شهرداری ورامین » شهرداری متولی اصلی تبلیغات شهری است شهرداری متولی اصلی تبلیغات شهری است – شهرداری ورامین
شهرداری متولی اصلی تبلیغات شهری است
۲۴ اسفند ۱۳۹۳
نسخه چاپی
شهرداری متولی اصلی تبلیغات شهری است

محمدرضا مهمان نواز معاون خدمات شهرداری ورامین در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ورامین درباره نحوه تبلغات شهری در این شهرستان اظهار داشت: بنابر قانون، شهرداری مسئول و متولی فعالیت‌های تبلیغات محیطی و مرجع صدور مجوز نصب و بهره برداری از پیکره های تبلیغاتی در سطح شهر و سایر نقاط عمومی شهر است

مهماننواز افزود: از همین رو نصب هرگونه پلاکارد، داربست، تابلوهای تبلیغاتی مانند بیلبورد، استند و تابلوهای معرف کاربری اصناف مربوط به اشخاص حقیقی یا حقوقی، دیوارنویسی، پوسترهای کاغذی، برچسب باید با مجوز شهرداری نصب شود در غیرای نصورت شهرداری می تواند راساً نسبت به جمع‌آوری و یا امحاء این موارد اقدام کند.

معاون خدمات شهرداری ورامین تاکید کرد: در شهرداری ورامین نیز واحد روابط عمومی و معاونت خدمات شهری به عنوان متولیان واگذاری و صدور مجوز تبلیغات محیطی مسئولیت دارند که همه افراد حقیقی و حقوقی برای استفاده از تبلیغات شهری ابتدا باید به معاونت خدمات شهری شهرداری مراجعه کنند.

وی تصریح کرد: فرد متقاضی بعد از تکمیل فرم مخصوص، ابتدا به شرکت پیمانکار تبلیغات شهری که براساس مزایده از سوی شهرداری انتخاب شده معرفی شده تا بعد از دریافت مجوز طرح‌های تبلیغاتی از سوی اداره ارشاد و دریافت وجه قرارداد توسط شهرداری، شرکت پیمانکار تبلیغاتی اقدام به نصب تبلیغات در محل و تعداد مورد درخواست متقاضی اقدام می کند.

مهمان نواز درباره نصب داربست‌های تبلیغاتی در سطح شهر گفت: بنا بر مصوبه شورای فرهنگ عمومی و شهرداری ورامین نصب هرگونه بنر تبلیغاتی، تسلیت، تبریک و بازگشت حجاج بدون دریافت مجوز از شهرداری ممنوع است و شهرداری توسط ستاد سد معبر اقدام به جمع آوری این موارد می‌کند.

وی افزود: خوشبختانه در سال‌های اخیر شاهد کاهش تخلفات مردم و اصناف در حوزه تبلیغات غیرقانونی هستیم که فرهنگسازی و مقابله جدی شهرداری در این کاهش نقش بسزایی داشته است.

معاون خدمات شهرداری ورامین عنوان کرد: مکان‌های مجاز استفاده از فضاهای تبلیغاتی (بیلبورد، تابلو، استند و تلویزیون) مطابق نظر کمیته مکان‌یابی و بر پایه مطالعات طرح جامع ساماندهی تبلیغات شهری تعیین می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: همه واحدهای صنفی، صنعتی، تولیدی، توزیعی، خدماتی تنها مجاز به نصب یک تابلوی شناسایی واحد متبوع در چهارچوب ضوابط تعیین شده به صورت رایگان بر سردرب محل فعالیت خود هستند.