شهرداری ورامین » اجرای طرح پارکبان بر اساس مصوبه شورای ترافیک شهرستان ورامین اجرای طرح پارکبان بر اساس مصوبه شورای ترافیک شهرستان ورامین – شهرداری ورامین
اجرای طرح پارکبان بر اساس مصوبه شورای ترافیک شهرستان ورامین
۰۸ دی ۱۳۹۴
نسخه چاپی
اجرای طرح پارکبان بر اساس مصوبه شورای ترافیک شهرستان ورامین

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری ورامین گفت: طرح پارکبان بر اساس مصوبه شورای ترافیک شهرستان ورامین در برخی از معابر شهری اجرا گردیده است.

حسین دهقان در گفتگوی اختصاصی گفت: طرح پارکبان با مصوبه شورای ترافیک شهرستان و با اهداف تقسیم عادلانه پارک حاشیه ای خیابان بین همه افراد جامعه و شهروندان، کاهش بار ترافیکی محورهای پرتردد شهر، ساماندهی و مدیریت پارک حاشیه ای، جلوگیری از اشغال بلندمدت و کاهش پارک دوبله در معابر شهری از آذرماه آغاز گردیده است.

وی افزود: اجرای طرح پارکبان بصورت مکانیزه بوده و راننده خودرو نسبت به تهیه کارت پارک الکترونیکی (لیبل) از پارکبان مستقر در محل اجرای طرح اقدام می نماید.

دهقان تصریح کرد: راننده خودرو، کارت پارک الکترونیک را از داخل وسیله نقلیه در سمت چپ شیشه اتومبیل نصب نموده و پس از پارک خودرو ، پارکبان با نزدیک نمودن پایانه (دستگاه الکترونیک) که در اختیار دارد به کارت الکترونیکی، زمان و هزینه پارک خودرو را از موجودی کارت کسر می نماید.

وی اظهار داشت : هزینه پارک در ۱۵ دقیقه اول بصورت رایگان و یک ساعت اول در معابر شهری ۱۰۰۰ تومان و مقابل بیمارستانها ۵۰۰ تومان بوده و در ساعتهای بعدی ۲۵۰ تومان برای هر ساعت محاسبه می گردد.

این مسئول ادامه داد : رانندگان خودرو می توانند جهت خرید کارت پارک الکترونیکی (لیبل) مبلغ ۵۰۰۰ تومان به پارکبان پرداخت نمایند که ۲۰۰۰ تومان هزینه خرید لیبل و ۳۰۰۰ تومان بابت شارژ اولیه داخل کارت بوده که فاقد تاریخ انقضاء می باشد.

دهقان گفت: کارت پارک الکترونیک دقت، سرعت و عدالت در پرداخت پارک حاشیه ای را به همراه داشته و باعث زمینه کاهش بار ترافیکی می شود.

وی در پایان گفت: شهروندان می توانند با شماره ۳۶۲۵۴۰۱۷ واحد نظارت بر طرح پارکبان تماس حاصل نموده و پیشنهادات و انتقادات خود را با خادمین خود در شهرداری ورامین مطرح نمایند.