شهرداری ورامین » مناطق حاشیه نشین را در اولویت برنامه های فرهنگی قرار داده ایم. مناطق حاشیه نشین را در اولویت برنامه های فرهنگی قرار داده ایم. – شهرداری ورامین
مناطق حاشیه نشین را در اولویت برنامه های فرهنگی قرار داده ایم.
۳۰ فروردین ۱۳۹۷
نسخه چاپی
مناطق حاشیه نشین را در اولویت برنامه های فرهنگی قرار داده ایم.

به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری وشورای اسلامی شهر ورامین ، معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری ورامین در دیدار با رئیس اداره بهزیستی شهرستان ورامین با اشاره به اهمیت آموزش های شهروندی در حوزه های مختلف گفت: در سال جدید مناطق حاشیه نشین را در اولویت برنامه های فرهنگی قرار داده ایم.

علی عباسی تصریح کرد: با توجه به توسعه ناهمگون مناطق مسکونی در سالهای اخیر  و مهاجرت اقوام مختلف از سراسر کشور به منطقه ورامین و سکونت اغلب آنان در مناطق حاشیه ای ، می توان با آموزش شهروندی ، از بسیاری مخاطرات اجتماعی پیشگیری کرد.
وی افزود: بهزیستی ظرفیت های مناسب و پتانسیل های بالقوه ای در حوزه فعالیت های فرهنگی و اجتماعی دارد و در صورت همکاری های برنامه ریزی شده ، می توان به افق های مثبتی در حوزه زندگی شهری و شهروندی دست پیدا کرد.
رئیس اداره بهزیستی شهرستان ورامین نیز در این جلسه با اشاره به تعامل سازنده این اداره با مسئولین و متولیان امور فرهنگی گفت : بخشهای زیادی از وظایف ادارات با همدیگر مشترک بوده و هم پوشانی ، برنامه ریزی و تعاملات باعث رفع بسیاری از مشکلات مردم و مسئولین می شود.
خانم هراتی تصریح کرد : سازمان بهزیستی ۱۴۰ وظیفه سازمانی دارد که با همکاری مردم ، مسئولین ، فرهیختگان و نخبگان مسائل اجتماعی ، بسیاری از این وظایف به نحو احسن اجرا خواهد شد.
وی در ادامه بر مناسب سازی استاندارد معابر شهری توسط شهرداری جهت استفاده جامعه معلولان تاکید کرد و افزود : در زمینه پیشگیری از معلولیت ها ، آگاه سازی ، مناسبت های مختلف ، فرهنگ سازی امور مربوط به معلولین و مناسب سازی معابر و مبلمان شهری ، شهرداری نقش موثر و کارآمدی می تواند داشته باشد.
رئیس اداره بهزیستی شهرستان ورامین در پایان گفت : بسیاری از فعالیت های ما در حوزه اجتماعی با حوزه اجتماعی شهرداری مشترک است و در حوزه پیشگیری و حوزه اجتماعی می توانیم برنامه های مشترک اثرگذاری را برنامه ریزی و اجرا نماییم