شهرداری ورامین » آغاز طرح مبارزه با جانوران وجوندگان موذی توسط معاونت خدمات شهرشهرداری ورامین آغاز طرح مبارزه با جانوران وجوندگان موذی توسط معاونت خدمات شهرشهرداری ورامین – شهرداری ورامین
آغاز طرح مبارزه با جانوران وجوندگان موذی توسط معاونت خدمات شهرشهرداری ورامین
۳۰ مرداد ۱۳۹۶
نسخه چاپی
آغاز طرح مبارزه با جانوران وجوندگان موذی توسط معاونت خدمات شهرشهرداری ورامین

به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری وشورای اسلامی شهر ورامین طرح مبارزه با جوندگان موذی امسال بصورت ویژه در کلیه مناطق شهر، توسط شهرداری ورامین اجرا می شود.

مجتبی خانی با اعلام این خبر گفت: این طرح که همه ساله توسط این شهرداری اجرا می شود امسال نیز از اواخر مردادماه در سراسر شهر ورامین آغاز و به مدت یک ماه ادامه خواهد یافت.

مجتبی خانی با هماهنگی بعمل آمده مجری این طرح انتخاب شده و به منظور اطلاع رسانی و هشدار به شهروندان در خصوص رعایت نکات بهداشتی و ایمنی علاوه بر نصب بنر در سطح شهر در محلاتی که عملیات مبارزه با جوندگان صورت می گیرد نیز بنر نصب شده و در چندین نوبت از طریق کانالهای تلگرامی در این خصوص اطلاع رسانی خواهد شد و همچنین سایت های محلی نیز خبر اجرای این طرح را پوشش خواهند داد.

وی تصریح کرد: امسال جهت از بین بردن جوندگان موذی که باعث بروز مشکلات بهداشتی برای شهروندان می شوند از چند سم مختلف و روش زنده گیری استفاده می شود و انتظار می رود شهروندان عزیز بمنظور همکاری با ما در این طرح از ریختن پسماند مواد غذایی در آب رو ها، جوی ها، فاضلاب ها و زباله ها بمدت یک ماه خودداری کرده و به فرزندان خود آموزش دهند که از تماس با لاشه های مردار حیوانات خصوصاً جوندگان خودداری نمایند.

خانی خاطر نشان کرد: سمومی که در این طرح بکار می روند مورد تایید اداره بهداشت و اداره محیط زیست قرار گرفته اند و با توجه به ترکیبات و دوز بکار رفته در آنها فقط موجب اتلاف جوندگان موذی شده و ضرری برای سایر حیوانات و محیط زیست ندارد و صرفاً در محل هایی مانند زیر پل ها و داخل فاضلاب ها بکار می روند که فقط جوندگان به آن دسترسی دارند و همچنین بمنظور بازدهی بهتر سموم بکارفته علاوه بر سم قوی ” فسفر دوزنگ ” از سم ” واکس بلوک”  برای محل های مرطوب و سم ” واکس پلیت” برای مناطق خشک استفاده می شود.

خانی گفت در خصوص چگونگی جمع آوری لاشه های جانوران موذی تلف شده گفت: پس از اجرای این طرح در هر محله بصورت روزانه و بعضاً چند نوبت لاشه های جانوران موذی که توسط سموم بکار رفته تلف شده اند ، جمع آوری و در محلی که بمنظور دفن آنها در نظر گرفته شده، با رعایت نکات بهداشتی و پاشیدن آهک، با نظارت کارشناس بهداشت امحا و دفن می گردند.

قاسمی از شهروندان خواست پیشنهادات، انتقادات و گزارشات خود را در این خصوص از طریق شماره تماس۳۶۲۵۲۵۲۵ با شهرداری مطرح نمایند.