۞ رهبر معظم انقلاب اسلامی:
انتخابات صرفاً تکلیف نیست بلکه حق مردم است.

  • شناسه : 19880
  • ۲۶ آذر ۱۴۰۱ - ۸:۳۹
  • 96 بازدید
  • ارسال توسط :
دفترچه ضوابط طرح و نمای شهر ورامین تصویب شد.

دفترچه ضوابط طرح و نمای شهر ورامین تصویب شد.

به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری وامین ، جلسه ای با حضور مسعود شهریور معاونت شهرسازی و معماری ، نماینده دفتر نظام مهندسی ساختمان ورامین و سایر مسئولین مربوطه برگزار گردید. این نشست با هدف ابلاغ مصوبات کمیته نما، سیما و منظر شهری بر مبنای مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری ایران ، جهت اجرا […]

به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری وامین ، جلسه ای با حضور مسعود شهریور معاونت شهرسازی و معماری ، نماینده دفتر نظام مهندسی ساختمان ورامین و سایر مسئولین مربوطه برگزار گردید. این نشست با هدف ابلاغ مصوبات کمیته نما، سیما و منظر شهری بر مبنای مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری ایران ، جهت اجرا در زمینه رشد و توسعه همه جانبه و ساماندهی نمای ساختمان های شهری برگزار شد.  حفظ و تقویت هویت بومی، ارزش­های معماری شهرسازی ایرانی  اسلامی و ارتقای کیفیت محیط و فضاهای شهری از برنامه های راهبردی پیش روی این کمیته است.

شهریور معاونت شهرسازی و معماری گفت: نمای ساختمان ها ، نمود خارجی هر بنا و سازنده ی بدنه ی شهری می­باشد. موضوع ساماندهی نماهای شهری همزمان با تصویب طرح تفصیلی ورامین و تغییر در ضوابط ارتفاعی و تاثیرگزاری بر عرض گذر و مساحت املاک و … توسط کارگروه نما، سیما و منظر شهری با هدف ایجاد توازن و همخوانی دنبال می شود.  

وی افزود: در این خصوص دفترچه طرح و نمای شهری با تاکید بر توازن و تجانس با شرایط بافت تاریخی، مذهبی و فرهنگی شهرسازی معماری ورامین با تلاش و پیگیری های مهندس محمد پور مشاور عالی شهردار و خانم مهندس قاسمی دبیر کمیته تهیه و ابلاغ گردید.

شهریور در ادامه گفت : ساختمان ها و اماکن مشمول این طرح عبارتند از کلیه ساختمان­های ۵ طبقه به بالا، ساختمان­های واقع در محورها و بافت­های تاریخی، ساختمان­های واقع در بر خیابان­های ۱۸ متر به بالا، ساختمان­های شاخص شهری، ساختمان­هایی با اهمیت کاربری دولتی و حکومتی و نیز ساختمان­هایی که در میادین مهم و تقاطع اصلی شهر قرار دارند.

در این نشست مسعود شهریور از تلاش های اعضای کارگروه که در طی سال جاری موجبات تشکیل و ساماندهی کمیته سیما و منظر شهری را فراهم نموده اند ، تشکر و قدرانی به عمل آورد.

 

 

 

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*