شهرداری ورامین » مدیرعامل آرامستان شهرداری ورامین خبرداد:طرح انتقال آرامستان ورامین به حاشیه شهر در دستور کار است مدیرعامل آرامستان شهرداری ورامین خبرداد:طرح انتقال آرامستان ورامین به حاشیه شهر در دستور کار است – شهرداری ورامین
مدیرعامل آرامستان شهرداری ورامین خبرداد:طرح انتقال آرامستان ورامین به حاشیه شهر در دستور کار است
۰۱ شهریور ۱۳۹۴
نسخه چاپی
مدیرعامل آرامستان شهرداری ورامین خبرداد:طرح انتقال آرامستان ورامین به حاشیه شهر در دستور کار است

مدیر عامل آرامستان های شهرداری ورامین اظهار داشت: با توجه به درخواست های همشهریان و کمبود فضا برای ارائه خدمات کفن و دفن متوفیان طرح انتقال آرامستان شهر ورامین به خارج از شهر یا اضافه نمودن وسعت  زمین و فضای موجود امامزاده حسین رضا ع در دستور کار شهرداری و شورای اسلامی شهر ورامین قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر ورامین “محمد علی عرب” در تشریح خدمات انجام شده توسط سازمان آرامستان های شهرداری ورامین گفت:با عنایت به پیگیری شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر ورامین زمینی به مساحت ۴۰ هکتار از اراضی دولت را برای ایجاد آرامستان در محدوده آبباریک با موافقت هیات دولت به تملک شهرداری ورامین در آمده است.

وی با اشاره به اینکه بعد مسافت و دسترسی شهروندان برای کفن و دفن متوفیان خود به این زمین  یکی از مسائلی بوده که تا کنون اقدام نشده است،ادامه داد: طبق هماهنگی های بعمل آمده سه طرح توسعه قبرستان فعلی شهر”حسین رضا ع” و تهیه زمینی نزدیک و در حاشیه شهر ورامین در دستور کار این سازمان قرار دارد.

عرب رسیدگی به وضعیت و امور گلزار شهدا را یکی از اقدامات سازمان آرامستان های شهرداری ورامین ذکر کرد و افزود:این سازمان با همکاری شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان هر ساله اقدام لازم در خصوص گلباران مزار شهدا را در دستور کار خود دارد.

وی برگزاری مراسم دعای ندبه در هر صبح جمعه بر مزار شهدا را یکی از برنامه های ویژه سازمان عنوان کرد و ادامه داد:ساماندهی قبور و آرامگاه های اختصاصی در آرامستان حسین رضا نیز بطور کامل انجام شده است.

عرب به هماهنگی لازم با سازمان های ثبت احوال و ابطال مدارک شناسایی متوفیان اشاره داشت و گفت:یکی دیگر از وظایف ما هماهنگی و ارتباط با بیمارستان ها و مراکز انتظامی و پزشکی قانونی در خصوص تدفین هر چه بهتر و انتقال متوفیان به غسالخانه ها و آرامستان ها می باشد.