شهرداری ورامین » حضور شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر ورامین در مراسم یادبود شهید مدافع حرم مهدی ثامنی راد+تصاویر حضور شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر ورامین در مراسم یادبود شهید مدافع حرم مهدی ثامنی راد+تصاویر – شهرداری ورامین
حضور شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر ورامین در مراسم یادبود شهید مدافع حرم مهدی ثامنی راد+تصاویر
۱۵ اسفند ۱۳۹۴
نسخه چاپی
حضور شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر ورامین در مراسم یادبود شهید مدافع حرم مهدی ثامنی راد+تصاویر

به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر ورامین ، در این مراسم دکتر حسن عباسی تحلیلگر و کارشناس برجسته علوم سیاسی به تببین اهداف مدافعان حرم پرداخته و ضمن گرامیداشت شهید والامقام مهدی ثامنی راد ذاکران اهل بیت به مدیحه سرایی پرداختند .

دکتر عباسی در این مراسم گفت : مردم ورامین باید قدر بدانند و به خود ببالند که از این خطه برای دفاع از کشور و حریم اهل بیت عصمت و طهارت، جوانان و مردانی رفتند و انشالله ورامین مانند نوری در ایران درخشان خواهد بود.

وی شهادت را یک افتخار بزرگ دانست و ادامه داد: شهادت یک افتخار بزرگ بوده و این خیلی اهمیت دارد که یک فرد، تمام فکر و اندیشه اش شهادت بوده و در این راه از تمامی هستی خود و بچه هایش بگذرد.

کارشناس مسائل سیاسی اضافه کرد: شهیدان حق ویژه ای بر گردن همه ما دارند و مردم ایران باید به احترام خون شهدای اسلام و انقلاب، جهاد کنند و این امر با احیای امر به معروف و نهی از منکر محقق خواهد شد.

عباسی با تجلیل از شهید ثامنی راد و شهدای انقلاب اسلامی یادآور شد: شهدای مدافع حرم نظیر شهید مهدی ثامنی راد برای خواسته خود به جهاد نرفتند، بلکه دفاع از خاک ایران زمینه حضور و حماسه آفرینی آنان را در نبرد با دشمنان فراهم ساخت.

وی ارزش جهاد شهدای مدافع حرم را یادآور شد و گفت: مدافعان حرم در سوریه بسیار مظلومانه به شهادت می رسند و به فرموده مقام معظم رهبری اگر این افراد نبودند، باید ما در مرز ایران به جنگ پرداخته و کشته می دادیم، به همین خاطر این شهیدان برای ما ارزشمند هستند.

شایان ذکر است شهرستان ورامین بیش از ۱۷ شهید مدافع حرم را در خود جای داده و شهید مهدی ثامنی راد همزمان با سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران و در جریان دفاع از حرم اهل بیت(علیهم السلام) در سوریه به شهادت رسید اما هنوز پیکر مطهر این سرباز رشید اسلام به میهن بازنگشته است.

از شهید ثامنی راد که از شهدای ورزشکار شهرستان ورامین محسوب می شود، یک دختر ۹ ماهه به یادگار مانده است.

00 1.2 1.3 1 2 3 6 7.5 8 88 99