شهرداری ورامین » راه اندازی جایگاه سوخت در ورامین پس از چند سال راه اندازی جایگاه سوخت در ورامین پس از چند سال – شهرداری ورامین
راه اندازی جایگاه سوخت در ورامین پس از چند سال
۲۳ اسفند ۱۳۹۳
نسخه چاپی
راه اندازی جایگاه سوخت در ورامین پس از چند سال

به گزارش خبرنگار مهر، شهرستان ورامین هر روز شاهد افزایش میزان تردد خودروهای نقلیه در سطح شهر است که بسیاری از آنان به خاطر صرفه جویی در هزینه ها و کمبود میزان بنزین اختصاصی به خودروهایشان، از گاز سی ان جی استفاده می کنند.

هم اکنون شهرستان ورامین با وجود هزاران وسیله نقلیه موتوری با کمبود جایگاه گاز مواجه است و تعطیلی چند ساله دو جایگاه CNG حصارک و میدان بسیج این مشکل را بیش از گذشته عیان و بارز کرده بود که ناراحتی رانندگان را به همراه داشت.

کمبود جایگاه CNG در ورامین

تعطیلی جایگاه های CNG حصارک و بسیج از آنجا آغاز شد که شهرداری ورامین این جایگاه را به بخش خصوصی واگذار کرد و آنان نیز از پرداخت مطالبات اداره گاز شانه خالی کردند به همین خاطر اداره گاز طی اعلامی به شهرداری ورامین، تأکید کرد تا زمانی که تکلیف بدهی یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومانی مشخص نشود از ارائه گاز به این جایگاه ها معذور است.

تعطیلی این جایگاه ها سبب شد تا عده ای سودجو نیز برخی اموال این جایگاه ها را سرقت کرده و باعث ناراحتی و نگرانی شهروندان از ادامه یافتن این موضوع شوند.

خبرگزاری مهر چندی پیش در گزارشی با عنوان “بدهی میلیاردی شهرداری ورامین به شرکت گاز/ تعطیلی چند ساله دو جایگاه سوخت” به ابعاد مختلف این موضوع پرداخت و نوشت  شرکت گاز به عنوان متولي تأمين گاز جايگاه هاي CNG به دلیل عدم پرداخت بدهي توسط جایگاه داران از تحويل گاز به آنها جلوگيري کرد و اکنون بدهی یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومانی این دو جایگاه باعث محروم شدن مردم ورامین از گاز این جایگاه ها شده است.

تخلفات پیمانکار و سرقت اموال عمومی در دو جایگاه سوخت ورامین

مسئولان شهرداری ورامین در آن گزارش در گفتگو با خبرنگار مهر تأکید کردند که پس از احداث دو جایگاه گاز توسط شهرداری، شورای شهر و شهرداری سابق آن را به بخش خصوصی واگذار کردند که این پیمانکار بدهی خود را به شرکت پخش فرآورده های نفتی پرداخت نکرد و شرکت گاز هم به قطع گاز این دو جایگاه اقدام کرد و اکنون به دلیل تعطیلی این دو جایگاه برخی ادوات و تجهیزات آن که با بودجه بیت المال ایجاد شده، به سرقت رفته است و اکنون شورای شهر جدید ورامین تصمیم گرفته این دو جایگاه را به پیمانکاران جدید واگذار کند اما هیچکس با این بدهی موجود، حاضر به تحویل گرفتن جایگاه ها نیست.

آمادگی اداره گاز برای تقسیط بدهی شهرداری ورامین

اما در طرف مقابل مسئولین گاز استان تهران نیز در گفتگو با مهر تأکید داشتند هر جایگاهی که در دست بخش خصوصی بوده، بدون هیچ مشکلی به کار خود ادامه می دهد و اکنون بین ۶۰ تا ۷۰ جایگاه روزانه به مردم خدمت ارائه می کنند و ۲۲ جایگاهی که دست ساماندهی مشاغل شهرداری تهران و دو جایگاهی که در ورامین در دست شهرداری است مشکلاتی برای شرکت گاز ایجاد کرده اند.

حال پس از گذشت چند ماه خبر می رسد با توافق مسئولان شهرداری ورامین و اداره گاز، مقرر شده بدهی مذکور تقسیط شده و زمینه فعالیت مجدد این دو جایگاه سوخت برای ارائه خدمات به شهروندان فراهم شود.

علی حیدریان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به ضرورت حل مشکلات و ارائه خدمات موثر به شهروندان ورامینی اظهار داشت: شهرداری ورامین از مدتها پیش تلاش خود را برای حل مشکل جایگاه های سوخت آغاز کرد و در این رابطه جلسات متعددی برگزار شد.

شهردار ورامین افزود: در نشستی که با مسئولان اداره گاز برگزار شد مقرر گردید بدهی شهرداری ورامین تقسیط و جریان گاز رسانی به این دو جایگاه به منظور خدمت رسانی به شهروندان از سر گرفته شود.

همچنین در این زمینه سید محسن نائل رئیس اداره گاز ورامین نیز به خبرنگار مهر گفت: شهرداری ورامین بابت هزینه های گاز دو جایگاه سی ان جی حصارک و میدان بسیج بیش از ۱۰ میلیارد ریال به شرکت گاز بدهکار بود که عدم پرداخت این میزان بدهی از سوی پیمانکار باعث قطع گاز این دو جایگاه شده بود که با توجه به لزوم خدمت رسانی به مردم و برای رفاه حال شهروندان ، مبلغ بدهی شهرداری ورامین به شرکت گاز استان با پیگیری های صورت گرفته تقسیط و جریان گاز این دو جایگاه مجددا وصل شد.