شهرداری ورامین » نصب دوربین های شهری ورامین در ایستگاه پایانی نصب دوربین های شهری ورامین در ایستگاه پایانی – شهرداری ورامین
نصب دوربین های شهری ورامین در ایستگاه پایانی
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴
نسخه چاپی
نصب دوربین های شهری ورامین در ایستگاه پایانی

در سال های اخیر نصب دوربین های شهری به منظور رصد ترافیک و نظارت بر عبور و مرور وسایل نقلیه یکی از خواسته های مردم و مسئولان بوده که مراحل پایانی خود را می گذراند.

به گزارش خبرنگار بمهر، شهرستان ورامین به دلیل همجواری با پایتخت و برخورداری از ویژگی های جغرافیایی، سیاسی و اجتماعی و فرهنگی با پدیده مهاجر پذیری روبرو است به همین خاطر هر روز بر تعداد جمعیت این شهرستان افزوده می شود.

امروز خیابان ها و معابر شهری ورامین به دلیل داشتن بافت سنتی دیگر جوابگوی حجم زیاد اتومبیل ها و وسائل نقلیه نیست و اگرچه برخی تغییرات صورت گرفته در سطح شهر با هدف کاهش بار ترافیک صورت گرفته اما هنوز مشکل ترافیک در برخی ساعات روز در این شهرستان دیده می شود.

ورامین پرترافیک نیازمند نصب دوربین های شهری

در سال های اخیر نصب دوربین های شهری به منظور رصد ترافیک و نظارت بر عبور و مرور وسائل نقلیه یکی از خواسته های مردم و مسئولان بوده که مراحل پایانی خود را می گذراند.

از طرف دیگر با استقرار فرماندهی انتظامی شرق استان تهران و حضور معاونت ها و پلیس های تخصصی در ورامین، ضرورت راه اندازی دوربین های شهری برای برخورد با مجرمان و جلوگیری از وقوع جرم  بیش از پیش احساس می شود.

دوربین های شهری یک نیاز پذیرفته در دنیا است

حجت الاسلام سید محسن محمودی در همایش نیروی انتظامی شرق استان تهران در مهرماه سال گذشته  اظهار داشت: برخی در مدیریت ها تعارف دارند  که این امر صحیح نیست، دوربین شهری امروز یک نیاز پذیرفته شده در نظام دنیا بوده اما متاسفانه به رغم این که بارها در خطبه های نماز جمعه نیز بر نصب آن تاکید شده نصب آن همچنین بر زمین مانده است.

نقش دوربین های شهری در کنترل ترافیک

سید رضا طباطبایی در اسفند ماه سال ۹۳ در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به ضرورت توجه ویژه شهرداری برای نصب دوربین های شهری ادامه داد: شهرداری ورامین  نسبت به نصب دوربین های شهری در این شهرستان اهتمام لازم را انجام دهد تا قدم موثری در کنترل ترافیک و کاهش جرائم بردارد.

طباطبایی اضافه کرد: امروز در مدیریت شهری و پیشگیری از وقوع جرائم مختلف از دوربین های شهری استفاده های گوناگونی می کنند و امید است تا سال آینده این امکان در شهرستان ورامین نیز فراهم آید.

معاون سیاسی-انتظامی فرمانداری ورامین افزود: امروز دوربین های شهری نقش مهم و غیر قابل انکاری در کنترل ترافیک و کاهش جرائم در شهرهای مختلف ایفا می کند و باید این امکان هر چه سریعتر در ورامین نیز انجام گیرد.

نصب دوربین های شهری در کاهش وقوع جرم تأثیر گذار است

سردار سیروس فتحی در گفتگو با خبرنگار مهر راه اندازی و نصب دوربین های شهری در ورامین را امری ضروری دانست و اظهار داشت: در برخی شهرستان های حوزه استحفاظی نیروی انتظامی شرق استان تهران دوربین های شهری به منظور برخورد با مجرمان و کاهش وقوع جرم نصب شده است.

فرمانده نیروی انتظامی شرق استان تهران افزود: راه اندازی و نصب کامل دوربین های شهری در مناطق پرتردد و خیابان ها و معابر اصلی شهر ورامین همواره مورد تأکید نیروی انتظامی بوده و انتظار می رود هر چه سریعتر این موضوع عملیاتی گردد.

وی ادامه داد: امروزه دوربین های شهری به ابزار مهمی برای کمک به پلیس برای دستگیری مجرمان و متخلفان تبدیل شده و این امر باید مورد توجه همه مسئولان و متولیان امر قرار بگیرد.

شهرداری ورامین در حال نصب دوربین های شهری است

علی حیدریان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به عزم شهرداری برای نصب دوربین های شهری اظهار داشت: شهرداری ورامین با توجه به درخواست های مردم و مسئولان نصب دوربین های شهری را در دستور کار خود قرار داده است.

شهردار ورامین افزود: هم اکنون شهرداری ورامین در حال نصب دوربین های شهری در مناطق و خیابان های پرتردد شهر ورامین است به طوری که این دوربین ها در برخی خیابان ها و میادین نیز نصب شده است.

وی ادامه داد: هم اکنون شهرداری ورامین در حال ایجاد سیستم مانیتورینگ برای این منظور است و مردم مطمئن باشند که در این راستا اقدامات لازم صورت می گیرد.