شهرداری ورامین » خرید سم های جدید برای مبارزه توسط شهرداری خرید سم های جدید برای مبارزه توسط شهرداری – شهرداری ورامین
خرید سم های جدید برای مبارزه توسط شهرداری
۲۳ اسفند ۱۳۹۳
نسخه چاپی
خرید سم های جدید برای مبارزه توسط شهرداری

درحالی که مسئولین شهری در چند سال اخیر از مبارزه با موش های شهر خبر می دهند اما هر روز بر تعداد موش ها در جوی های خیابان های ورامین افزوده می شود و در این میان مدیران شهری ورامین تلاش دارند تا این مشکل را برطرف سازند.

بطور قطع مسئولان و مردم می دانند که داشتن شهری زیبا و عاری از آلودگی مستلزم توجه به تمامی جوانب است و مبارزه با موش ها و حیوانات موذی به عنوان یکی از عوامل تکثیر آلودگی و میکروب در سطح شهر بسیار مهم و اساسی تلقی می شود.

آلودگی جوی های ورامین مأمنی برای موش های موذی

شهرستان ورامین همواره با معضل موش ها دست به گریبان بوده و به کارگیری راهکارهای مختلف نظیر سم ریزی، امحا و طعمه گذاری  نتوانسته است جلوی تکثیر این حیوان موذی را بگیرد ولی هم اکنون شهردار ورامین از عزم این دستگاه برای ریشه کن کردن این حیوان موذی از جوی های این شهرستان خبر می دهد.

از طرف دیگر تکثیر حیوانات موذی نظیر موش در سطح خیابان های ورامین نشأت گرفته از آلودگی جوی های این شهر است به طوری که بسیاری از جوی ها این منطقه آلوده بوده و همواره به عنوان مأمن و پناهی برای حیوانات موذی به شمار می رود.

ماجرا از آنجا آغاز شد که مسئولان شهری ورامین در مصاحبه های متعدد با خبرنگاران از مقابله با موش های سطح خیابان خبر دادند به طوری که در یکی از این اظهارنظرها حوزه معاونت خدمات شهری شهرداری ورامین اعلام کرد که توسط ماموران شهرداری جهت مقابله با موشها و جانوران موذی و پاکسازی آنها از سطح شهر، مكانهای لانه گذاری موشها در معابر، جویها و انهار در سطح شهر و پاركهای محله ای و شهری شناسایی و به وسیله قرص های سمی طعمه گذاری شده و این طرح به طور همزمان در نواحی سه و چهار منطقه یک شهرداری اجرا و بزودی در نواحی یک و دو منطقه دو شهری و بخصوص مرکز شهر نیز بطور جدی اجرا خواهد شد.

جولان موش ها در جوی های آلوده خیابان های ورامین

همچنین تاکنون چندین مرحله طعمه گذاری و مبارزه با موش ها در دستور کار شهرداری ورامین قرار گرفته است و در این زمینه نیز اطلاع رسانی و تبلیغات شده اما همچنان موش ها و حیوانات موذی در سطح شهر جولان می دهند.

از طرف دیگر  مسئولان شهری ورامین بارها اعلام کرده اند که مردم نیز می توانند به وسیله شماره ۱۳۷ در طرح مبارزه با حیوانات موذی، شهرداری را همراهی کنند.

خرید سم های جدید برای مبارزه با موش ها

علی حیدریان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: یکی از ویژگی های مهم و اثرگذار در حفاظت از محیط زیست و داشتن شهری پاک و تمیز، توجه به اصول بهداشتی و مبارزه با عوامل آلودگی در سطح شهر بوده است.

شهردار ورامین افزود: پاکیزگی شهرها به عنوان یکی از مهمترین فاکتورها و عوامل بررسی عملکرد شهردار یک شهر به حساب می آید و حتی برخی نهادها برای ارزیابی وضعیت شهرها به عواملی نظیر پاکیزگی و رعایت محیط زیست در آن شهر توجه می کنند.

وی ادامه داد: مبارزه با موش ها یکی از موضوعاتی است که همواره مسئولان شهری شهرستان های مختلف کشور با آن دست به گریبان بوده و تلاش دارند تا با بهره گیری از امکانات روز، طعمه گذاری و ریختن سم، از تکثیر این حیوان در سطح شهر جلوگیری کنند.

این مسئول با اشاره به عزم شهرداری برای مبارزه با موش ها و حیوانات موذی در سطح خیابان ها و کانال ها اظهار داشت: شهرداری ورامین تلاش دارد تا با استفاده از ظرفیت ها و امکانات مختلف به مبارزه با حیوانات موذی بپردازد.

شهردار ورامین با اشاره به خرید سم های قوی برای مبارزه با موش ها افزود: سم های جدید با قدرت قوی توسط شهرداری ورامین خریداری شده که مقرر گردیده است با هماهنگی های لازم با شبکه بهداشت و درمان شهرستان در سطح خیابان ها برای مبارزه با حیوانات موذی به کار گرفته شود.