شهرداری ورامین » جلسه هم اندیشی روسای اتحادیه های صنفی ورامین و شهرداری برگزار شد جلسه هم اندیشی روسای اتحادیه های صنفی ورامین و شهرداری برگزار شد – شهرداری ورامین
جلسه هم اندیشی روسای اتحادیه های صنفی ورامین و شهرداری برگزار شد
۲۴ تیر ۱۳۹۷
نسخه چاپی
جلسه هم اندیشی روسای اتحادیه های صنفی ورامین و شهرداری برگزار شد

به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری وشورای اسلامی شهر ورامین در این جلسه که رئیس اتاق اصناف ورامین واداره صنعت و معدن ورامین نیز حضور داشت روسای اتحادیه ها در مورد همکاری با شهرداری گفت و گو کردند

در این جلسه حسین دهقان شهردار ورامین افزود : اصناف و شهرداری کار های مشترکی دارند که همیشه وجود دارد و من از شما در اتاق اصناف می خواهم که خود را جدای از شهر داری ندانید  کار اشهرداری  و اصناف بصورت شراکتی می باشد با ید بهترین تعامل و بیشترین همکاری را داشته باشیم .

دهقان در ادامه این جلسه اظهار داشت به مدیران شهرداری دستور دادم در دریافت  حقوق شهرداری اعم از عوارض به مردم فشار وارد نکنند و با مردم با احترام برخورد کنند تکریم ارباب رجوع وظیفه شهرداری است.

قاسمی معاون خدمات شهرداری ورامین در این جلسه اظهار داشت  : معاونت خدمات شهر در سه شیفت شهر نظافت می شود و طبق جلسات و مصوبات صورت گرفته مقرر شد که نصب داربست تبلیغاتی در سطح شهر ممنوع می باشد .

قاسمی در خصوص رعایت نظافت شهری گفت :برخی مردم در هر ساعتی زباله های خانگی را بیرون می گذارند و این مشکل برای شهرداری ایجاد می کند از عزیزان شهروند تقاضا داریم که به این نکات مهم بیشتر توجه کنند تا اینکه شهر از نظافت مطلوب تری برخوردار باشد.

رئیس اتاق اصناف و هییت رئیسه اتاق ،  میرزایی رییس اداره صنعت ،معدن و تجارت شهرستان ورامین ، قاسمی معاون خدمات شهرداری و هادیزاده معاون مالی و اداری شهرداری ورامین حضور داشتند.
ابوطالب شیرکوند نیز در این جلسه گفت : اصناف اماده همکاری و احترام دوجانبه هست چرا که اعتقاد داریم نگاه به اصناف به عنوان یک منبع درامد برای شهردای باید برداشته شود.
رییس اتاق اصناف شهرستان ورامین گفت:خروج اصاف الاینده از شهر به منظور زیباسازی شهر و کاهش الودگی در دستور کار است که در این راستا نیازمند شهرک های صنفی در ورامین هستیم .
وی افزود:ساماندهی وانت بارها  از دیگر برنامه های است که شهرداری و اصناف می توانند با مشخص کردن مکان های خاص از پراکندگی و بی نظمی حضور وانت بارها در سطح شهر جلوگیری کنند.
وی با اشاره به جمعیت شهر ورامین  تاکید کرد: جمعیت شهر ورامین در سالهای اخیر تغییری نداشته و می توان با برنامه های مشترک از جمله ساخت مسکن ارزان و تسهیلات شهرداری موجب رونق ساخت ساز در ورامین شویم.
وی با بیان اینکه می توان از  اصناف در امور شهری مشورت گرفت ،افزود: ١٢ هزار واحد صنفی و بیش از ٧٠ هزار  اشتغال مستقیم و غیر مستقیم  به همراه خانواده کسبه در حوزه اصناف ورامین نباید نادیده گرفته شود.

در ادامه جلسه روسای اتحادیه های صنفی مشکلات و درخواست های خود را به شهردار و معاونین بیان کردند
کمک به ایجاد شهرک صنفی،دقت در دریافت عوارض از کسبه،غیر قانونی بودن دریافت عوراض از تابلوهای تبلیغاتی،بی توجه ای به میدان میوه و تره بار ورامین و عدم کسب نظر از اتحادیه ها از جمله موارد مطرح شده روسای اتحادیه ها صنفی ورامین بود
در پایان مقرر شد دوکارگروه مشترک بین  شهر داری واصناف جهت پیگیری امور تشکیل شود.