شهرداری ورامین » معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری ورامین: جهاد فرهنگی در شهر ورامین معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری ورامین: جهاد فرهنگی در شهر ورامین – شهرداری ورامین
معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری ورامین: جهاد فرهنگی در شهر ورامین
۲۳ شهریور ۱۳۹۴
نسخه چاپی
معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری ورامین: جهاد فرهنگی در شهر ورامین

 

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری ورامین گفت: در تابستان امسال بیش از ۱۵۰ برنامه فرهنگی اجتماعی در سطح شهر با شعار (ورامین شهر محبت) اجرا نمود‌ه‌ایم.

f0571-415x260

علی عباسی در حاشیه جلسه کمیته تخصصی فرهنگی گفت: پروژه‌های فرهنگی اجتماعی شهرداری ورامین در تابستان امسال با هدف ایجاد نشاط معنوی و اجتماعی در زندگی جامعه، تکریم خانواده و شهروندان، استفاد بهینه از اوقات فراغت نوجوانان و جوانان و با عنایت به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اجرای برنامه‌های معنوی به عنوان افسران و سربازان جنگ نرم اجرایی گردید.

وی افزود: در سه ماه گذشته بیش از ۱۵۰ برنامه متنوع فرهنگی اجتماعی در پارک‌ها، بوستان‌ها، مساجد و خانه‌های فرهنگ و ادارات و ارگان‌های دولتی نظیر برگزاری سلسله نشست‌های تخصصی و مشاوره، کرسی تلاوت قرآن کریم با حضور قاریان مصری و ممتاز کشور، اقامه نماز جماعت، پخش کلیپ‌های تربیتی و خانوادگی، ایستگاه‌های نقاشی و کتاب، عروسک‌های نمایشی، گروه تواشیح، مداحی زاکرین اهل بیت (ع)، شعرخوانی، مسابقات معنوی مار و پله، احکام نماز و… برگزار شد.

عباسی تصریح کرد: در سامانه نشاط و زندگی شبهای مهتابی با شعار «ورامین شهر محبت» به دنبال انتقال ارزش‌های دینی با رویکرد نشاط معنوی بوده‌ایم که خوشبختانه بازتاب ویژه‌ای در بین شهروندان داشته و در بوستان‌های زیتون، لرآباد، خیرآباد، شقاقی‌وند، جوان، خانواده و آزادگان و ۱۵ خرداد در روزهای پنجشنبه و جمعه هر هفته برنامه‌های ویژه‌ای را با اجرای میثم تفرشی گوینده رادیو جوان و با حضور حجت الاسلام مهدی فاطمی منش عمو روحانی مهربون شبکه دو و جام جم سیما از چهره‌های رسانه ملی تولید نمودیم.

این مسئول فزود: همچنین در دیدار با حجت الاسلام سید محسن محمودی امام جمعه موقت و مدیرکل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان‌های استان تهران و در ایام هفته با حضور در ادارات و ارگان‌های دولتی نظیر فرمانداری، آموزش و پرورش، شهرداری، زندان خورین، سپاه، پایگاه‌ها و حوزه‌های بسیج، کانون‌های فرهنگی مساجد و حوزه‌های علمیه و خانه‌های فرهنگ خیرآباد، ده شریفا و شهدای گمنام شهرداری ورامین و در سامانه‌های محلی برنامه‌های متنوعی را جهت کارکنان، خانواده‌ها و فرزندان آنان علمیاتی نمودیم.

وی ادامه دارد: در این ۱۵۰ برنامه تحقق عدالت فرهنگی اجتماعی در نقاط مختلف شهر از حاشیه تا مرکز را با برنامه‌ریزی و با توجه به آسیب شناسی و جامعه هدف، مدنظر و در اولویت قرار دادیم.

مدیر جهاد فرهنگی شهر ورامین گفت: همایش نقش روحانیت و مساجد در تربیت فرزندان را با حضور ائمه جماعت مساجد و مسئولین شهر ورامین برگزار نموده که بازتاب فوق العاده‌ای در بین شهروندان و نمازگزاران داشته است.

وی در پایان گفت: این پروژه های فرهنگی و اجتماعی با تدبیر ویژه علی حیدریان شهردار، با همراهی سیدرضا احمدی، زهرا هداوند میرزایی، فتح اله فرجی، حسن حبیبی، شقایق میرزایی رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر ، معاونین، مدیران شهری و همکاری مسئولین شهر ورامین برای نشاط و زندگی معنوی شهروندان دیار ۱۵ خرداد اجرایی گردید.

گفتنی است سامانه نشاط و زندگی شبهای مهتابی برای نخستین بار در سطح جنوب شرق استان تهران به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری و همکاری کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر، معاونت فرهنگی سپاه ناحیه ورامین با شعار «ورامین شهر محبت» و استقبال ویژه بیش از ۵۰ هزار نفر از مسئولان ، مدیران شهری و عموم شهروندان، خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران در فصل تابستان برگزار شد.