شهرداری ورامین » راه اندازی موکب احباب الرضا(ع) توسط مردم ورامین؛ ورامین آماده پذیرایی از زائران اربعین/عشقی که انتها ندارد راه اندازی موکب احباب الرضا(ع) توسط مردم ورامین؛ ورامین آماده پذیرایی از زائران اربعین/عشقی که انتها ندارد – شهرداری ورامین
راه اندازی موکب احباب الرضا(ع) توسط مردم ورامین؛ ورامین آماده پذیرایی از زائران اربعین/عشقی که انتها ندارد
۰۷ آبان ۱۳۹۵
نسخه چاپی
راه اندازی موکب احباب الرضا(ع) توسط مردم ورامین؛ ورامین آماده پذیرایی از زائران اربعین/عشقی که انتها ندارد

این روزها و در آستانه فرا رسیدن اربعین حسینی، شهرستان ورامین خود را آماده انجام یک حرکت بزرگ می کند.

شهرستان ورامین طی سال های اخیر از معدودشهرستان های کشور بوده که با راه اندازی موکب در مسیر نجف به کربلا از هزاران زائر حسینی پذیرایی و خدمات مختلفی را ارائه کرده است.

خدمات ارائه شده توسط مردم شهرستان ورامین تحت عنوان موکب احباب الرضا(ع) در ایام اربعین حسینی، سند عشق و دیانت مردم این خطه است که همواره در برهه های مختلف به وظیفه خود عمل کرده اند.

این روزها نیز پایگاه های موکب احباب الرضا(ع) در نقاط مختلف شهر ورامین راه اندازی شده و نذورات و کمک های نقدی و غیرنقدی مردم این منطقه جمع آوری می شود.

برخی ارگان ها و نهادهای شهرستانی نیز همکاری خوبی را با موکب احباب الرضا(ع) برقرار کرده اند و همه چیز آماده راه اندازی موکب مردم شهرستان ورامین در مسیر نجف به کربلا است.

نشستی نیز روز گذشته با حضور محمدرضا یوسفی فرماندار، علی حیدریان شهردار و سید رضا احمدی رییس شورای اسلامی شهر ورامین در ستاد برگزاری موکب احباب الرضا(ع) برگزار و آخرین برنامه های پیش بینی شده در این زمینه تشریح شد.

سید رضا احمدی رییس هیئت رزمندگان اسلام و از مسئولان موکب احباب الرضا(ع) شهرستان ورامین در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: شهرستان ورامین یکی از مناطق پیشگام در پذیرایی از زائران اربعین حسینی است.

وی افزود: شهرستان ورامین طی سال های اخیر حضور موفقی را در پذیرایی از زائران اربعین حسینی در مسیر نجف به کربلا داشته و امسال نیز برنامه ریزی مناسبی برای خدمت رسانی به زائران پیش بینی شده است.

احمدی با اشاره به راه اندازی مراکز جمع آوری کمک ها و نذورات مردم شهرستان ورامین ادامه داد: هم اکنون پایگاه های مختلفی در میدان امام خمینی(ره)، روبروی گلزار شهدای سید فتح الله و غیره در شهرستان ورامین راه اندازی شده و کمک های نقدی و غیرنقدی مردم را جمع آوری می کند.

آمادگی شهرستان ورامین برای راه اندازی موکب احباب الرضا(ع)

وی متذکر شد: با همکاری و هماهنگی با آموزش و پرورش شهرستان ورامین، زمینه مشارکت دانش آموزان و اولیای آنان نیز در این امر خیر فراهم شده و تبلیغات لازم در این راستا انجام شده است.

رییس هیئت رزمندگان اسلام شهرستان ورامین بیان داشت: هماهنگی های لازم برای راه اندازی موکب احباب الرضا(ع) و پذیرایی از زائران اربعین حسینی انجام شده و اولین اعزام خادمان این موکب نیز به زودی انجام خواهد شد.

وی تأکید کرد: موکب احباب الرضا(ع) در طول فعالیت خود علاوه بر پذیرایی از زائران حسینی، خدمات فرهنگی فراوانی را انجام می دهدو تلاش می شود تا از فرصت حضور زائران به نحو مطلوبی استفاده گردد.

شهرداری ورامین مشارکت فعالی را در پذیرایی از زائران اربعین حسینی دارد

علی حیدریان شهردار ورامین در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به آمادگی مدیریت شهری برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی اظهار داشت: شهرداری ورامین طی سال های اخیر مشارکت فعالی را در پذیرایی و خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی داشته است.

وی افزود: تمهیدات لازم از سوی شهرداری ورامین برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی در سال جاری نیز پیش بینی شده است.

حیدریان ادامه داد: درسال گذشته، حدود ۱۴۰ خادم به صورت روزانه برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی تلاش می کردند و از هزاران نفر از زائران حسینی پذیرایی به عمل می آمد.

شهردار ورامین اضافه کرد: خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی بزرگترین افتخار مدیریت شهری ورامین محسوب می شود و تلاش شهرداری در این زمینه در میان شهرداری های کشور زبانزد بوده است.

اعزام ۱۳۰ اتوبوس برای نقل و انتقال زائران اربعین حسینی

وی با اشاره به آمادگی ناوگان حمل و نقل عمومی شهرستان ورامین برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی عنوان کرد: بیش از ۱۳۰ دستگاه اتوبوس و مینی بوس برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی پیش بینی شده است.

شهردار ورامین بیان کرد: ۱۳۰ دستگاه اتوبوس و مینی بوس در ایام اربعین حسینی و از شهرستان ورامین برای خدمت رسانی به زائران حسینی اعزام می شوند که قدم بسیار مثبت و قابل توجهی است.

وی با اشاره به راه اندازی دو موکب توسط شهرستان ورامین در مسیر حرکت زائران اربعین حسینی متذکر شد: موکب شهرستان ورامین در عمود ۸۴۰ و هزار و ۱۸۵ دایر خواهد شد و امیدواریم خدمات شایسته ای به زائران حسینی ارائه شود.