پیام تبریک سرپرست شهرداری ورامین به محسن منصوری استاندار جدید تهران
برگزاری آئین تجلیل از آتش نشانان نمونه شاغل و بازنشسته شهرداری ورامین
توسط اداره روابط عمومی شهرداری ورامین به مناسبت هفته دفاع مقدس و اربعین حسینی شهر ورامین به فرهنگ ایثار و شهادت مزین گردید
عملیات لکه گیری آسفالت توسط واحد سیار شهرداری ورامین از خیابان سمیه تا خیابان مسجد جامع
پیام بهزاد داودی سرپرست شهرداری ورامین به مناسبت هفتم مهرماه روز آتش نشانی و ایمنی
راه اندازی رشته های پزشکی مطالبه مردم و مسئولان ورامین بوده است
راه اندازی رشته های پزشکی مطالبه مردم و مسئولان ورامین بوده است
۲۹ تیر ۱۳۹۴
نسخه چاپی
راه اندازی رشته های پزشکی مطالبه مردم و مسئولان ورامین بوده است
راه اندازی رشته های پزشکی مطالبه مردم و مسئولان ورامین بوده است

راه اندازی رشته های پزشکی مطالبه مردم و مسئولان ورامین بوده است

به گزارش خبرنگار مهر، شهرستان ورامین اگرچه در نزدیکی پایتخت قرار داشته و هر روز شاهد افزایش جمعیت است اما با مشکلات عدیده بهداشتی و درمانی روبرو بوده به طوری که امکانات موجود جوابگوی نیازهای متعدد مردم نیست.

یکی از مهم ترین دغدغه ها و مشکلات چندسال اخیر در شهرستان ورامین، کمبود پزشک عمومی و متخصص بویژه در مناطق محروم و کم برخوردار است و حل این معضل همواره به عنوان یکی از مطالبات جدی مسئولان و مردم مطرح بوده است.

دغدغه ای که همچنان پابرجا است

طی سال های گذشته  و به منظور حل این مشکل، راه اندازی دانشگاه علوم پزشکی دولتی در ورامین برای تربیت دانشجویان علوم پزشکی  از سوی مسئولان پیگیری شد و ابتدا قرار بود شعبه بین الملل دانشگاه علوم پزشکی قشم به ورامین منتقل شود اما پس از کش و قوس های فراوان این امر محقق نشد.

بالاخره تلاش های مسئولان نتیجه داد و شورای گسترش وزارت علوم تشکیل مجتمع آموزش عالی سلامت در ورامین را به تصویب رساند و مقرر شد در سال جاری دانشجویان وارد این مجتمع عالی شوند.

رشته هایی که هنوز به ورامین نرسیدند

خبرگزاری مهر در چهارم اردیبهشت ماه در گزارشی با عنوان واکاوی مهر درباره ماهیت یک دانشگاه تازه التأسیس به بررسی آخرین وضعیت دانشکده پزشکی ورامین پرداخت  و نوشت دعلیرغم وعده های داده شده از سوی مسئولان وقت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، شعبه بین الملل این دانشگاه در قشم به ورامین انتقال نیافت اما مسئولان در دیدار با وزیر بهداشت تلاش داشتند تا دانشکده ای پزشکی را در ورامین تأسیس کنند.

دانشکده پزشکی ورامین

در همین تاریخ بابک بختیاری رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان ورامین با اشاره به راه اندازی مجتمع آموزش علی سلامت ورامین گفت:  مجتمع آموزش عالی سلامت در ورامین راه اندازی شده است اما در رابطه با رشته های ارائه شده در این مجتمع باید صبر کرد و در این راستا هنوز ابلاغی به این شبکه انجام نگردیده است.

ساختمان دانشگاه علوم پزشکی ورامین در یکی از بهترین نقاط شهر است

سید رضا احمدی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به این نکته که شورای اسلامی و شهرداری ورامین یکی از بهترین ساختمان های خود را برای راه اندازی دانشکده پزشکی اختصاص داده است اظهار داشت: شهرداری و شورای اسلامی شهر ورامین در گذشته برای دانشگاه علمی کاربردی خود ساختمانی را در میدان ولیعصر(عج) ساخت.

رییس شورای اسلامی شهر ورامین افزود: راه اندازی دانشکده پزشکی دولتی در ورامین همواره یکی از مطالبات مردم این منطقه بوده است و با توجه به اهمیت موضوع شهرداری و شورای اسلامی شهر ورامین نیز برای همکاری در این زمینه اعلام آمادگی کرد.

راه اندازی دانشگاه پزشکی مطالبه مردم و مسئولان ورامین بوده است

وی ادامه داد: امروز منطقه ورامین با کمبود پزشک بویژه در مناطق محروم مواجه است و راه اندازی دانشکده پزشکی و تربیت دانشجویان پزشکی می تواند این مشکل را برطرف سازد.

سید رضا احمدی

احمدی اضافه کرد: این ساختمان از سوی شهرداری و شورای اسلامی شهر ورامین برای راه اندازی دانشکده پزشکی اختصاص پیدا کرده و آوردن رشته های غیر از پزشکی مورد نظر مسئولان و اکثر مردم نخواهد بود.

شهرداری و شورای شهر با راه اندازی رشته های غیر پزشکی مخالف است

وی عنوان کرد: شایعاتی طی روزهای اخیر مطرح شده که قرار است این دانشگاه به تربیت دانشجویان علوم تغذیه بپردازد که شهرداری و شورای اسلامی شهر ورامین که ساختمان این دانشگاه را تأمین کرده با این موضوع مخالف است.

احمدی گفت: مردم منتظر راه اندازی رشته های پزشکی در شهرستان ورامین هستند و امیدواریم این موضوع تحقق پیدا کند و شهرداری و شورای اسلامی شهر ورامین نیز برای به ثمر نشستن این امر اماده هرگونه همکاری است.