شهرداری ورامین » برگزاری جلسه شورای امر به معروف شهرداری ورامین برگزاری جلسه شورای امر به معروف شهرداری ورامین – شهرداری ورامین
برگزاری جلسه شورای امر به معروف شهرداری ورامین
۰۷ تیر ۱۳۹۹
نسخه چاپی
برگزاری جلسه شورای امر به معروف شهرداری ورامین

به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری ورامین جلسه شورای امر به معروف شهرداری ورامین در روز دوشنبه مورخ ۹۹/۴/۲ برگزار گردید. در ابتدای این جلسه تلاوتی از آیات قرآن کریم توسط محمد صمدی رییس اداره روابط عمومی قرائت شد.

در ادامه سروان نعمتی معاونت اجتماعی سپاه ناحیه ورامین به تشریح برنامه های امر به معروف پرداخت و تصریح کرد: بر اساس اهداف شورای امر به معروف ، مردم بایستی به راحتی بتوانند ، خدمات درخواست های قانونی خود را به آسانی دریافت کنند. معروفات و منکرات شهرداری را تخصصی شناسایی  کنید و به آسانی مطالبات مردم را پاسخگو باشید و این مطالبه گری تسهیل شود.

در ادامه وی افزود: جذب ، ساماندهی و آموزش گروه های امر به معروف از نکات مهمی است که الگو سازی و تشویق و حمایت قانونی از اعضای شورای امر به معروف داشته باشید.

در ادامه این نشست محمد صمدی مدیر اداره روابط عمومی شهرداری ورامین با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) تصریح کردند: عمل به فرایض و دستورات دینی ، کارآمدی و تخصص ، شفافیت در عملکرد ، تامین حقوق مراجعین و … از نکات مهم در اجرای امر به معروف و نهی از منکر در ادارات است.

صمدی همچنین بیان داشت: عمل به فرایض دینی و قانون مهمترین دغدغه شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرداری ورامین است، چرا که معتقدیم خدمت صادقانه و جهادی ، پاکدستی و مبارزه با هر گونه فساد اعم از اداری و مالی و … مهمترین اصل در اجرای امر به معروف است.

در این جلسه علی عباسی مدیر عامل سازمان فرهنگی ، ورزشی و اجتماعی شهرداری ورامین گفت: اثر ترک امر به معروف و نهی از منکر مسلط شدن منکرات و اشرار است. اگر با یک عمل بد مقابله نشود اثرات وضعی بدی به جا می گذارد . الحمدالله در شهرداری ورامین نیروهای خدوم و زحمتکشی در سازمان ها ، مناطق ، واحدها و دوایر در راستای اجرای امر به معروف و نهی از منکر است.

وی همچنین بیان داشت : شهرداری ورامین به عنوان نهادی که خدمات اداری و شهری به مردم ارائه می دهد، همواره تلاش می شود رضایت شهروندان بر اساس قانون جلب شود. مهم ترین معروف در جامعه  اسلامی ما حفظ وحدت و جلوگیری از تفرقه در جامعه اسلامی است.

در این نشست خانم لیلا امیری بیان داشت: اهمیت امر به معروف و نهی از منکر بسیار بالاست. ارتقای روحیه نقد پذیری و پاسخگویی از نقش مهمی در جا اندازی اهمیت امر به معروف برخوردار است

وی همچنین گفت: زیرسازی فضای امر به معروف و نهی از منکر می تواند  در راستای تقویت فرهنگی و اجتماعی حوزه اداری شکل بگیرد. بسیج از نقش مهمی در ساماندهی و جا اندازی امر به معروف و نهی از منکر برخوردار است.

در ادامه حسین دهقان شهردار ورامین به ایراد سخن پرداخت و اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر کار بسیار سخت و بزرگی است. اگر مشکلاتی در جامعه مشاهده می کنیم به خاطر این است که این فریضه الهی را انجام نمی دهیم.

وی همچنین گفت: بحث مطالبه گریی مردم از مسئولین ، موضوع بسیار مهم و یکی از ارکان اصلی امر به معروف و نهی از منکر است.

شهردار ورامین در ادامه تصریح کرد: هر کدام از ما انسان ها باید مراقب خودمان باشیم ، که بتوانیم فریضه الهی امر به معروف را رعایت کنیم.

 

 

dav
sdr
dav
dav
sdr
sdr
sdr
sdr