سه شنبه های پاسخگویی در اولین ملاقات عمومی با علیرضا مومنی شهردار ورامین
شهردار ورامین به همراه عضو جدید شورای اسلامی شهر با امام جمعه ورامین دیدار و گفتگو کردند
بازدید محله ای شهردار ورامین و اعضای شورای شهر ورامین از محله خیابان دانشگاه و حضور در مسجد المهدی
دیدار شهردار ورامین با خانواده شهدای دلیری و اسماعیلی
معارفه علیرضا مومنی سیزدهمین شهردار ورامین و جوان ترین شهردار استان تهران برگزار شد
حضور شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر ورامین در مراسم یادبود شهید مدافع حرم مهدی ثامنی راد+تصاویر
حضور شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر ورامین در مراسم یادبود شهید مدافع حرم مهدی ثامنی راد+تصاویر
۱۵ اسفند ۱۳۹۴
نسخه چاپی
حضور شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر ورامین در مراسم یادبود شهید مدافع حرم مهدی ثامنی راد+تصاویر
مراسم بزرگداشت شهید مهدی ثامنی راد از شهدای مدافع حرم حضرت زینب(س)، شامگاه پنج شنبه با حضور مهندس علی حیدریان شهردار ، سیدرضا احمدی رئیس شورای اسلامی شهر ، اعضای شورای اسلامی شهر ، معاونین ، مدیران و کارکنان شهرداری بهمراه جمعی از مسئولین و روحانیون و ائمه جماعات، خانواده معظم شهدا و ایثارگران، جمعی از مدافعان حرم حضرت زینب(س) و اقشار مختلف مردم مومن و انقلابی در مسجد مهدیه کارخانه قند ورامین برگزار شد.

به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر ورامین ، در این مراسم دکتر حسن عباسی تحلیلگر و کارشناس برجسته علوم سیاسی به تببین اهداف مدافعان حرم پرداخته و ضمن گرامیداشت شهید والامقام مهدی ثامنی راد ذاکران اهل بیت به مدیحه سرایی پرداختند .

دکتر عباسی در این مراسم گفت : مردم ورامین باید قدر بدانند و به خود ببالند که از این خطه برای دفاع از کشور و حریم اهل بیت عصمت و طهارت، جوانان و مردانی رفتند و انشالله ورامین مانند نوری در ایران درخشان خواهد بود.

وی شهادت را یک افتخار بزرگ دانست و ادامه داد: شهادت یک افتخار بزرگ بوده و این خیلی اهمیت دارد که یک فرد، تمام فکر و اندیشه اش شهادت بوده و در این راه از تمامی هستی خود و بچه هایش بگذرد.

کارشناس مسائل سیاسی اضافه کرد: شهیدان حق ویژه ای بر گردن همه ما دارند و مردم ایران باید به احترام خون شهدای اسلام و انقلاب، جهاد کنند و این امر با احیای امر به معروف و نهی از منکر محقق خواهد شد.

عباسی با تجلیل از شهید ثامنی راد و شهدای انقلاب اسلامی یادآور شد: شهدای مدافع حرم نظیر شهید مهدی ثامنی راد برای خواسته خود به جهاد نرفتند، بلکه دفاع از خاک ایران زمینه حضور و حماسه آفرینی آنان را در نبرد با دشمنان فراهم ساخت.

وی ارزش جهاد شهدای مدافع حرم را یادآور شد و گفت: مدافعان حرم در سوریه بسیار مظلومانه به شهادت می رسند و به فرموده مقام معظم رهبری اگر این افراد نبودند، باید ما در مرز ایران به جنگ پرداخته و کشته می دادیم، به همین خاطر این شهیدان برای ما ارزشمند هستند.

شایان ذکر است شهرستان ورامین بیش از ۱۷ شهید مدافع حرم را در خود جای داده و شهید مهدی ثامنی راد همزمان با سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران و در جریان دفاع از حرم اهل بیت(علیهم السلام) در سوریه به شهادت رسید اما هنوز پیکر مطهر این سرباز رشید اسلام به میهن بازنگشته است.

از شهید ثامنی راد که از شهدای ورزشکار شهرستان ورامین محسوب می شود، یک دختر ۹ ماهه به یادگار مانده است.

00 1.2 1.3 1 2 3 6 7.5 8 88 99