شهرداری ورامین » معرفی کتاب ((جنگ نرم و خطر نفوذ)) اثر عبدالحسین رمضانی معرفی کتاب ((جنگ نرم و خطر نفوذ)) اثر عبدالحسین رمضانی – شهرداری ورامین
معرفی کتاب ((جنگ نرم و خطر نفوذ)) اثر عبدالحسین رمضانی
۱۱ اسفند ۱۳۹۴
نسخه چاپی
معرفی کتاب ((جنگ نرم و خطر نفوذ)) اثر عبدالحسین رمضانی

به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر ورامین ، عبدالحسین رمضانی که از نویسندگان و مولفان نمونه می باشد ، در جدیدترین اثر خود به تشریح ابعاد دغدغه مهم رهبر انقلاب حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) یعنی همان جنگ نرم پرداخته است .

برپایه این گزارش ، رمضانی در مقدمه اثر جدید خود آورده است :

امروزه رهیافت تقابل گرایی و سخت افزارانه با محوریت اقدامات سخت نظامی در نظام بین المللی جای خود را به رویکرد نرم افزارانه و جنگ نرم داده است ، این رهیافت از سوی مراکز مطالعاتی ، کانون های تفکر و موسسات وابسته به بنیادهای غرب اشاعه یافته و توسط موسساتی همچون ((کمیته ی خطر کنونی)) ، ((بنیاد اعانه ی ملی برای دموکراسی)) ، ((موسسه هوو)) ، (( بنیاد دفاع از دموکراسی ها)) ترویج شده است .

سالهاست که غرب با رویکرد جدید و در قالب بهره گیری از روش های نرم ، اهداف خود را پیگیری می کند ، امری که رهبر معظم انقلاب از همان آغاز دهه ی هفتاد و باادبیات و تعابیر مختلف نظیر ((تهاجم فرهنگی)) ، ((ناتوی فرهنگی)) ، ((شبیخون فرهنگی)) ، به تازگی ((جنگ نرم)) و خطر آن را گوشزد کرده و مسئولین نظام را به چاره اندیشی در برابر آن فراخواندند .

پس از اعلام خطر و هشدارهای مقام معظم رهبری در رابطه با تهدیدات نرم که در قالب های فوق بیان شد اکنون نیز معظم له ، خطر نفوذ را گوشزد و هوشیاری مسئولین ، نخبگان ، دانشگاهیان و آحاد مردم را مطالبه و برحفظ وحدت در زمینه توطئه های دشمنان که گاهی به اشک تمساح و گاهی لبخند زیرکانه مطرح است تاکید کرده اند .

در سالهای اخیر دنیای غرب ، بویژه ایالات متحده آمریکا با شگردهای جدید و با سلاح های فرهنگی و رسانه ای ، بر دامنه جنگ نرم افزوده و در تلاش برای نفوذ در بخش های سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی نظام است . آنها همین طور می کوشند از طریق فرهنگ و استفاده موثر از رسانه ها و دنیای مجازی بصورت هدفمند و متمرکز در ساختار حاکمیت و کشور نفوذ کنند که در حال حاضر این بزرگترین خطر به شمار می رود .

این نوشتار درصدد آن است تا با بهره گیری از منابع مختلف و گردآوری آن ضمن مفهوم شناسی واژگان کلیدی در رویکرد و هماورد جدید آمریکا و غرب ، مروری تاریخی بر جنگ نرم و خط نفوذ تبیین نماید .

نویسنده نیز به حکم وظیفه و در تبعیت از منویات حضرت آیت الله امام خامنه ای ولی امر مسلمین جهان ، تلاش کرده به سهم خود هر چند کم و ناچیز با سلاح قلم در عرصه روشنگری و مبارزه با جنگ نرم قدم بردارد و امید آن دارد که این قدم کوچک مورد رضای حق تعالی و حضرت ولیعصر(عج) واقع و موجبات شادی روح خمینی کبیر و ارواح طیبه شهدا را فراهم نموده باشد ان شاءالله .

معرفی کتاب ((جنگ نرم و خطر نفوذ)) اثر عبدالحسین رمضانی  (1)