شهرداری ورامین » ورودی شهر ورامین تا پایان امسال متحول میشود ورودی شهر ورامین تا پایان امسال متحول میشود – شهرداری ورامین
ورودی شهر ورامین تا پایان امسال متحول میشود
۲۷ دی ۱۳۹۶
نسخه چاپی
ورودی شهر ورامین تا پایان امسال متحول میشود

به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری وشورای اسلامی شهرورامین :حسین دهقان شامگاه سه شنبه در نشست بررسی مسائل و مشکلات مردم خیرآباد در محلات مجاور مسجد صاحب الزمان(عج) این منطقه، اظهار داشت: یکی از برنامه های شهرداری و شورای شهر بازدید از محلات است که هر دو هفته یک بار در مسجد یک محله حاضر شده و با نمازگزاران و اهالی گفتگو و مشکلات آن محله بررسی می شود و انشاءالله این حضور مؤثر باشد.

مشکلات و کمبودها به معنی کم کاری شهرداری و شورای شهر نیست

وی با اشاره به اینک ه در همه محلات شهر ممکن است کمبودهایی وجود داشته باشد، افزود: مشکلات و کمبودها فقط مختص به محلات خیرآباد نیست و حتی در محلات مرکزی شهر ورامین نیز مشکلات وجود دارد.
دهقان با بیان اینکه وجود مشکلات به معنی کوتاهی و کم کاری شهرداری و شورای اسلامی شهر نیست، اذعان کرد: شهرداری با توجه به بضاعت خود در حال تلاش و خدمت رسانی است.

شهردار ورامین ضمن اشاره به اینکه شهرداری یک نهاد خودگران بوده و بودجه دولتی ندارد، تصریح کرد: درآمد شهرداری از پول مردم است؛ اگر وضع اقتصادی کشور و مردم خوب باشد وضع شهرداری هم خوب است و می تواند خدمات بیشتری به مردم ارائه دهد و اکر وضعیت اقتصادی مردم خوب نباشد شهرداری هم به تبع آن خدمات کمتری می تواند بدهد.

وی با بیان این که وضعیت نامناسب آسفالت کوچه ها یکی از مشکلات خیرآباد است، افزود: لکه گیری آسفالت کوچه ها و محلات خیرآباد را با وسعت بیشتری پیگیری خواهیم کرد.

زمین ۵۵۰۰ متری مصلی خیرآباد به پارک محله ای تبدیل می شود

دهقان با اشاره به کمبود امکانات و فضاهای تفریحی و پارکهای محله ای در خیرآباد، خاطرنشان کرد: با حمایت شورای شهر در بودجه سال ۹۷، در زمین مصلی پشت مسجد صاحب الزمان به مساحت ۵۵۰۰ متر در سال آینده یک پارک محله ای با زمین یا سالن ورزشی مناسب احداث می کنیم.

مشکل زمین های مشاعی خیرآباد امسال برطرف می شود

شهردار ورامین وجود زمین های مشاعی در خیرآباد را مشکل دیگر اهال این منطقه عنوان کرد و گفت: این موضوع در کمیسیون عمران شوای شهر ورامین بررسی و قرار شد که ما لایحه ای به شورا در خصوص زمینهای مشاعی بدهیم و شورا با نظر مساعد تایید کند و با نظر مساعد فرماندار در کمیته انطباق یکی از مشکلات جدی مردم خیرآباد که همین املاک مشاعی و سندهای مشاعی است در  سال جاری برطرف و برای صدور مجوز دیوارکشی اقدام شود.

ورودی شهر ورامین تا پایان امسال متحول می شود

بهسازی بلوار خیرآباد به عنوان ورودی شهر ورامین موضوع دیگری بود که شهردار به آن اشاره کرد و گفت: ورودی شهر ورامین با آن بلوار خاکی در هیچ جای کشور وجود ندارد و این در شان مردم ورامین نیست.
دهقان افزود: بنا داریم تا پایان سال جاری در ابتدای شهر ورامین یک ورودی خوب با سیما و منظر شهری مناسب و در شأن مردم شهر ورامین و منطقه شهری خیرآباد ایجاد کنیم.

وی در ادامه با انتقاد از برخی عملکردهای شهرداران گذشته، آن را آسیب به اموال عمومی دانست و اظهار داشت: باید کارها به صورت فنی و کارشناسی شده انجام شود و این گونه نباشد که چند سال بعد مدیر دیگری بخواهد همان کار را مجدد تکرار کند.

اهالی خیرآباد مقاوم سازی بافت فرسوده را آغاز کنند

شهردار ورامین با اشاره به زلزله های اخیر کشور، توجه به نوسازی بافت فرسوده را امری مهم عنوان کرد و گفت: برخی محلات خیرآباد مانند خیابان شهید سلگی، باقری روشن، هفت تیر و … لکه بافت فرسوده داریم.
وی ادامه داد: متاسفانه در برخی محله ها ساخت و سازهای غیرمجاز زیادی صورت گرفته، به طوری که خود به یک شهرک تبدیل شده است.

دهقان با بیان اینکه برای نوسازی و مقاوم سازی بافت فرسوده یک تسهیلاتی در نظر گرفته شده، افزود: هم دولت تسهیلات خوب با درصد پایین به نوسازی بافت فرسوده اختصاص می دهد و هم شهرداری ۵۰ درصد تخفیف برای صدور پروانه و یک طبقه تراکم رایگان می دهد.

شهردار ورامین در پایان از شهروندانی که در بافت فرسوده قرار دارند خواست تا از این امتیاز ویژه استفاده کرده و جهت نوسازی و مقاوم سازی اقدام کنند.

شایان ذکراست در این نشست  با حضور حسین دهقان شهردار، سیدرضا احمدی رئیس، محمد وصالپور، حسن فرجی، احمد خانی، حسن حبیبی و جعفر اردستانی اعضای شورای شهر به همراه معاونان و کارشناسان و مسئولان سازمانهای تابعه شهرداری ورامین برگزار شد