شهرداری ورامین » ترویج استفاده از خودروهای عمومی در ورامین ضروری است ترویج استفاده از خودروهای عمومی در ورامین ضروری است – شهرداری ورامین
ترویج استفاده از خودروهای عمومی در ورامین ضروری است
۱۵ مرداد ۱۳۹۵
نسخه چاپی
ترویج استفاده از خودروهای عمومی در ورامین ضروری است

به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر ورامین ، وی استفاده مردم از خودروهای عمومی را موجب کاهش بار ترافیک شهری در ورامین دانست و  افزود: اگر همه مردم این موضوع را رعایت کرده و به‌جای استفاده از وسایل نقلیه شخصی از خودروهای عمومی استفاده کنند، بدون تردید وضعیت کنونی ترافیک شهری در ورامین بهبود خواهد یافت.

مهندس حیدریان با تأکید بر استفاده از نظرات تخصصی کارشناسان و مهندسین حوزه ترافیک شهری ادامه داد: همکاری مردم در کنار تلاش مسئولان و استفاده از نظرات تخصصی در حوزه ترافیک، می‌تواند این معضل را با کاهش محسوسی مواجه سازد.

بررسی طرح‌های مطالعاتی برای کاهش بار ترافیکی در خیابان‌های ورامین

شهردار ورامین با اشاره به انجام طرح‌های مطالعاتی برای مقابله با ترافیک شهری در منطقه اضافه کرد: طرح‌های مطالعاتی از سوی معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری ورامین با حضور کارشناسان و مهندسین ترافیک در حال انجام است.

وی همکاری مردم را در بهبود وضعیت ترافیک شهری بسیار موثر دانست و ادامه داد: تلاش داریم تا طرح‌های ترافیکی را به‌منظور بهبود وضعیت موجود اجرایی کنیم که نیازمند همکاری مردم و دستگاه‌های مسئول و مرتبط است.

استفاده از مهندسان و مشاوران ترافیک در ورامین

شهردار ورامین با تأکید بر این نکته که باید طرح‌های مطالعاتی مراحل قانونی خود را سپری کند، گفت: طرح‌های مطالعاتی پس از نهایی شدن و اعلام موافقت مهندسان و مشاوران ترافیک، به شورای ترافیک شهرستان ورامین ارجاع داده می‌شود تا تصمیم نهایی درباره آن اتخاذ شود.

وی با اشاره به این نکته که مدیریت شهری در زمینه ترافیک دغدغه دارد، یادآور شد: تلاش می‌کنیم تا وضعیت ترافیک شهری در ورامین بهبود پیدا کند و مدیریت شهری نسبت به این موضوع از ظرفیت های مختلف استفاده خواهد کرد.

به هر ترتیب امروز ترافیک به یک معضل مهم و اساسی در ورامین تبدیل شده که هر روز شاهد افزایش آن هستیم و در این میان برنامه ریزی و اقدام عمل سریع مسئولان یک انتظار جدی و اساسی است.

فرهنگ سازی به منظور استفاده از خودروهای عمومی به جای وسائل نقلیه شخصی و رعایت این موضوع از سوی شهروندان نیز در کاهش بار ترافیکی بسیار موثر است، موضوعی که باید به صورت جدی تر از سوی مردم ورامین رعایت شود.

باید منتظر ماند و دید که طی روزها و ماه های آینده چه تغییری در عبور و مرور وسائل نقلیه در ورامین ایجاد می شود و آیا طرح های مطالعاتی در حوزه ترافیک به نتیجه نهایی می رسد.