که دیار ۱۵ خرداد در موضوع پذیرایی از زائران اربعین حسینی خوش درخشیده است، اظهار داشت: شهرستان ورامین طی چند سال اخیر برنامه ریزی خوب و منسجمی را برای پذیرایی از زائران اربعین حسینی تدارک دیده است.

ارسال ۷تریلر کمک های مردم ورامین در قالب موکب احباب الرضا(ع)

وی با اشاره به خدمات ارائه شده در اربعین سال گذشته توسط مردم شهرستان ورامین افزود: بسیاری از مردم ورامین سال گذشته در امر پذیرایی و خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی سهیم بودند و با کمک های نقدی و غیرنقدی خود، برگ زرین دیگری را در کارنامه این شهرستان به ثبت رساندند.

رییس شورای اسلامی شهر ورامین یادآور شد: سال گذشته با کمک مردم و خیرین شهرستان ورامین، هفت تریلر اقلام مورد نیاز موکب احباب الرضا(ع) برای پذیرایی از زائران اربعین حسینی به ارزش ۴۵۰ میلیون تومان، طی مراسم باشکوهی به عراق ارسال شد.

مسئول هیئت رزمندگان اسلام شهرستان ورامین با تأکید بر این نکته که خدمت رسانی موکب احباب الرضا(ع) در سال گذشته مطلوب بوده است، تأکید کرد: موکب احباب الرضا(ع) توانست خدمات مطلوبی را به زائران اربعین حسینی ارائه دهد که مایه مباهات است.

وی با تشریح اقلام ارسالی مردم شهرستان ورامین در قالب هفت تریلر به عراق برای پذیرایی از زائران اربعین حسینی متذکر شد: این تریلرها حاوی مرغ، گوشت، برنج، لوازم آشپزخانه و ملزومات توزیع غذا بود.

مشارکت ۲۵۰ نفر برای خدمت رسانی به زائران اربعین در قالب موکب احباب الرضا(ع)

احمدی یادآور شد: خدمات موکب احباب الرضا(ع) به گونه ای بود که امکان پذیرایی از زائران حسینی در قالب پنج هزار وعده غذایی در نوبت نهار و شام و هفت هزار نفر در وعده صبحانه فراهم شده بود.

 رییس شورای اسلامی شهر ورامین با اشاره به اشتیاق مردم شهرستان برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی افزود: سال گذشته تعداد زیادی از مردم برای خدمت رسانی به زائران حسینی اعلام آمادگی کردند، به طوری که بیش از ۲۵۰ نفر خادم در قالب موکب احباب الرضا(ع) و با نام شهرستان ورامین در اربعین حسینی حماسه آفریدند.

وی بیان داشت: پیش بینی می شود که مشارکت مردم شهرستان ورامین برای خدمت رسانی به زائران اربعین در موکب احباب الرضا(ع) در سال جاری نیز بسیار پرشور و وصف ناشدنی باشد.

رییس شورای اسلامی شهر ورامین با اشاره به این نکته که تمامی تلاش ها و خدمت رسانی موکب احباب الرضا(ع) به زائران به تصویر کشیده شده است، گفت: مستندسازی از فعالیت های موکب احباب الرضا(ع) از جمله اقداماتی بوده که تلاش های مردم شهرستان ورامین برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی را به تصویر کشیده است.

تلاش برای اعزام تیم پزشکی برای خدمت رسانی به زائران و خادمان اربعین حسینی

وی تأکید کرد: در سال گذشته تیم پزشکی با موکب احباب الرضا(ع) همراه نبود که تلاش داریم در سال جاری، یک تیم پزشکی نیز در قالب این موکب برای خدمت رسانی به زائران و خادمان اربعین حسینی اعزام شود.

وی با تشریح مکان موکب احباب الرضا(ع) در اربعین سال جاری اظهار داشت: موکب احباب الرضا(ع) شهرستان ورامین در اربعین سال جاری در عمود ۸۴۰ و هزار و ۱۸۵ مستقر می شود و برنامه های ویژه برای خدمت رسانی به زائران حسینی در دستور کار قرار دارد.

رییس شورای اسلامی شهر ورامین با تقدیر و سپاس از همکاری و مشارکت مسئولان ادارات و نهادهای مختلف شهرستان با موکب احباب الرضا(ع)، تأکید کرد: سال گذشته برخی ادارات شهرستان ورامین نظیر فرمانداری، شهرداری و شورای شهر، جهاد کشاورزی، آموزش و پرورش ورامین و جوادآباد، اتاق اصناف و اداره بازرگانی با موکب احباب الرضا(ع) همکاری خوبی داشتند و تلاش داریم سال جاری نیز از ظرفیت ادارات و نهادهای شهرستان ورامین به شکل مطلوبی استفاده کنیم.

شهرداری ورامین برای حمایت از موکب احباب الرضا(ع) در میدان حضور دارد

علی حیدریان شهردار ورامین نیز در این نشست با تقدیر از تلاش های صورت گرفته برای برپایی موکب احباب الرضا(ع) با نام شهرستان ورامین اظهار داشت: خوشبختانه سال گذشته موکب احباب الرضا(ع) اقدامات شایسته و در خور توجهی را انجام داد که این امر در سایه کمک های مردمی و همکاری دستگاه ها و نهادهای مختلف تحقق یافت.

وی افزود: مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر ورامین همواره برای برپایی موکب احباب الرضا(ع) در صحنه و میدان حضور داشته و به رسالت خود عمل کرده است و در سال جاری نیز از هرگونه اقدامی برای برپایی هر چه شایسته تر این موکب فروگذار نخواهد کرد.

حیدریان ادامه داد: اقدامات شهرداری ورامین در حمایت از موکب احباب الرضا(ع) باعث تحسین شهرداری های دیگر کشور شده و این امر یکی از افتخارات مدیریت شهری به حساب می آید.

وی اضافه کرد: باید با همت و همراهی مردم و دستگاه ها و نهادهای مختلف، موکب احباب الرضا(ع) در اربعین سال جاری نیز خدمات شایسته و مطلوبی به زائران حسینی ارائه کند.

محمدرضا یوسفی فرماندار شهرستان ورامین نیز در این نشست اظهار داشت: خدمت رسانی به زائران حسینی در اربعین بسیار ارزشمند و ماندگار بوده و بار دیگر مردم شهرستان ورامین نشان داده اند که در نشر و ترویج ارزش های دینی و مذهبی پیشگام هستند.

وی افزود: باید در کنار خدمت رسانی و اطعام زائران حسینی، اقدامات فرهنگی نیز در دستور کار موکب احباب الرضا(ع) قرار داشته و با همه توان و ظرفیت برای هر چه باشکوهتر برگزار شدن مراسم اربعین تلاش شود.