شهرداری ورامین » نامگذاری چند خیابان به نام شهدای مدافع حرم ورامین نامگذاری چند خیابان به نام شهدای مدافع حرم ورامین – شهرداری ورامین
نامگذاری چند خیابان به نام شهدای مدافع حرم ورامین
۲۳ اسفند ۱۳۹۴
نسخه چاپی
نامگذاری چند خیابان به نام شهدای مدافع حرم ورامین

به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر ورامین مهندس علی حیدریان شهردار ورامین یکی از دوستان صمیمی شهید مهدی ثامنی‌راد با حضور در بیت این شهید والامقام با خانواده معظم این شهید مدافع حرم دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی با حضور در بیت شهید ثامنی‌راد با قرائت فاتحه ضمن تکریم خانواده معظم شهدا و ادای احترام به مقام شامخ شهدای والامقام انقلاب اسلامی به‌ویژه شهدای مدافع حرم با آرمان‌های والای امام راحل، شهدا و رهبر فرزانه انقلاب تجدید میثاق کرد.

شهردار ورامین که یکی از دوستان صمیمی شهید ثامنی‌راد بود، در ادامه به تشریح ویژگی‌های بارز و شخصیتی این شهید مدافع حرم آل‌الله پرداخت و خاطراتی از وی نقل کرد.

مجاهدت‌های شهدای مدافع حرم نگذاشت دشمنان به مرزهای ایران نزدیک شوند

علی حیدریان، شهردار ورامین در حاشیه این دیدار در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در جنوب استان تهران اظهار داشت: آسایش و امنیت امروز کشورمان مدیون افرادی است که از عزیزترین سرمایه خود یعنی جان گران‌بهایشان برای دفاع از اسلام، آرمان‌های والای انقلاب اسلامی و کشور گذشتند تا حتی یک وجب از خاک ایران اسلامی را از دست ندهیم.

وی گفت: رزمندگان مدافع حرم نیز با همین نیت امروز در جبهه‌های حق علیه باطل حضور دارند چرا که بنا بر فرموده رهبر معظم انقلاب انقلاب اگر امروز این عزیزان از حرم اهل بیت علیهم‌السلام دفاع نمی‌کردند دشمنان اسلام ضمن تصرف این کشورهای اسلامی به مرزهای ایران رسیده بودند.

شهردار ورامین با اشاره به نقشه شوم دشمنان اسلام برای نابودی وحدت مسلمان در منطقه عنوان کرد: امروز دشمنان اسلام و انقلاب تمام توان خود را برای ایجاد اختلاف بین مسلمانان به کار بسته‌اند تا بتوانند با اختلاف میان مسلمین به اهداف شوم خود دست پیدا کنند.

وی با اشاره به شهادت فرزندان غیور شهرستان ورامین در دفاع از حرم آل‌الله تصریح کرد: با اعلام شهادت فرزندان پاک ایران در دفاع از حرم اهل بیت علیهم‌السلام بار دیگر فضای شهرها و محلات بو و رنگ شهدا می‌گیرد.

حیدریان تاکید کرد: مردم شهرستان ورامین نیز که از سال ۴۲ با قیام خود در دفاع از مرجعیت و اسلام همواره پیشرو بودند تاکنون ۱۹ شهید مدافع حرم تقدیم اسلام کردند تا بار دیگر در دفاع از اسلام و آرمان‌های والای انقلاب اسلامی پیش‌قدم باشند و برگ زرین دیگری به افتخارات مردم شهید پرور ورامین بیفزایند.

حضور شهردار، رئیس و اعضای شورای شهر ورامین و فعالان رسانه استان تهران در بیت شهید ثامنی‌راد در ساعات اولیه انتشار خبر شهادت شهید ثامنی‌راد

تلاش جدی مدیریت شهری برای گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع حرم

وی در تشریح اقدامات مدیریت شهری ورامین در راستای گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام انقلاب اسلامی به‌ویژه شهدای مدافع حرم و ادای احترام به مقام شامخ شهدا مدافع حرم گفت: شورای شهر و شهرداری ورامین با اعلام شهادت هر یک از شهدای مدافع حرم شهرستان ورامین به اندازه توان خود اقدام به نصب بنرهای تسلیت و اطلاع‌رسانی مراسمات آن‌ها کرده و اعضای شورای شهر به‌همراه معاونان شهرداری نیز به دیدار خانواده شهدا رفته و ضمن تکریم خانواده معظم شهدا به مقام شامخ شهدا ادای احترام می‌کنند.

کمک شهرداری ورامین به برگزاری مراسم شهدای مدافع حرم

شهردار ورامین اظهار داشت: شهرداری و شورای شهر ورامین نیز برای برپایی مراسمات تشییع شهدا مدافع حرم و یادبود نیز با در اختیار گذاشتن امکانات همکاری لازم برای برگزاری باشکوه مراسمات را انجام داده است و الحمدالله حضور باشکوه مردم در این مراسمات نشان از قدرشناسی مردم از شهدای مدافع حرم است.

وی با اشاره به حواشی جمع‌آوری بنرهای شهید مهدی ثامنی‌راد توسط شهرداری ورامین گفت: شهرداری برای اعلام تسلیت و زمان و مکان یادبود شهید ثامنی چندین بنر در شهر نصب کرد و اعضای شورای شهر  نیز در همان روز اول اعلام شهادت در منزل خانواده شهید حضور پیدا کردند.

حیدریان تاکید کرد: بعد از گذشت هفت روز از شهادت شهید ثامنی‌راد و برگزاری مراسم یادبود یکی دیگر از پاسداران ورامین در سوریه به شهادت رسید و بنا بر پیشنهاد دوستان و نصب بنرهای هیئات مذهبی برای مراسم‌های ایام فاطمیه و سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و نصب بیش از حد بنرهای مختلف مراسم سخنرانی یکی از مسئولان کشوری و … برای ساماندهی فضای بصری شهر مدیران مدیریت شهری تصمیم گرفتند از حجم بنرهای نصب شده در سطح شهر کاسته شود.

وی ادامه داد: متاسفانه برخی از ماموران مسئول جمع‌آوری بدون دقت لازم اقدام به جمع‌آوری بنرهای شهید مهدی ثامنی‌راد کردند که موجب اعتراض دوستان آن شهید بزرگوار شدند بنابراین در همان ساعت شهرداری ورامین کار را متوقف کرد و برخورد لازم را با خاطیان انجام داد.

شهردار ورامین گفت: هیچ‌گونه قصد و هدف خاص برای جمع‌آوری بنرهای این شهید بزرگوار وجود نداشته است و فقط به جهت دید بصری بهتر مراسم شهید احمد گودرزی اقدام به جمع‌آوری بنرهای شهید ثامنی‌راد شده است و انتظار داریم برخی از دوستان به شایعات و حواشی توجه نکنند.

حیدریان با اشاره به نامگذاری چند مکان و خیابان به نام شهدای مدافع حرم تصریح کرد: شورای شهر و شهرداری ورامین برای پاسداشت مقام شهدای مدافع حرم به‌زودی اقدام به نامگذاری چند خیابان و مکان به نام شهیدان مهدی ثامنی‌راد، شهید احمد گودرزی و شهید حیدری می‌کند.