سه شنبه های پاسخگویی در اولین ملاقات عمومی با علیرضا مومنی شهردار ورامین
شهردار ورامین به همراه عضو جدید شورای اسلامی شهر با امام جمعه ورامین دیدار و گفتگو کردند
بازدید محله ای شهردار ورامین و اعضای شورای شهر ورامین از محله خیابان دانشگاه و حضور در مسجد المهدی
دیدار شهردار ورامین با خانواده شهدای دلیری و اسماعیلی
معارفه علیرضا مومنی سیزدهمین شهردار ورامین و جوان ترین شهردار استان تهران برگزار شد
اجرای طرح پارکبان بر اساس مصوبه شورای ترافیک شهرستان ورامین
اجرای طرح پارکبان بر اساس مصوبه شورای ترافیک شهرستان ورامین
۰۸ دی ۱۳۹۴
نسخه چاپی
اجرای طرح پارکبان بر اساس مصوبه شورای ترافیک شهرستان ورامین
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری ورامین : اجرای طرح پارکبان ، زمینه ساز کاهش ترافیک شهری می باشد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری ورامین گفت: طرح پارکبان بر اساس مصوبه شورای ترافیک شهرستان ورامین در برخی از معابر شهری اجرا گردیده است.

حسین دهقان در گفتگوی اختصاصی گفت: طرح پارکبان با مصوبه شورای ترافیک شهرستان و با اهداف تقسیم عادلانه پارک حاشیه ای خیابان بین همه افراد جامعه و شهروندان، کاهش بار ترافیکی محورهای پرتردد شهر، ساماندهی و مدیریت پارک حاشیه ای، جلوگیری از اشغال بلندمدت و کاهش پارک دوبله در معابر شهری از آذرماه آغاز گردیده است.

وی افزود: اجرای طرح پارکبان بصورت مکانیزه بوده و راننده خودرو نسبت به تهیه کارت پارک الکترونیکی (لیبل) از پارکبان مستقر در محل اجرای طرح اقدام می نماید.

دهقان تصریح کرد: راننده خودرو، کارت پارک الکترونیک را از داخل وسیله نقلیه در سمت چپ شیشه اتومبیل نصب نموده و پس از پارک خودرو ، پارکبان با نزدیک نمودن پایانه (دستگاه الکترونیک) که در اختیار دارد به کارت الکترونیکی، زمان و هزینه پارک خودرو را از موجودی کارت کسر می نماید.

وی اظهار داشت : هزینه پارک در ۱۵ دقیقه اول بصورت رایگان و یک ساعت اول در معابر شهری ۱۰۰۰ تومان و مقابل بیمارستانها ۵۰۰ تومان بوده و در ساعتهای بعدی ۲۵۰ تومان برای هر ساعت محاسبه می گردد.

این مسئول ادامه داد : رانندگان خودرو می توانند جهت خرید کارت پارک الکترونیکی (لیبل) مبلغ ۵۰۰۰ تومان به پارکبان پرداخت نمایند که ۲۰۰۰ تومان هزینه خرید لیبل و ۳۰۰۰ تومان بابت شارژ اولیه داخل کارت بوده که فاقد تاریخ انقضاء می باشد.

دهقان گفت: کارت پارک الکترونیک دقت، سرعت و عدالت در پرداخت پارک حاشیه ای را به همراه داشته و باعث زمینه کاهش بار ترافیکی می شود.

وی در پایان گفت: شهروندان می توانند با شماره ۳۶۲۵۴۰۱۷ واحد نظارت بر طرح پارکبان تماس حاصل نموده و پیشنهادات و انتقادات خود را با خادمین خود در شهرداری ورامین مطرح نمایند.