۞ رهبر معظم انقلاب اسلامی:
انتخابات صرفاً تکلیف نیست بلکه حق مردم است.

  • شناسه : 18821
  • ۲۳ تیر ۱۴۰۱ - ۷:۱۸
  • 48 بازدید
  • ارسال توسط :
خیابانی در ورامین به نام استاد ژولیده نیشابوری نامگذاری شد

خیابانی در ورامین به نام استاد ژولیده نیشابوری نامگذاری شد

به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری ورامین ، با پیگیری و دستور علیرضا مومنی شهردار ورامین خیابان اصلی این شهر واقع در حد فاصل ایستگاه راه آهن تا سیلو به نام استاد ژولیده نیشابوری از چهره های ماندگار ادبیات و شعر فارسی ایران و شاعر بومی شهرستان ورامین و پدر شهید مزین شد. در این […]

به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری ورامین ، با پیگیری و دستور علیرضا مومنی شهردار ورامین خیابان اصلی این شهر واقع در حد فاصل ایستگاه راه آهن تا سیلو به نام استاد ژولیده نیشابوری از چهره های ماندگار ادبیات و شعر فارسی ایران و شاعر بومی شهرستان ورامین و پدر شهید مزین شد. در این رابطه سید مهدی حسینی نسب معاون خدمات شهری شهرداری ورامین گفت: نامگذاری خیابان مرحوم استاد ژولیده نیشابوری فرصتی در جهت آشنایی با مفاخر مذهبی شهر ورامین است.

محمدحسن فرح‌بخشیان مشهور به «ژولیدهٔ نیشابوری» سال ۱۳۲۰ در نیشابور متولد شد، به گفته خودش، بعد از خوابی که در ۱۲ سالگی دیده بود، طبع شعرش شکوفا شد و توفیق سرودن برای اهل‌بیت(علیهم‌السلام) را پیدا کرد. ژولیده در بحبوحه انقلاب از حامیان امام خمینی(ره) بود و با اشعار روشنگرانه‌ای که بعد از سخنرانی امام در مدرسه فیضیه سرود، به زندان افتاد. وی در مجموع بیش از ۴ سال از عمر خود را در زندان گذراند و در این اثنا بود که آیت‌الله طالقانی تخلص «ژولیده» را برای او برگزید. وی در دوران جنگ تحمیلی نیز در جبهه حضور داشت و اشعارش روحیه‌بخش سربازان اسلام بود و از طرف دیگر فرزند رشیدش در دفاع مقدس به شهادت رسید و هم اکنون نیز مفقود الاثر است.

لازم به ذکر است، مرحوم ژولیده ۱۹ مهر ۱۳۸۶ در شهرستان ورامین دار فانی را وداع گفت و در آرامستان ورامین به خاک سپرده شد، از وی بالغ بر ۳۰ اثر به چاپ رسیده است. «چه کنم دلم می‌سوزد»، «ای قلب‌ها بسوزید»، «ای چشم‌ها بگریید» و «دلا بسوز که…» از آثار او است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*