پیام تبریک سرپرست شهرداری ورامین به محسن منصوری استاندار جدید تهران
برگزاری آئین تجلیل از آتش نشانان نمونه شاغل و بازنشسته شهرداری ورامین
توسط اداره روابط عمومی شهرداری ورامین به مناسبت هفته دفاع مقدس و اربعین حسینی شهر ورامین به فرهنگ ایثار و شهادت مزین گردید
عملیات لکه گیری آسفالت توسط واحد سیار شهرداری ورامین از خیابان سمیه تا خیابان مسجد جامع
پیام بهزاد داودی سرپرست شهرداری ورامین به مناسبت هفتم مهرماه روز آتش نشانی و ایمنی
پیام تسلیت اداره روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر ورامین به مناسبت شهادت آتش نشان فداکار
پیام تسلیت اداره روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر ورامین به مناسبت شهادت آتش نشان فداکار
۲۶ تیر ۱۳۹۵
نسخه چاپی
پیام تسلیت اداره روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر ورامین به مناسبت شهادت آتش نشان فداکار
بامداد روز گذشته آتش نشان فداکار "علی قانع" هنگام نجات یک هم وطن از آتش سوزی آپارتمانی در غرب تهران به شهادت رسید .

بسم الله الرحمن الرحیم

ساعت ۱:۲۵بامداد ديروز به آتش‌نشانان پايتخت خبر رسيد آپارتماني در خيابان جنت آباد، ‌بلوارلاله شرقي طعمه حريق شده است. شدت آتش‌سوزي به حدي بود كه آتش‌نشانان ۴ايستگاه ۲۷، ۹۸، ۵۵و ۱۰۲راهي محل حادثه شدند. آتش در يك ساختمان ۴طبقه رخ داده بود. حريق از زيرزمين شروع شده و هر لحظه در حال گسترش بود.

دود زيادي راه‌پله‌ها را پر كرده بود و بسياري از ساكنان در ساختمان محبوس شده بودند. در چنين شرايطي، آتش‌نشانان با استفاده از تجهيزات و دستگاه‌هاي تنفسي به ۲گروه تقسيم شدند. گروه نخست به دل آتش زدند و گروه دوم براي نجات افرادي كه در ساختمان گرفتار شده بودند رفتند. دقايقي بعد آتش مهار شد و آتش‌نشانان ۱۵نفر از ساكنان را سالم از ساختمان خارج كردند اما پايان اين عمليات تلخ بود.

پيرزن معلولي در زيرزمين منزل مسكوني گرفتار شده بود. آتش‌نشان ۳۶ساله به نام علي قانع زماني كه براي نجات رفته بود، ناگهان از حال رفت و نقش بر زمين شد. دقايقي بعد وقتي آتش‌نشانان ديگر به زيرزمين رفتند و همكارشان را ديدند كه بي‌حال روي زمين افتاده بود به كمكش شتافتند. آنها پيرزن معلول و جوان آتش‌نشان را از زيرزمين خارج كردند اما بررسي‌ها نشان مي‌داد كه پيرزن جانش را از دست داده است.

با اين حال علي قانع كه بيهوش بود به بيمارستان منتقل شد كه به گفته جلال ملكي، سخنگوي سازمان آتش‌نشاني با وجود تلاش پزشكان جان خود را از دست داد. او متاهل بود و ۲‌پسر داشت و ۱۱سال بود كه در سازمان آتش‌نشاني كار مي‌كرد.

ضمن عرض تسلیت و تهنیت به تمامی خدمتگزاران آتش نشان و خانواده این عزیز گرانقدر ، برای روح این آتش نشان غیور و فداکار ، علودرجات و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل را از خداوند منان مسئلت داریم .

اداره روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر ورامین