شهرداری ورامین » کمر‌بندی جنوبی از ابر‌پروژه‌های عمرانی شهرداری ورامین است کمر‌بندی جنوبی از ابر‌پروژه‌های عمرانی شهرداری ورامین است – شهرداری ورامین
کمر‌بندی جنوبی از ابر‌پروژه‌های عمرانی شهرداری ورامین است
۱۸ فروردین ۱۳۹۷
نسخه چاپی
کمر‌بندی جنوبی از ابر‌پروژه‌های عمرانی شهرداری ورامین است

به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری وشورای اسلامی شهر ورامین :حسین دهقان امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت : رسانه‌ای موفق خواهد بود که مطالبه‌گری کند و دغدغه مشکلات شهری و مردم را داشته باشد و در جهت رفع مشکلات مردم قدم بردارد

وی بیان کرد: در سال ۹۷ بودجه را به شکلی تدوین و تنظیم کردیم که حدود ۶۰ درصد بودجه مصوب‌شده به پروژه‌های عمرانی این شهرستان تخصص یافته و این پروژه‌ها شهر ورامین را از بن‌بست خارج می‌کند‌.

شهردار ورامین افزود: پروژه‌های عمرانی بسیاری ‌در بودجه ۹۷ تعریف شده است مانند روکش آسفالت، لکه‌گیری، احداث انهار و جداول معابر اصلی وکوچه‌ها، سنگفرش پیاده‌روها و احداث بوستان محله‌ای که در دستور کار شهرداری ورامین در سال ۹۷ قرار دارد.

وی گفت: بحث زیباسازی شهر، مبلمان شهری و المان‌های شهری که در میدان‌های شهر قرار دارند یا نو‌سازی می‌شوند یا المان جدید در میادین جدید‌الاحداث نصب خواهند شد.

دهقان تصریح کرد: چند پروژه  شاخص عمرانی در بودجه شهرداری پیش‌بینی شده است که می‌توانند تحولی خوب در شهر ورامین ایجاد کنند.

وی بیان کرد: با توجه به دغدغدهای رهبری در بحث فرهنگی، مجموعه فرهنگی ورزشی در شهر ورامین احداث می‌شود که به جرات می‌توانم بگویم که تا حدود زیادی در بحث فرهنگی ورزشی نیازهای شهروندان را رفع خواهد کرد.

شهردار ورامین افزود: چند نقطه از املاک شهرداری ورامین در سطح شهر در حال کارشناسی، مطالعه و بررسی  قرار گرفته و شهرداری ورامین مکانی که از نظر موقعیت و دسترسی مناسب‌تر باشد انتخاب خواهد کرد تا ساخت این مجموعه فرهنگی ورزشی در آن آغاز شود.

وی اظهار کرد:  یکی دیگر از پروژه‌های پیش‌بینی شده در سال۹۷ زیر‌گذر شهید مصطفی خمینی است که با رایزنی‌هایی که با مدیر‌کل راه‌آهن استان تهران انجام دادیم، بتوانیم مجوز‌های لازم را از راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران بگیریم و این زیرگذر را اجرایی کنیم.

دهقان تصریح کرد: اگر مجوز لازم اخذ شود انتهای خیابان شهید مصطفی خمینی، میدان امام حسین و ایستگاه راه‌آهن به  شمال شهر ورامین  و بیست‌متری واقع در طرح تفضیلی و ادامه‌اش هم به سی‌متری قائم و کمربندی شمال شهر اتصال پیدا می‌کند.

این مسؤول خاطرنشان کرد: که این پروزه اهمیت بسیار زیادی برای شهرداری ورامین دارد چون در کاهش ترافیک شهر و تسهیل در عبور و مرور مردم و وسایل نقلیه نقش بسزایی خواهد داشت.

وی بیان کرد:  پیگیری و اقداماتی در اواخر سال گذشته با مدیر‌عامل راه‌آهن استان تهران انجام داده‌ایم که این پروژه را شروع کنیم و به امید خدا و با مساعدت مسؤولان راه‌آهن تهران به زودی عملیاتی می‌شود.

شهردار ورامین گفت: یکی دیگر از پروژه‌های عمرانی ادامه سی‌متری قائم که از کنار بیمارستان مفتح شروع شده و در حال حاضر تا میدان الغدیر انجام شده و در طرح تفضیلی پیش‌بینی لازم انجام اما متاسفانه اجرایی نشده است.

وی در ادامه افزود: شهرداری ورامین در بودجه سال ۹۷ اعتبار لازم را پیش‌بینی کرده و طول این پروژه سه و نیم کیلومتر است از این سه و نیم کیلومتر حدود ۱۴۰۰ کیلومتر در حریم واقع شده است و ۲ هزار و ۱۰۰ متر هم در محدوده شهر واقع شده است.

دهقان تصریح کرد:  بازگشایی پروژه سی‌متری قایم در توسعه شهر حایز اهمیت است و در توزیع ترافیک در معابر و خیابان‌ها و شریان‌ها بسیار مؤثر است.

وی در پاسخ به خبرنگار فارس که چه‌مقدار از پروژه در سال ۹۷ بازگشایی خواهد شد، گفت: به‌نظرم بنده بیش از ۵۰ درصد کار را عملیاتی خواهیم کرد.

شهردار ورامین گفت: اجرایی‌شدن این پروژه مهم موجب خواهد شد تا رونق اقتصادی در منطقه تاثیر بگذارد و شهر از حالت بن‌بست خارج شود.

وی با اشاره به پروژه کمر‌بندی جنوبی تصریح کرد: اجرای کمربندی جنوبی  ورامین که در طرح تفصیلی شهر پیش‌بینی شده است، در این طرح  از میدان ولی‌عصر از بلوار بصیرت وارد کمربندی می‌شویم و تا میدان بسیج جاده پیشوا ادامه پیدا می‌کند.

دهقان بیان کرد: ما درصدد هستیم تا این پروژه را از میدان ولی‌عصر ادامه دهیم و به سمت میدان پوئینک پیشروی کنیم و از این میدان وارد کمربندی جنوبی شویم که حدود ۱۶ کیلومتر طول این پروژه  است.

وی خاطرنشان کرد: پروژه کمر‌بندی جنوبی یکی از ابر‌پروژه‌های عمرانی شهر ورامین خواهد بود و مطالعات و نقشه‌برداری‌های آن انجام شده است.

شهردار ورامین در پایان متذکر شد: بنا داریم در محله‌های مختلف این شهر زمین‌هایی را شناسایی کنیم و از املاکی که موجود است و کاربری ورزشی و قابلیت اجرای زمین چمن مصنوعی را دارند چند زمین ورزشی احداث کنیم