شهرداری ورامین » برگزاری تورهای رایگان تاریخ گردی برای دانش آموزان ورامینی برگزاری تورهای رایگان تاریخ گردی برای دانش آموزان ورامینی – شهرداری ورامین
برگزاری تورهای رایگان تاریخ گردی برای دانش آموزان ورامینی
۲۳ اسفند ۱۳۹۳
نسخه چاپی
برگزاری تورهای رایگان تاریخ گردی برای دانش آموزان ورامینی

شهردار ورامین گفت: در راستای معرفی جاذبه های گردشگری دشت ورامین، تورهای گردشگری رایگان ورامین گردی به صورت هفتگی برگزار می شود.

علی حیدریان پیش از ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران و اصحاب سانه با اشاره به تلاش های شهرداری برای گسترش پژوهش در ورامین اظهار داشت: كتاب هاي منتشر شده حوزه ورامين شناسي به كتابخانه هاي عمومي شهرستان هاي ورامين،‌ قرچک،‌ پاکدشت و پيشوا اهدا شد.

این مسئول افزود: در راستاي حمايت مادي و معنوي از نويسندگان بومي و ناشران محلي منتشر کننده آثار در حوزه ورامين شناسي و دسترسي آسانتر شهروندان علاقمند به اين كتاب ها، طرح خريداري و اهدا كتابهاي حوزه ورامين شناسي از سال ۸۲ توسط مرکز ورامين شناسي حوزه معاونت فرهنگي و اجتماعي شهرداري ورامين برنامه ريزي و تاکنون در حال اجرا است.

وي ادامه داد: طی سه ماه اخیر نیز کتاب های حوزه ورامين شناسي شامل کتاب اوضاع سیاسی ورامین از مشروطه تا انقلاب اسلامی تألیف محمد امینی،‌ کتاب دانش بومی کشاورزی ورامین تألیف حمید جنیدی شریعت زاده،  کتاب بهار سرخ تألیف علیرضا مهدیزاده و فاطمه امیر همتی و کتاب ۱۵ خرداد ۴۲ چرا و چگونه تألیف علیرضا مهدیزاده و فاطمه قره چایی از مؤلفان و ناشران خريداري و به كتابخانه هاي عمومي اهدا شد.

تورهای گردشگری ورامین به صورت هفتگی برگزار می شود

شهردار ورامین با اشاره به برگزاری تورهای گردشگری ویژه دانش آموزان یادآور شد: در راستای معرفی جاذبه های گردشگری و طبیعی و آثار تاریخی و مذهبی دشت ورامین به نسل جدید و فراهم کردن زمینه های آشنایی بیشتر شهروندان با آثار و جاذبه های شهری و روستایی، تورهای گردشگری یک روزه و نیم روزه رایگان ورامین گردی برنامه ریزی شد و به صورت هفتگی برگزار می شود.

حیدریان متذکر شد: در همین راستا با همکاری کانون فرهنگی و تربیتی هدایت و برگزاری تورهای گردشگری دانش آموزی در سه ماه گذشته  صدها دانش آموز مدارس راهنمایی، دبیرستانها و هنرستانهای دخترانه ورامین از جاذبه های گردشگری و آثار تاریخی و مذهبی شهری و روستایی دشت ورامین بازدید به عمل آوردند.

بازدید دانش آموزان ورامینی از آثار تاریخی دیار ۱۵ خرداد

وی افزود: با برنامه ریزی انجام شده  در این تور، دانش آموزان گردشگر از جاذبه های گردشگری و آثار تاریخی و مذهبی شهری و روستایی ازجمله مسجد جامع تاریخی، بنای تاریخی امامزاده یحیی روستای کهنه گل، آب انبار، آسیاب آبی، حمام تاریخی و جاده درختی روستای خاوه، امامزاده یوسف رازی روستای یوسف رضا، یخچال تاریخی و سنتی روستای حصار کوچک، آب انبار تاریخی و سنتی روستای قلعه بلند، آب انبار و بنای تاریخی بقعه متبرکه امامزاده عبدا… روستای عسگر آباد ابردژ و …  بازديد می کنند.

وی گفت: همچنين همزمان با برگزاری این تور گردشگری، انواع بروشورهای جاذبه های گردشگری و طبیعی و آثار تاریخی و مذهبی شهرستان میان دانش آموزان علاقمند و گردشگر جهت آشنایی هرچه بیشتر آنان با جاذبه ها و آثار باستانی ورامین توزیع شد.