شهرداری ورامین » خانه سنتی و سفره هفت سین نوروزی در جنب برج تاریخی علاءالدوله ورامین بر پا شد خانه سنتی و سفره هفت سین نوروزی در جنب برج تاریخی علاءالدوله ورامین بر پا شد – شهرداری ورامین
خانه سنتی و سفره هفت سین نوروزی در جنب برج تاریخی علاءالدوله ورامین بر پا شد
۱۴ فروردین ۱۳۹۷
نسخه چاپی
خانه سنتی و سفره هفت سین نوروزی در جنب برج تاریخی علاءالدوله ورامین بر پا شد

به گزارش اداره روابط عمو می شهرداری وشورای اسلامی شهر ورامین ، معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری ورامین از برپائی خانه سنتی و سفره هفت سین نوروزی خبر داد و گفت : به مناسبت فرا رسیدن فصل بهار و نوروز باستانی ، سفره بزرگ هفت سین نوروزی به صورت سنتی در میدان حضرت امام خمینی (ره) و کنار برج تاریخی علاء الدوله ورامین بر پا شد.

علی عباسی با اظهار این خبر افزود : این برنامه به همت مرکز ورامین شناسی ، امور گردشگری و موزه مردم شناسی این حوزه معاونت برپا گردید.
وی خاطر نشان کرد : با اجرای دکور خانه های سنتی و بومی منطقه کویری ورامین و استقرار لوازم سنتی و سفره هفت سین ، سال جدید را با این طرح فرهنگی و سنتی که برای شهروندان نیز خاطره انگیز است ، آغاز خواهیم کرد.
عباسی در پایان گفت : در پایان سال اقتصاد مقاومتی ، در اجرای این طرح سعی گردید با کمترین هزینه مالی و استفاده از هنر هنرمندان بومی و توان اجرائی مدیریت شهری ، سفره ای نمادین برپا و زمینه حضور شهروندان و ثبت تصاویر خاطره انگیز آنان در این مکان تاریخی و فرهنگی را فراهم نماییم .