شهرداری ورامین » تشریح عملکرد حوزه معاونت فرهنگی اجتماعی در فصل بهار نود هفت تشریح عملکرد حوزه معاونت فرهنگی اجتماعی در فصل بهار نود هفت – شهرداری ورامین
تشریح عملکرد حوزه معاونت فرهنگی اجتماعی در فصل بهار نود هفت
۲۸ خرداد ۱۳۹۷
نسخه چاپی
تشریح عملکرد حوزه معاونت فرهنگی اجتماعی در فصل بهار نود هفت

به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری وشورای اسلامی شهر ورامین ، علی عباسی معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری ورامین از تشریح عملکرد حوزه معاونت فرهنگی اجتماعی در فصل بهار نود هفت خبرداد.

عباسی  ضمن تشریح عملکرد این حوزه در فصل بهار ۹۷ گفت:در راستای ترویج و تعمیق ارزشهای انقلاب اسلامی به عنوان میراث جاودان شهدا و امام شهیدان حضرت امام خمینی(ره) و منویات مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای حفظه ا… اقدامات و برنامه هایی را در سطح شهر انجام داده که می توان به مواردی مانند برگزاری جشن بزرگ  میلاد منجی در نقاط مختلف شهر در محله ای با اجرای هنرمندان و حضور گسترده شهروندان و مسوولین شهر در شب ولادت حضرت امام مهدی(عج) ، برگزاری کرسی های تلاوت قرآن با حضور قاریان ممتاز بین‌المللی در مساجد و حسینیه های سطح شهر اشاره کرد.
در ادامه عباسی افزود:در راستای ترویج فرهنگ شهادت و ارزش های والای شهدا ، مراسم یادواره های شهدا را در محله ها و مساجد مختلف شهر برگزار کردیم و از طرفی با حضور فعال در مراسم تشییع شهدای مدافع حرم و مراسمات یادواره شهدای مدافع حرم توانسته ایم خدمات فرهنگی را به عموم شهروندان ارایه دهیم.
وی تصریح کرد:با توجه به آغاز فصل تابستان و ایام فراغت دانش آموزان به منظور غنی سازی ایام تعطیلات نوجوانان و جوانان ،  به ایجاد خانه های فرهنگ اقدام کردیم و با برنامه ریزی در نقاط مختلف سطح شهر و با استفاده از پتا نسیل و ظرفیت های بومی و محلی توانسته ایم برنامه های خوب بزرگی را با همراهی مساجد و پایگاه‌ های بسیج و ngo ها برگزار کنیم.
عباسی افزود:برنامه ریزی به منظور اجرای برنامه سامانه نشاط در پارک ها و محلات مختلف شهر از موارد بسیار مهمی است که همه ساله در فصل تابستان اجرا و دنبال می شود که با حضور واستقبال پرشور شهروندان و هنرمندان صدا و سیما در شب های جمعه و جمعه شب ها همراه است ، که برنامه و زمان آن از طریق اعلامیه به شهروندان اطلاع رسانی خواهد شد.

معاون فرهنگی اجتماعی در ادامه گفت:ایجاد پایگاه های ورزشی در محلات خصوصا حاشیه شهر به منظور تامین سلامتی و شادابی شهروندان محترم از اولویت هایی است که انجام خواهد شد. که در همین رابطه تورهای سیاحتی و زیارتی و گردشگری برای عموم شهروندان برگزار شده که با استقبال عموم مردم مواجه است.
در پایان علی عباسی اظهار داشت:برگزاری مراسمات ملی و مذهبی از برنامه های اجرایی است که توسط حوزه معاونت فرهنگی اجتماعی انجام می شود که در مناسبت های خرداد ماه  از جمله در تلاقی روزهای رحلت امام خمینی(ره) ، سالروز قیام ۱۵ خرداد ، شب های قدر و شب شهادت حضرت علی (ع)  با سایر نهادهای مربوطه در برگزاری برنامه عطر عاشقی بصورت زنده از شبکه پنج سیما مشارکت فعال داشتیم.