شهرداری ورامین » افتتاح پروژه های جدید عمرانی خدماتی شهرداری ورامین با حضور مهندس ترکی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران افتتاح پروژه های جدید عمرانی خدماتی شهرداری ورامین با حضور مهندس ترکی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران – شهرداری ورامین
افتتاح پروژه های جدید عمرانی خدماتی شهرداری ورامین با حضور مهندس ترکی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران
۲۴ بهمن ۱۳۹۷
نسخه چاپی
افتتاح پروژه های جدید عمرانی خدماتی شهرداری ورامین با حضور مهندس ترکی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران

با حضور نعمت‌الله ترکی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران، حسین کاغذلو فرماندار ورامین، حسین دهقان شهردار ورامین , هادی زاده معاون شهردار ,  صمدی مدیریت روابط عمومی و جمعی از کارمندان نهادهای مختلف این شهرستان , رونمایی از ساختمان جدید شورای اسلامی شهر ورامین آغاز شد.
ساختمان جدید و سه طبقه شورایی‌ها با حدود ۴۰ میلیارد ریال در مساحت ۶۰۰ متر مربع ساخته شده که دارای سالن جلسات، اتاق‌های اداری و نگهبانی است و نمای سنتی نیز در آن به چشم می‌خورد.

پس از افتتاح ساختمان جدید شورای اسلامی شهرستان ورامین , بوستان کودکان در شهرک فاطمیه به بهره برداری رسید.دهقان شهردار ورامین اظهار داشت: شهرک فاطمیه، یکی از مناطق پرجمعیت شهرستان است که از داشتن فضای سبز و پارک بازی کودکان بی بهره بود و احداث این اماکن مورد تقاضای مردم این منطقه بود.
وی گفت: بوستان این شهرک در زمینی به مساحت ۵۰۰ متر مربع با هزینه ۵ میلیارد ریال احداث شده و به مبلمان، ست ورزشی و وسایل بازی کودکان تجهیز شده است.
دهقان افزود: شهرداری ورامین در راستای خدمت رسانی به مردم، طرح های متعددی را در دست اجرا دارد که ۴۰ پروژه شاخص آن با اعتباری بالغ بر ۵۵۰ میلیارد ریال به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به بهره برداری می رسد.
سپس نوبت به آیین کلنگ‌زنی شهربازی «پانزده خرداد» که قرار است توسط بخش خصوصی ساخته شود، رسید. طبق اظهارات مسئولان و پیمانکاران، این شهربازی تا بهار ۹۸ آماده بهره‌برداری می‌شود و تمام دستگاه‌های آن که تعدادشان به حدود ۲۳ الی ۲۴ دستگاه نوین می‌رسد، در داخل و توسط نیروهای متخصص داخلی ساخته خواهد شد.
گفتنی است، طبق اظهارات بومی‌های ورامین این مکان در گذشته هم شهربازی بوده اما این بار قرار است تا دستگاه‌های نوین و مجهزتری در آن تعبیه شود.
به گفته حسین دهقان شهردار ورامین، پیمانکار (شرکت آریاگستر) وعده کرده تا این پروژه را حتی زودتر از موعد مقرر که ۱۵ ماه است، تحویل دهد. احداث پروژه شهربازی «پانزده خرداد» ورامین مبلغی حدود ۱۵ میلیارد تومان آب می‌خورد و در مساحتی حدود ۲۲ هزار متر ساخته می‌شود. در ادامه این بازدیدها  آب نمای میدان‌ جدید مادر در شهرک رضی به مساحت ۴۲۰ متر مربع و میدان شهدای حرم به بهره برداری رسیدند.
حسین دهقان، شهردار ورامین در حاشیه افتتاح میدان شهدای حرم و بلوار سی متری امیرکبیر(شهدای کهنه گل)، ضمن تشکر از اهالی کهنه‌گل به دلیل همکاری با شهرداری بیان داشت: چندین سال است که کامیون‌ها و اتوبوس از خیابان بیهقی با عرض فقط هشت متر حرکت می‌کنند و باعث ایجاد ترافیک در تقاطع خیابان شهید بهشتی و بیهقی می‌شوند.
وی گفت: همین موضوع باعث ناراحتی مردم شده بود اما با بازگشایی بلوار سی متری امیرکبیر(شهدای کهنه گل) مشکل ترافیک این منطقه حل می‌شود و کاهش سوانح رانندگی نیز از دیگر مزایای افتتاح این پروژه است.
در تکمیل اظهارات شهردار ورامین یادآور شد ، طول این پروژه ۲ کیلومتر می‌باشد و حدود ۱۲۰ میلیارد ریال برای بازگشایی آن هزینه شده است.