شهرداری ورامین » شهرداری ورامین ، میزبان کلاس های آموزشی اعضای شورای اسلامی شهرهای ورامین ، قرچک ، پیشوا و جواد آباد شهرداری ورامین ، میزبان کلاس های آموزشی اعضای شورای اسلامی شهرهای ورامین ، قرچک ، پیشوا و جواد آباد – شهرداری ورامین
شهرداری ورامین ، میزبان کلاس های آموزشی اعضای شورای اسلامی شهرهای ورامین ، قرچک ، پیشوا و جواد آباد
۰۳ مهر ۱۳۹۷
نسخه چاپی
شهرداری ورامین ، میزبان کلاس های آموزشی اعضای شورای اسلامی شهرهای ورامین ، قرچک ، پیشوا و جواد آباد

به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری وشورای اسلامی شهر ورامین :برگزاری کلاس آموزشی اعضای شورای اسلامی شهرهای ورامین ، قرچک ، پیشوا و جواد آباد با حضور اعضای این شوراها و شهرداران شهرهای فوق برگزار شد.

در ابتدای این نشست مهندس حسین دهقان شهردار ورامین ضمن خیر مقدم به حضار و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان حادثه تروریستی اهواز اظهار داشت:اتحاد ، وحدت و همدلی اعضای شورای اسلامی شهرها می تواند در آبادانی ، توسعه ، پیشرفت و تصمیم درست گرفتن در امورات شهرها نقش مهم و اصلی دارد. و با توجه به اصل یکصدم قانون اساسی ، اعضای محترم شورای اسلامی شهرها ، امر آموزش می تواند بسیار کارگشا و حایز اهمیت باشد. چون تصمیم گیری در شهرها می تواند در اقتصاد ، معیشت ، رفاهی ، فرهنگی و اجتماعی مردم بسیار راهگشا و تاثیر گذاری اساسی داشته باشد.

پس از آن جعفر اردستانی ، رییس شورای اسلامی شهر ورامین ضمن یاد و خاطره شهدا ، ایام محرم و واقعه کربلا و آغاز سال تحصیلی جدید طی سخنانی از زحمات مسولین استانداری تهران ، شهردار و همکاران شهرداری ورامین در برگزاری جلسه فوق  تقدیر بعمل آورد .

پس از آن عباسعلی سعیدیان معاونت سیاسی اجتماعی فرمانداری ورامین طی سخنانی تصریح کرد:کلاس های آموزشی فرصت خوبی جهت خدمت رسانی بیشتر به مردم است . ورامین قرچک پیشوا یک  واحده هستند و توسعه قرچک و پیشوا بر ارزش ورامین خواهد افزود. شورای اسلامی شهر ، مردمی ترین نهاد است که بیشتر از سایر ادارات با مردم سروکار مستقیم دارد. شوراها اگر کاری کنند که مردم خدمت را لمس کنند در پایه های تحکیم نظام اسلامی تاثیر مستقیم دارد. در ادامه سعیدیان افزود:در جنگ اقتصادی اگر کارهای شورا را در ضرورت دفاع از استقلال اقتصادی باشد ، به مردم خدمت بیشتری خواهد شد. اگر امروز از مازاد نیرو در شهرداری گله مند هستند ، این موضوع را برای حل مساله و مدیریت مالی حل کنید نه با اخراج و تعدیل نیرو بلکه با راه حل پیدا کردن که آن فردی مشتغل  بتواند به کارش با برنامه ریزی درست ادامه دهد و در کنارش طرحی هم برای مدیریت اقتصادی و درآمد زایی هم باشد.
سپس در ادامه دکتر محمد تقی معینی مدرس امور شهری و شوراهای  استانداری تهران ضمن یاد و خاطره آیت الله سید محمود طالقانی نظریه پرداز شوراها به ایراد سخن پرداخت و گفت:قوانین شوراها در موارد بسیاری است که حوزه نفوذ و تاثیرگذاری شوراها را نشان می دهد. اگر قوانین درست اجرا شود شهردار کارآمد و شوراهای سالم و شهری آباد به دنبال خواهد داشت.

در ادامه مهندس سلیمانی راد مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری تهران به ایراد سخن پرداخت و گفت:یکی از وظایف همه ما مسیولین کمک به توسعه شهر است که بایستی با توسعه آشنا شویم و شهری زیبا ، فرهنگی و مردمی خوب ، شاداب و با طراوت باشد و به دیگران انرژی دهد شهری توسعه یافته است.

وی همچنین تصریح کرد: ورامین شهر ریشه دار و پرسابقه ای در میراث انقلاب اسلامی  است و ما در استانداری از شما مسولین شهر  انتظار داریم از نظرات و خلاقیت هنرمندان ، فرهیختگان ، کارآفرینان برتر ، نخبگان علمی فرهنگی و مفاخر شهرتان ، از نظرات و تجربیات آنان استفاده کنید. بدون نظر هنرمندان نمی توان در توسعه شهر گامی برداشت.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری تهران اظهار داشت: شهرداری ها و شوراها کمک کنند از یک منبع مالی قوی پایدار و ماندگار جهت توسعه و آبادانی شهر استفاده کنند ، چرا که شهرداری ها یک نهاد عمومی غیردولتی هستند که به منابع دولت نباید وابسته باشند.

سلیمانی راد همچنین افزود:به آیندگان و فرزندان خودمان با ساخت و سازهای غیرمجاز و غیرکارشناسی ظلم نکنید.

وی در پایان گفت:ارزیابی شهرداری ها و شورای اسلامی شهر در حال بررسی است که خوشبختانه تا کنون عمل به قانون و رعایت آن در جنوب شرق استان تهران خیلی خوب بوده که قابل تقدیر و تشکر است.
شایان ذکر است این نشست هم اکنون ادامه دارد و تا عصر ادامه خواهد یافت.