نصب پایه چراغ های دکوراتیو کم مصرف در بلوار رسالت توسط شهرداری ورامین
آمادگی حوزه معاونت خدمات شهری شهرداری ورامین در آستانه فصل پاییز
آگهی تجدید مناقصه عمومی
برگزاری ملاقات عمومی شهردار ورامین در روزهای سه شنبه و پنج شنبه هر هفته
وعده شهردار ورامین در اجرای پروژه سی متری قائم (عج) محقق گردید
معرفی کتاب ((جنگ نرم و خطر نفوذ)) اثر عبدالحسین رمضانی
معرفی کتاب ((جنگ نرم و خطر نفوذ)) اثر عبدالحسین رمضانی
۱۱ اسفند ۱۳۹۴
نسخه چاپی
معرفی کتاب ((جنگ نرم و خطر نفوذ)) اثر عبدالحسین رمضانی
نویسنده اثر فاخر "شیوه های مدیریت ، شاخصه ها و چالش ها" در دومین اثر خود با سلاح قلم در عرصه روشنگری و مبارزه با جنگ نرم قدم برداشته است .

به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر ورامین ، عبدالحسین رمضانی که از نویسندگان و مولفان نمونه می باشد ، در جدیدترین اثر خود به تشریح ابعاد دغدغه مهم رهبر انقلاب حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) یعنی همان جنگ نرم پرداخته است .

برپایه این گزارش ، رمضانی در مقدمه اثر جدید خود آورده است :

امروزه رهیافت تقابل گرایی و سخت افزارانه با محوریت اقدامات سخت نظامی در نظام بین المللی جای خود را به رویکرد نرم افزارانه و جنگ نرم داده است ، این رهیافت از سوی مراکز مطالعاتی ، کانون های تفکر و موسسات وابسته به بنیادهای غرب اشاعه یافته و توسط موسساتی همچون ((کمیته ی خطر کنونی)) ، ((بنیاد اعانه ی ملی برای دموکراسی)) ، ((موسسه هوو)) ، (( بنیاد دفاع از دموکراسی ها)) ترویج شده است .

سالهاست که غرب با رویکرد جدید و در قالب بهره گیری از روش های نرم ، اهداف خود را پیگیری می کند ، امری که رهبر معظم انقلاب از همان آغاز دهه ی هفتاد و باادبیات و تعابیر مختلف نظیر ((تهاجم فرهنگی)) ، ((ناتوی فرهنگی)) ، ((شبیخون فرهنگی)) ، به تازگی ((جنگ نرم)) و خطر آن را گوشزد کرده و مسئولین نظام را به چاره اندیشی در برابر آن فراخواندند .

پس از اعلام خطر و هشدارهای مقام معظم رهبری در رابطه با تهدیدات نرم که در قالب های فوق بیان شد اکنون نیز معظم له ، خطر نفوذ را گوشزد و هوشیاری مسئولین ، نخبگان ، دانشگاهیان و آحاد مردم را مطالبه و برحفظ وحدت در زمینه توطئه های دشمنان که گاهی به اشک تمساح و گاهی لبخند زیرکانه مطرح است تاکید کرده اند .

در سالهای اخیر دنیای غرب ، بویژه ایالات متحده آمریکا با شگردهای جدید و با سلاح های فرهنگی و رسانه ای ، بر دامنه جنگ نرم افزوده و در تلاش برای نفوذ در بخش های سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی نظام است . آنها همین طور می کوشند از طریق فرهنگ و استفاده موثر از رسانه ها و دنیای مجازی بصورت هدفمند و متمرکز در ساختار حاکمیت و کشور نفوذ کنند که در حال حاضر این بزرگترین خطر به شمار می رود .

این نوشتار درصدد آن است تا با بهره گیری از منابع مختلف و گردآوری آن ضمن مفهوم شناسی واژگان کلیدی در رویکرد و هماورد جدید آمریکا و غرب ، مروری تاریخی بر جنگ نرم و خط نفوذ تبیین نماید .

نویسنده نیز به حکم وظیفه و در تبعیت از منویات حضرت آیت الله امام خامنه ای ولی امر مسلمین جهان ، تلاش کرده به سهم خود هر چند کم و ناچیز با سلاح قلم در عرصه روشنگری و مبارزه با جنگ نرم قدم بردارد و امید آن دارد که این قدم کوچک مورد رضای حق تعالی و حضرت ولیعصر(عج) واقع و موجبات شادی روح خمینی کبیر و ارواح طیبه شهدا را فراهم نموده باشد ان شاءالله .

معرفی کتاب ((جنگ نرم و خطر نفوذ)) اثر عبدالحسین رمضانی  (1)