شهرداری ورامین » شهردار ورامين طي پيامي فرا رسيدن عيد قربان را تبريك گفت شهردار ورامين طي پيامي فرا رسيدن عيد قربان را تبريك گفت – شهرداری ورامین
شهردار ورامين طي پيامي فرا رسيدن عيد قربان را تبريك گفت
۳۱ شهریور ۱۳۹۴
نسخه چاپی
شهردار ورامين طي پيامي فرا رسيدن عيد قربان را تبريك گفت

“مهندس علي حيدريان”شهردار ورامين طي پيامي فرا رسيدن عيد بندگي و تسليم در برابر خداي متعال را به همشهريان وراميني و تمامي ملت مسلمان جهان تبريك و تهنيت گفت.

به گزارش روابط عمومي شهرداري و شوراي اسلامي شهر ورامين علي حيدريان گفت:عيد ما زماني است كه از تمامي خواسته هاي نفساني خود گذشته و هر كار يا عملي كه انجام مي دهيم فقط براي رضاي خدا باشد.

حيدريان ادامه داد:عيد قربان از جايگاه مهم و بالائي در مكتب و ايدئولوژي اسلامي برخوردار است و بايد اعياد اسلامي در ميهن ما به نحو احسن و شايسته برگزار شود.

بر اساس اين گزارش در تعالیم دینی چهار روز است که به عنوان عید تعیین گشته است که عبارتند از: عید فطر، عید قربان، عید غدیر و روز جمعه. در این میان عید قربان یکی از اعیاد مهم و بزرگ مسلمین به شمار می رود به نحوی که برخلاف بسیاری از اعیاد، مورد اختلاف نبوده و همه فِرَق مسلمین این روز را عید محسوب می کنند؛ لذا در دعای مخصوص قنوت نماز عید می خوانیم: «اللهم انی اسألک بحق هذا الیوم الذی جعلته للمسلمین عیدا و لمحمد صلی الله علیه و آله ذخرا و شرفا و کرامة و مزیدا…؛ بارالها! به حق این روزی که آن را برای مسلمانان عید و برای محمد صلی الله علیه واله ذخیره و شرافت و کرامت و فضیلت قراردادی…» و بدین گونه عید را فقط مخصوص مؤمنین ندانسته و همه مسلمین را در آن سهیم می دانیم و اعتقاد داریم این گردهمایی عظیم رهیافتی برای رسیدن به اعتصام به حبل الله است که یکی از مهم ترین دستورات اجتماعی اسلام است.