اجرای پروژه احداث کانال بتنی انتقال آب های سطحی در شهر ورامین

به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری ورامین ، صادق عباسی معاون فنی و عمران از اجرای پروژه احداث کانال بتنی انتقال آب های سطحی شهر ورامین در حد فاصل خیابان سیلو تا بیست و چهار متری معلم خبر داد و گفت : در راستای خروجی و انتقال آب های سطحی و شهری به همت حوزه معاونت فنی و عمران شهرداری ورامین با جدیت تمام این پروژه ادامه دارد.

 

استقبال شهردار و پرسنل شهرداری ورامین از خدام حرم و پرچم سبز گنبد بارگاه ملکوتی امام رضا(ع)

به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری ورامین ، خدام آستان حرم قدس رضوی از مشهد به همراه پرچم سبز گنبد بارگاه ملکوتی حضرت ثامن الائمه امام رضا (ع) میهمان شهرداری ورامین شدند.

بنا به این گزارش در این مراسم حجت الاسلام موسوی امام جماعت نمازخانه شهرداری ورامین به ایراد سخن پیرامون شخصیت امام رضا (ع) پرداخت و حضور خادمین و پرچم سبز گنبد حرم آن امام همام را مایه خیر و برکت در شهر ورامین دانست و سپس در ادامه مراسم مداحان اهل بیت (ع) به مدیحه سرایی پیرامون حضرت امام رضا (ع) پرداختند و در پایان خدام آستان قدس رضوی از حسین دهقان شهردار ورامین تقدیر به عمل آوردند.

 

برگزاری جلسه هم انديشي بسيجيان حوزه ۱۲ شهيد مدرس خيرآباد با شهردار ورامين

به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری ورامین ، نشست هم اندیشی بسیجیان حوزه ۱۲ شهید مدرس خیرآباد با حضور حسین دهقان شهردار ورامین و مدیران شهری ، حجت الاسلام طزری امام جمعه  خیرآباد برگزار شد.

بنا به گزارش در ابتدای این جلسه سید جواد طباطبایی فرمانده حوزه ۱۲ مقاومت بسیج به بیان مشکلات و تشریح مسائل جاری پرداخت و سپس در ادامه حجت الاسلام طزری ضمن تشکر و قدردانی از زحمات شهردار ورامین اظهار داشت: در مشکلات بهداشتی منطقه خیرآباد نیازمند کار فرهنگی بیشتر هستیم که مردم بهداشت شهری را رعایت کنند. ما در منطقه خیرآباد مشکلات زمین برای خدمت رسانی شهری داریم که نتوانسته ایم در مسائلی مثل ساخت مجتمع ورزشی ، زمین مناسب را تأمین کنیم.
در ادامه این دیدار مسئولین پایگاه های مقاومت بسیج خیرآباد و گل تپه به شرح مسائل جاری در محلات حوزه های خویش پرداختند و سپس حسین دهقان شهردار ورامین به ایراد سخن پرداخت و گفت : هدف بنده از حضور در پایگاه های بسیج این است که بتوانیم با مشارکت شما بسیجیان به میان مردم برویم و کنار شما و معتمدین محلات بتوانیم مشکلات را حل کنیم و مردم بدانند هدف اصلی ما به عنوان تیم شهرداری این است که مردم بدانند بچه های بسیج دنبال حل مشکلات محلات هم هستند چرا که معتقدیم بهترین بچه های محلات جذب پایگاه های بسیج می شوند و در بسیج حضور دارند.

در ادامه حسین دهقان شهردار ورامین افزود : ما یک شبه نمی توانیم مشکلات را حل کنیم و بر اساس بودجه تعریف شده کارها را دنبال می کنیم اما در خارج از بودجه و قانونی در برخی موارد شهری می توانیم یک سری از مشکلات مردم را حل کرده و سامان دهیم. ما در هجده ماه گذشته که این تیم شهرداری کار را شروع کرد ، اولین اقدام ما احداث بلوار خیرآباد بود که ورودی شهر ورامین است و احداث پارک عاشورا یکی از مواردی است که با خرید زمین انجام دادیم و بر اساس نیاز و مشکلات محلات در خیرآباد خدمات را ارائه خواهیم داد .

همچنین وی اظهار داشت: یکی از مشکلات مردم خیرآباد ، ساخت و ساز غیر مجاز است که هیچ سرانه ای تعریف نشده است . ما نهضت آسفالت را شروع خواهیم کرد و منطقه خیرآباد از خدمات آسفالت بهره مند خواهند شد.ما توقع داریم هم کنار ما در حل مشکلات محلات باشید و هم فرهنگ سازی کنید که بتوانیم حداقل گوشه ای از مشکلات مردم را بکاهیم.

شهردار ورامین در پایان گفت : در حوزه های مختلف شما بسیجیان می توانید ، به ما کمک کنید و با هم به محلات برویم و مشکلات مردم را حل کنیم و مردم بدانند و باور کنند بچه های بسیج پیگیر حل مشکلات محلات هستند . تیم خدمتگزار شهرداری ورامین انصافا برای خدمت به مردم وقت می گذارند و دغدغه خدمت صادقانه به مردم را دارند .

تخصیص پنج هکتار زمین به سازمان پسماند شهرداری جهت احداث نقاهتگاه و نگهداری از سگ های بلاصاحب شهری

به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری ورامین ، سید ابوالفضل قاسمی سرپرست سازمان پسماند ، به همراه بخشدار جوادآباد و رئیس اداره حفاظت از محیط زیست از محل سگ های بلاصاحب واقع در روستای طغان بخش جواد آباد بازدید به عمل آورد.

بنا به این گزارش سرپرست سازمان پسماند شهرداری ورامین در این دیدار گفت: ضمن دعوت از متصدی به رعایت دستورالعمل جمع آوری سگ های ولگرد طبق ابلاغی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور ، امیدوارم شما متصدی گرامی به استانداردسازی موضوع مربوطه توجه ویژه و لازم را داشته باشید.

قاسمی همچنین افزود: با توجه به مکاتبات مرتبط با اداره منابع طبیعی درباره تخصیص پنج هکتار زمین جهت احداث نقاهتگاه و مرکز دامپزشکی و نگهداری از سگ های بلاصاحب ، منتظر اعلام نتیجه اقدامات اداری جهت واگذاری نهایی زمین موصوف به سازمان پسماند شهرداری ورامین هستیم.

افتتاح غرفه “ طرح کاغذ زباله نیست” در میدان رازی

به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری ورامین ، غرفه “طرح کاغذ زباله نیست” با حضور سید رضا احمدی عضو شورای اسلامی شهر ورامین ، سید ابوالفضل قاسمی سرپرست سازمان پسماند و دیگر مسئولین شهرداری ورامین در میدان رازی افتتاح  شد.  بر اساس این طرح جدید شهروندان می توانند کتاب و دفتر باطله خود را به مقدار سی و پنج کیلو تحویل این غرفه بدهند و یک بسته کاغذ A4  دریافت کنند و یا به جای کاغذ A4 ، معادل آن را با هماهنگی مسئول غرفه برای کمک به سیل زدگان شمال و جنوب کشور اختصاص بدهند . گفتنی است ، این اقدام فرهنگی خوب برای دومین سال از سوی سازمان پسماند شهرداری ورامین اجرا خواهد شد و از تاریخ پنج تا پانزده تیر در محل تحویل غرفه واقع در میدان رازی ، جنب پارک مشاهیر حضور پیدا کرده و در اجرای ” طرح کاغذ زباله نیست ” مشارکت کنند.