شهرداری ورامین » پرچم سفید برای مناقشه پل امام‌رضا(ع) پرچم سفید برای مناقشه پل امام‌رضا(ع) – شهرداری ورامین
پرچم سفید برای مناقشه پل امام‌رضا(ع)
۱۳ مرداد ۱۳۹۴
نسخه چاپی
پرچم سفید برای مناقشه پل امام‌رضا(ع)

در حالی که موضوع چگونگی احداث پل امام رضا(ع) در ورامین به مهمترین مشکل شهری ماه‌های اخیر این شهرستان بدل شده بود، خبرها حکایت از حل این مشکل دارد

احداث پل امام رضا در محدوده شهر ورامین یکی از مهمترین بخش های پروژه قطار حومه ای تهران- ورامین محسوب می شود که طی ماه های اخیر به دلیل اختلافات فراوان بر سر چگونگی اجرای آن به تعطیلی کشیده شد.

مسئولان شهری ورامین همواره تأکید دارند که احداث پل امام رضا به شیوه فعلی برخلاف طرح تفصیلی و جامع شهری است و شهر ورامین را به عقب بازمی گرداند و عده ای نیز مدیران و مسئولان شهرداری و شورای شهر را طی ماه های اخیر به سنگ اندازی در انجام این پروژه متهم می کنند.

مناقشه ای که دودش به چشم مردم رفت

خبرگزاری مهر نیز در تاریخ ۱۶ تیرماه در گزارشی با عنوان پشت پرده توقف پل امام‌رضا(ع)/ پلی که طرح جامع شهری را دور می‌زند نوشت احداث پل بر روی بلوار امام رضا(ع) ورامین برای اجرای پروژه مترو درماه‌های اخیر با کش‌وقوس‌های زیادی روبه رو بوده به طوری که چندماهی است احداث این پل متوقف شده و دردسرهایی برای مردم ایجادکرده است.

علی حیدریان شهردار ورامین نیز ۲۳ تیرماه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: ساخت پل امام رضا بدون هیچگونه مشورتی با شهرداری آغاز شد و اصول فنی و مهندسی و استانداردسازی در این پروژه رعایت نشده است و به دلیل عدم رعایت اصول فنی و مهندسی از ادامه فعالیت برای ساخت پل امام رضا جلوگیری شد چرا که ما تجربه ساخت چنین پل هایی را در کارخانه قند داشتیم و نمی خواستیم این موضوع برای ساکنان میدان رازی نیز تکرار شود.

علی حیدریان

در حالی که موضوع چگونگی احداث پل امام رضا در ورامین به مهمترین رخداد شهری ماه های اخیر این شهرستان بدل شده بود، خبرها حکایت از حل این مشکل دارد.

مدیریت شهری موظف به اجرای طرح تفصیلی ورامین است

علی حیدریان شهردار ورامین در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: شهرداری ورامین به عنوان مسئول مدیریت شهری منطقه به دنبال حل هر چه سریعتر موضوع پل امام رضا(ع) است.

شهردار ورامین افزود: بلاتکلیفی این پروژه مشکلات فراوانی را برای ساکنان و شهروندان ورامینی بوجود آورده و تلاش داریم تا هر چه سریعتر نسبت به وضعیت پل امام رضا تعیین تکلیف شود.

وی با اشاره به آخرین وضعیت پل امام رضا(ع) اظهار داشت: برای حل مشکل پل امام رضا، طی روزهای گذشته جلسه ای با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی برگزار شد.

پل امام رضا به شکل کنونی دارای ایرادات فنی و ساختاری است

شهردار ورامین افزود: مدیریت شهری ورامین موظف است تا بر اساس طرح جامع و تفصیلی که به امضای مسئولان کشوری رسیده عمل و بر این اساس تلاش دارد تا از حقوق و منافع شهروندان دفاع کند.

وی ادامه داد: در نشست با معاون وزیر راه و شهرسازی تأکید شد که احداث پل امام رضا به شکل فعلی دچار ایرادت فنی و مشکلات ساختاری است که باید این معضلات برطرف شود.

پل امام رضا

ایرادت فنی پل امام رضا(ع) برطرف می شود

حیدریان اضافه کرد: در این نشست مقرر شد تا فعالیت در پل امام رضا(ع) در شمال جاده ادامه پیدا کرده و در جنوب نیز عقب نشینی لازم صورت گیرد.

این مسئول گفت: به زودی نشستی با حضور مسئولان شهرستان ورامین، شرکت راه آهن و مدیران وزارت راه در وزارت راه و شهرسازی برگزار می شود و مشکلات پل امام رضا مرتفع خواهد شد.

شورای شهر بر حل مشکلات ساختاری پل امام رضا تأکید دارد

فتح الله فرجی عضو شورای اسلامی شهر ورامین نیز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: امروز پل کارخانه قند ورامین، شهر را به دو تکه تقسیم کرده است و به همین خاطر نباید مشابه این پل دوباره در منطقه دیگری از ورامین عملیاتی شود.

وی افزود: در جلسه شورای اسلامی شهر ورامین مقرر شد تا ایرادات فنی پل امام رضا(ع) بر اساس طرح تفصیلی و جامع شهری ارائه شود.

فتح الله فرجی

فرجی ادامه داد: شورای اسلامی شهر ورامین خواستار اجرای پروژه ای در محدوده میدان رازی است که پس از اتمام، مشکلات دیگری را به همراه نداشته باشد به همین خاطر خواستار اصلاح ایرادات موجود در پروژه است.

وی اضافه کرد: مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر ورامین آماده هر گونه همکاری با مجموعه های مختلف نظیر شرکت راه آهن، مترو، وزارت راه و شهرسازی و غیره است تا این پروژه هر چه سریعتر بر اساس اصول فنی و مطابق با ساختار درست شهری ورامین ساخته شود.

این مسئول عنوان کرد: امیدواریم هر چه سریعتر موضوع پل امام رضا که به یک دغدغه جدی برای مدیران و مردم شهرستان ورامین بدل شده مرتفع شود.

اشکالات پل امام رضا بررسی و در کم ترین زمان مرتفع می شود

سید حسین نقوی حسینی نیز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در طرح تفصیلی شهر ورامین جایگزین محل راه آهن فعلی، بلوار ۳۵ متری پیش بینی شده است.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی افزود: شهرداری و شورای اسلامی شهر ورامین درخواست دارند که در دو ستون ضلع جنوبی پل امام رضا عقب نشینی لازم صورت داده شده و رمپ لازم برای ورودی به بلوار رسالت نیز طراحی درست شود.

سیدحسین نقوی حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

وی ادامه داد: همچنین شهرداری و شورای شهر ورامین اعتقاد دارند که ممکن است در جریان اجرای پل امام رضا به برخی از شهروندان و ساکنان منطقه خساراتی وارد شود که باید این موضوع نیز مورد توجه قرار گیرد.

نقوی حسینی اضافه کرد: مقرر شده است تا شنبه آینده جلسه ای با حضور مسئولان شرکت راه آهن، مسئولان شهرستان ورامین اعم از شهرداری و فرمانداری و بنده به عنوان نماینده مردم در مجلس در وزارت راه و شهرسازی برگزار شود و تمامی اشکالات موجود مطرح و نواقص گرفته شود.

این مسئول تأکید کرد: مسئولان شهرستان ورامین اعتقاد دارند که نباید اجرای این پروژه خسارتی را به شهر وارد کند و وقتی اشکالات رفع شد، ساخت پل امام رضا آغاز می شود که بر اساس پیش بینی های به عمل آمده حل مشکلات زمان کمی را می طلبد و امیدواریم هر چه سریعتر اجرای پروژه پل امام رضا از سر گرفته شود.