شهرداری ورامین » عمده مشکل مردم محله ده شریفای ورامین کانال فاضلاب است عمده مشکل مردم محله ده شریفای ورامین کانال فاضلاب است – شهرداری ورامین
عمده مشکل مردم محله ده شریفای ورامین کانال فاضلاب است
۳۰ فروردین ۱۳۹۷
نسخه چاپی
عمده مشکل مردم محله ده شریفای ورامین کانال فاضلاب است

به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری وشورای اسلامی شهر ورامین ،عضو شورای اسلامی شهر ورامین گفت: عمدترین مشکلات محله ده شریفا عبور کانال فاضلاب شهری از این محله است که تولید آلودگی‌های زیست‌محیطی می‌کند.

جعفر اردستانی صبح امروز در جلسه‌ای که با‌حضور شهردار و اعضای شورای شهر درخصوص بررسی مسائل و مشکلات محله ده شریفا که در مسجد حضرت رسول (ص) تشکیل شد، اظهار کرد: اولین دلیل برای انتخاب این مسجد، برای برگزاری این جلسه، خود این مسجد است که واقعاً دور از شأن و جایگاه آن است؛ که بنا، ظاهر و ساختمان مسجد تا این حد حقیرانه باشد.

وی بیان کرد: با‌توجه به شرایط و ضوابطی که به‌وجود آمده تمام تلاش اعضای شورای شهر برای بهبود وضعیت ظاهری این مسجد خواهد بود

عضو شورای شهر ورامین تصریح کرد: یکی دیگر از مشکلات این محله بازگشایی معبر ۲۰ متری است که در طرح تفصیلی دیده‌ شده و نیاز به تملک تعدادی از واحدهای مسکونی در مسیر این معبر داریم که تا ابتدای بلوار امام رضا ادامه پیدا کند.

وی با اشاره به نبود خطوط تاکسی در محله شریفا خاطرنشان کرد: از دیگر مشکلات مردم این محله نبود خط تاکسیرانی است، مردم این محله باید برای رسیدن به ایستگاه تاکسی حدود یک‌کیلومتر پیاده‌روی کرده تا بتوانند از وسایل نقلیه‌ عمومی استفاده کنند.

اردستانی افزود: یکی دیگر از عمدترین مشکلات محله ده شریفا عبور کانال فاضلاب شهری از این محله است که تولید آلودگی‌های زیست‌محیطی می‌کند و باعث بروز بیماری‌های پوستی، ریوی و … می‌شود.

وی تصریح کرد: خواسته مردم این منطقه هدایت فاضلاب به بیرون از محله است که نگاه ویژه شهرداری و اعضای شورای شهر ورامین را می‌طلبد تا فاضلاب از این منطقه و کنار مسجد جمع‌آوری شود.

عضو شورای شهر ورامین اذعان کرد: محله ده شریفا نیازمند بوستان و فضای بازی برای کودکان است، بنابراین در تفکیکی‌هایی که صورت می‌گیرد باید محل پارک و بوستان دیده شود.

وی تأکید کرد: یکی از زمین‌هایی که متعلق به شهرداری است هرچه زودتر باید معرفی شود تا بتوانیم یک فضای بازی با وسایل ورزشی و تفریحی برای اهالی ایجاد کنیم.

اردستانی اظهار کرد: انجام برنامه‌های فرهنگی در محله باید با اولویت مسجد، برنامه‌ریزی شود تا همه دستگاه‌های اجرایی در این برنامه‌ها سهیم باشند.

وی در پایان متذکر شد: با اتحاد و همدلی جبران گذشته شود، اعضای شورای شهر ورامین انرژی خود را برای رفع مشکلات محلات مختلف خواهند گذاشت تا مردم شهر ورامین در آسایش

زندگی کنند