۞ رهبر معظم انقلاب اسلامی:
انتخابات صرفاً تکلیف نیست بلکه حق مردم است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اسلاید » گزارش خبری » وسط
  • شناسه : 424
  • ۲۷ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۶
  • 35 بازدید
  • ارسال توسط :

مطالبه ای که محقق شد/ نصب۶۲دوربین ثابت و اسپیدام در ورامین

بیش از ۶۲ دوربین ثابت و اسپیدام بر جریان حمل و نقل و ترافیک خیابان های ورامین نظارت می کنند. به گزارش خبرنگار مهر، نصب دوربین های شهری همواره به عنوان یکی از مطالبات مسئولان و مدیران انتظامی و اجرایی و مردم شهرستان ورامین محسوب می شد اما طی سال های اخیر به دلایل گوناگون […]

بیش از ۶۲ دوربین ثابت و اسپیدام بر جریان حمل و نقل و ترافیک خیابان های ورامین نظارت می کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، نصب دوربین های شهری همواره به عنوان یکی از مطالبات مسئولان و مدیران انتظامی و اجرایی و مردم شهرستان ورامین محسوب می شد اما طی سال های اخیر به دلایل گوناگون اجرای کامل آن به تعویق می افتاد.

شهرستان ورامین به دلیل همجواری با پایتخت شاهد افزایش روزافزون جمعیت است به طوری که هر روز میزان وسایل نقلیه در این شهرستان افزایش پیدا می کند و این موضوع نیاز به وجود دوربین های شهری برای مدیریت حمل و نقل و ترافیک شهری را بیش از پیش لازم و ضروری می سازد.

همچنین نصب دوربین های شهری علاوه بر کمک به بهبود و ارتقای وضعیت حمل و نقل و ترافیک شهری زمینه پیشگیری از وقوع جرم را فراهم می سازد و نیروی انتظامی می تواند به کمک این دوربین ها بسیاری از مجرمان را به دام انداخته و محیط امن تری را برای شهروندان فراهم سازد.

سندی که مجرمان را به دام می اندازد

خبرگزاری مهر در روزهای پایانی سال ۹۲ در گزارشی با عنوان «دوربین‌هایی که متخلفان و مجرمان را به هراس می‌اندازد/ ورامین تنها ۶ دوربین شهری دارد» به تشریح ضرورت راه اندازی دوربین های شهری در ورامین پرداخت که در آن گزارش سرهنگ محمد کمانکش در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: اکنون نصب دوربین های شهری در مناطق و خیابان های شلوغ و پرازدحام شهر ورامین می تواند هم نقش بازدارندگی برای مجرمان داشته و هم در صورت وقوع جرم دست پلیس را برای اعمال قانون باز نگه دارد.

رییس پلیس آگاهی شرق استان تهران اضافه کرد: همچنین دوربین های شهری یک سند انکارناپذیر برای محکومیت مجرمان است و هیچ مجرم و متهمی با دیدن تصاویر ارتکاب جرم خود، نمی تواند آن را انکار کند.

این مسئول بیان داشت: پلیس وجوهی را برای تهیه و نصب دوربین های شهری به حساب ادارات مسئول واریز کرده است اما متأسفانه هنوز این مهم به طور کامل در سطح شهر ورامین به مرحله اجرا در نیامده که نیازمند توجه جدی تری مسئولان است.

دوربین های شهری نقش مهمی در مدیریت وضع شهر دارند

محسن خوانساری فرماندار ورامین نیز در ۲۱ اسفندماه سال ۹۲ نیز در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت نصب دوربین های شهری در ورامین اظهار داشت: از ۱۶ دوربینی که برای نصب در ورامین در نظر گرفته شده است، شش دوربین در نقاط مختلف شهر راه اندازی شده و اکنون تلاش داریم تا ۱۰ دوربین باقی مانده را هر چه سریعتر راه اندازی کنیم.

محسن خوانساری با تأکید بر اهمیت نصب هر چه سریعتر دوربین های شهری افزود: قطعا دوربین های شهری نقش غیر قابل انکاری در مدیریت و بهبود وضعیت شهری دارد که امید است با تلاش مسئولان هر چه زودتر این مهم در شهر ورامین انجام گیرد

نصب دوربین های شهری در ورامین ضرورتی انکار ناپذیر است

سید رضا طباطبایی در ۲۶ اسفندماه سال گذشته  نیز در گفتگو با مهر با اشاره به ضرورت راه اندازی هرچه سریعتر دوربین های شهری در ورامین اظهار داشت: نصب دوربین شهری در ورامین امری اجتناب ناپذیر است.

معاون وقت سیاسی-انتظامی فرمانداری ورامین افزود: امروز دوربین های شهری نقش مهم و غیر قابل انکاری را در کنترل ترافیک و کاهش جرائم در شهرهای مختلف ایفا می کند و باید این امکان هر چه سریعتر در ورامین نیز انجام گیرد.

وی با اشاره به ضرورت توجه ویژه شهرداری برای نصب دوربین های شهری ادامه داد: شهرداری ورامین باید نسبت به نصب دوربین های شهری در این شهرستان اهتمام لازم را انجام دهد تا قدم موثری را در کنترل ترافیک و کاهش جرائم بردارد.

ایجاد سیستم مانیتورینگ برای دوربین های شهری ورامین

در اردیبهشت ماه امسال نیز خبرگزاری مهر در گزارشی با عنوان «نصب دوربین های شهری در ایستگاه پایانی» از عزم مسئولان برای راه اندازی این دوربین ها در آینده ای نزدیک در ورامین خبر داد و علی حیدریان شهردار ورامین در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به عزم شهرداری برای نصب دوربین های شهری اظهار داشت: شهرداری ورامین با توجه به درخواست های مردم و مسئولان نصب دوربین های شهری را در دستور کار خود قرار داده است.

شهردار ورامین افزود: هم اکنون شهرداری ورامین در حال نصب دوربین های شهری در مناطق و خیابان های پرتردد شهر ورامین است به طوری که این دوربین ها در برخی خیابان ها و میادین نیز نصب شده است.

آغاز نصب دوربین های شهری در ورامین

وی ادامه داد: هم اکنون شهرداری ورامین در حال ایجاد سیستم مانیتورینگ برای این منظور است و مردم مطمئن باشند که در این راستا اقدامات لازم صورت می گیرد.

 

حال معاون ترافیک و حمل و نقل شهرداری ورامین از آغاز نصب دوربین های شهری در ورامین خبر داد و در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: نصب دوربین های شهری به منظور کنترل ترافیک و حمل و نقل و کمک به نیروی انتظامی آغاز شده است.

نصب ۶۲ دوربین ثابت و اسپیدام در خیابان های ورامین

حسین دهقان افزود: شهرداری ورامین از مدت ها پیش مقدمات راه اندازی دوربین های شهری را انجام داده و جانمایی های لازم در برخی نقاط شهر نیز انجام شده و طی روزهای اخیر نیز کار نصب دوربین های شهری آغاز شده است.

وی ادامه داد: شهرداری ورامین تلاش کرد تا در تعامل با ارگان ها و نهادهای دیگر زمینه راه اندازی دوربین های شهری را در ورامین فراهم کند و این موضوع قطعا در بهبود وضعیت حمل و نقل و ترافیک و ارتقا وضعیت مدیریت شهری موثر خواهد بود.

این مسئول اضافه کرد: شهردار ورامین نیز نصب دوربین های شهری را مورد تأکید قرار داد به همین خاطر پس از فراهم شدن شرائط لازم، این دوربین ها در حال نصب در نقاط مختلف شهر ورامین است.

دهقان عنوان کرد: ۶۲ دوربین ثابت و اسپیدام در خیابان های ورامین نصب خواهد شد و به دقت بر حمل و نقل و ترافیک شهری نظارت می کند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*